Přejít na obsah

Volvo S40 2,4i


TomasB

Doporučené příspěvky

Tome, sice jste barák odsunuli na neurčito, ale není hloupost nacpat mega do druhého auta v rodině? Předpokládám, že většinu cest jezdíte tvým Mondeem. Kolik najede paní ročně? Navíc to auto budeš parkovat na ulici...

 

Nevím, já bych osobně v tomhle případě šel do něčeho staršího. Samozřejmě velký auto, ale třeba 5 let starý a se 100tis. najetými za třetinu původní ceny. Takhle já jsem Petře pořizoval Superba, protože na 5tis. km ročně, který to najede fakt nebudu kupovat nový auto. Takže teď čeká na nějaký jetý Kodiaq :D

Odkaz ke komentáři

K tomu co psal Petr - treba neco takoveho

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volvo/xc60/17206331?goFrom=list

I kdyz zase jsme zpet u toho co mela ta XC70 co jsem posilal - bile auto a svetly interier :-)

 

 

edit: nebo kdyby jsi je chtel mit v tanku...

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volvo/xc90/17133186?goFrom=list

 

K tem diskuzim o bezpecnosti vozeni atp... Priznam se, ze jsem mnohem klidnejsi od doby, kdy jsme zene koupili tu XC90. Je to velky a skaredy auto, ale vzdycky kdyz davam prcka do sedacky pres ten "pulmetrovy" prah a zavru dvere jak od trezoru... navic vetsina aut ma predek pod jejich nohama..

Ostatni ridici maji pred tim i taknejak vetsi respekt a davaji i vic pozor...

 

Dalsi auto pro ni, az tohle doslouzi, bude zase almara od Volva...

Upraveno uživatelem Mezonek
Odkaz ke komentáři

Na 99% to bude Volvo, protože díky němu nikomu nic není, mimo nějaké drobné bolesti. Dnes mi volal viník, omlouval se, nabídnul pomoc, pokud má někdo zdravotní problém(vlastní totiž nějaké polikliniky) a nabídnul zapůjčit manželce auto na nějakou dobu. Zároveň taky říkal, že je moc rád, že jsme měli Volvo a že díky tomu následky nejsou takové jako by byly u jiného auta. Což je pro něj dobré, protože jinak by měl i on větší problémy.

Nevím ještě co koupím, ale dost silně jsem nalomenej na XC60. Teď jedu zase do Volva se o tom pobavit.

Odkaz ke komentáři

Jinak kluci ohledně baráku, druhý den po havárce jsme si s manželkou krátce sedli a více méně jsme se schodli, že když loňský rok byl finančně pro mně na houby a vlastně nikdy dopředu nevím co bude, teď musíme koupit jiný auto, děti budou stát víc a víc, tak že to nebudeme nijak hrotit a že než si dělat stres a odříkat si něco, že je lepší se na to vykašlat nebo postavit něco malého(tady jsem proti) a raději si života užívat, dokud to jde, protože až budeme starý, tak bude pozdě. Manželka má i dědičně dané riziko rakoviny dělohy, protože jak její matka, tak babička na to umřely jaké čtyřicátnice. Takže i na tohle člověk trochu myslí. Pozemek se nezkazí a prodělat na tom asi nejde a pokud se stavět nebude, tak můžeme žít bez nějakých stresů a přemýšlení, jestli něco běžného můžeme nebo nemůžeme koupit. Ona ta nehoda, myslím, i trošku vylepšila rodinné vztahy a je to takový další pohlavek, který tě donutí zamyslet se.

Odkaz ke komentáři

Ale taky jsem psal, že loňskej rok stál za hovno. Za loňskej rok jsem jsem pobral ušmudlanejch 700 tis. + něco manželka a stejně když jsem porovnal stav na účtech, tak jsme oproti stavu před rokem o cca 100 tis. níž. A to není jen 6M barák, ale plus kupa dalších peněz do vybavení, kuchyň, plot, zahrada, takže ve finále ranec. Za situace, kdy jsem rok o základu, tam mám prostě strach cokoliv podnikat. Letošek se tváří líp, ale po té loňské facce jsem opatrný. Na pohodlný život OK, ale... Předešlý dva roky jsem měl 4x tolik, a to se jinak dejchá.


A hypotéku moc nechci.


Ještě mi dneska nabízel taky toto http://dekomsystem-pardubice.selekt.volvocars.cz/cs/used-cars/Volvo/V70-D2/Kinetic-qbbjhau7

Ale to nepojede. Ale má to prvky výbavy, které jsou zajímavé. Cena 685 tis., což je tak jediný argument.

Odkaz ke komentáři

Staré a nájezd. Když mám jít do nafty a dát do toho takové prachy, budu chtít to auto mít minimálně 10 let. Při nájezdu 15tkm/rok to bude tak do okamžiku, kdy se začnou objevovat problémy nebo potřeba měnit věci jako podvozek, rozvody, atd.

BTW, ta 2,4 nafta, má to turbo nebo ne?

Teď jsem ještě dohovořil s prodejcem a vidím to na Polestar, tedy 140kw a tovární úprava na 158kW/440Nm, což je cca 30 tis. a je to schválené a se zárukou. Je jasná 4x4. Není jasná výbava a jestli skladovka nebo zadat do výroby, eventuálně jestli nevzít něco s nájezdem třeba do 30tkm a rok, max dva staré. Pod 2015 a nad 30tkm se mi jít nechce.

Odkaz ke komentáři

Diskutoval jsem dneska taky jak se to krade a jak vhodně zabezpečit. Pojistka na to prý vychází cca poloviční oproti BMW a Audi za srovnatelnou kupní cenu. Moc se to prý nekrade a to je taky důvod nižší pojistky. Co říkáte na GAP? Volvo jej doporučuje místo Sherlocka.

 

Jinak dneska proběhnul likvidátor S40, cena opravy odhadnuta na cca 300tis. 14.3. bude výslech, viník se podle všeho k zavinění má, už i prý nahlásil na pojišťovnu. Sám mi volal a omlouval se a nabízel pomoc, pokud by byly nějaké zdravotní problémy. Vlastní nějaké polikliniky a v minulosti, jak jsem pochopil, asi řediteloval v HK nějakou nemocnici, protože říkal, že je schopen zajistit i speciální péči přes své kontakty.

 

Jinak pánové, můžu Vám říct, že koupit dneska nové auto je masakr. Co se na těch salonech děje, to je hukot.Já teď dva dny ztrávil ve Volvu a ve Fordu, a i když je člověk objednanej, tak se nechytá, protože lidi přebírají a objednávají auta jak vzteklí. Oboje, jak Ford, tak Volvo. Kdybych to neviděl na vlastní oči, tak bych nevěřil, ale ti prodejci se nezastaví a běžně zůstávají i po zavíračce. Já ještě teď večer projížděl po zavíračce Kugu 1,5 EB, která by vyšla v Titaniu do 600tis. Ale to jede do 140 jakš-takš a pak mrtvola a jen předokolky. V neděli mám od 16 hodin domluvené rande ve Volvu, to bude klid a nikdo nebude rušit a konečně to pořádně probereme.

Odkaz ke komentáři

Jardo, tohle není tak úplně můj šálek kávy. A furt tak nějak vnitřně mi příjde dávat za ojetinu takovej balík jako blbost.

Tomasi, ja koukal na auta s nizsi cenovkou. Tyhle kriteria chapu..

Starou xc60 uz ti do vyroby nezadaji, prestaly se vyrabet. A ta d5 ma dve turba...

Ale zadají, Dekom má ještě možnost 4ks a ten tvůj kamarád má možnost 3ks. Ale musím sebou mrsknout. Trochu mně trápí ta čekací doba. Konec června nejdříve.

Tak proto ten rozdíl v průběhu krouťáku.

Odkaz ke komentáři

Polestar je fajn - tim chybu neudelas a je to prijemny rozdil.

 

Tak jsem to od nej evidentne spatne pochopil. Bud to bylo vztazene na urcitou motorizaci, nebo to bylo tim, ze jsme se predtim bavili o horizontu 2-3 mesicu, tak na to asi navazal.

Jinak na tu xc60 maji celkem zajimave zvyhodneni, vcetne toho servisu. Neprojet se predtim v te V90 CC, tak bychom mozna resili, jak zafinancovat tohle:

http://autocardion-brno.selekt.volvocars.cz/cs/used-cars/Volvo/XC60/D5-AWD-R-Design-Momentum-AUT-REZERVOVANO-nqbn48vb

Takhle jsme se rozhodli, ze to udelame tak, ze bud az hroch doslouzi, nebo uplyne 5let, koupime pres selekt bud XC90 II nebo V90 CC - ale dame tomu cas na provereni, jestli to bude drzet, nebo se to bude sypat...

 

Odkaz ke komentáři

Jí osobně GAP považuju za odložení problému, resp. nesmysl. jedním důvodem je, že ke GAPu musíš pořád mít havarijní pojištění a GAP ti zaplatí rozdíl mezi případnou vyplacenou částkou od pojišťovny a cenou auta, kterou jsi zaplatil. Cena nového auta se tuším drží pět let.

Takže ano, pět let nic neřešíš, při případné krádeži máš svoje peníze zpět, ale otázka je,co si za ně koupíš jiného a začne ti kolečko shánění auta znova. Navíc pět let uplyne jako voda a najednou jsi opět s problémem jak zabezpečit auto.

Sherlog je lepší, auto máš neustále pod kontrolou. Tuším, že Kooperativa dává cca 70% slevu na první platbu pojistného, čímž dostaneš nějaké peníze za pořízení Sherloga zpět. Dál pak máš následně slevy z pojistky za zabezpečení. Sice ročně platíš paušální poplatek, ale na druhou stranu máš službu dohledání auta při krádeži od nich a nemusíš se o nic starat, čekáš, až se ti auto vrátí zpět.

Odkaz ke komentáři

Polestar je fajn - tim chybu neudelas a je to prijemny rozdil.

 

Tak jsem to od nej evidentne spatne pochopil. Bud to bylo vztazene na urcitou motorizaci, nebo to bylo tim, ze jsme se predtim bavili o horizontu 2-3 mesicu, tak na to asi navazal.

Jinak na tu xc60 maji celkem zajimave zvyhodneni, vcetne toho servisu. Neprojet se predtim v te V90 CC, tak bychom mozna resili, jak zafinancovat tohle:

http://autocardion-brno.selekt.volvocars.cz/cs/used-cars/Volvo/XC60/D5-AWD-R-Design-Momentum-AUT-REZERVOVANO-nqbn48vb

Takhle jsme se rozhodli, ze to udelame tak, ze bud az hroch doslouzi, nebo uplyne 5let, koupime pres selekt bud XC90 II nebo V90 CC - ale dame tomu cas na provereni, jestli to bude drzet, nebo se to bude sypat...

 

Oni samozřejmě už nemohou objednat další. Oni si do nějakého data mohli zarezervovat nějaký počet kusů a od deadlinu pak je stopka. A z toho počtu, co si kdo nadiktoval, tak čerpají. Proto už je to fakt jen pár kusů, co lze objednat.

 

Ten R-design bych byl opatrnej, má to tvrdší podvozek a víc se to bude kazit na špatných cestách a je to méně pohodlné. Já bych to nechtěl.

Jardo, díky za pokec, zejména ten Sherlog. Ten tam dám, i když se to nekrade.

Odkaz ke komentáři

Hoši, dneska jsem ještě ani nešel spát, prolejzal jsem se slzou v oku celé tohle téma od začátku, prohlížel fotky tady v tématu a v PC a nostalgicky vzpomínal. To je tak v prdeli. Auta jsem měl vždycky rád, ale nikdy jsem se takhle žádnému nevěnoval a nikdy jsem tak žádné nehýčkal jako tohle a teď toto. Tohle bylo fakt to nejlepší auto, co jsem kdy měl a ani ty nové Mondea co jsem měl a mám mi neposkytly tolik radosti jako toto. Kámoš mně furt přemlouval, ať mu ho prodám, nabízel ještě před rozvodama a těma dalšíma výměnama 180 tis., neprodal jsem. Věděl přesně co mám a věděl, že i za ty prachy je to furt pro něj dobrej kup. On hledá dodnes a já nemám nic. To bych se z toho posral.


Stářím i kilometrama by to bylo zkousnutelný.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...