Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

Jakou tam máš převodovku?

Myslím jaký kód? Tohle chrčení může dělat protočené ložisko v bloku převodovky. Třeba převodovka HDV je na to velice náchylná.

 

 

Zdravím mam octavia2 2.0tdi 103kw bmm.Mám tam dvojku a když prudceji sešlápnu plyn tak mi to občas skubne a jsou slyšet takový chrochtavy zvuky,jako by o sebe něco drhlo,tak chci poprosit o nejake rady či názory,díky.Jsem z toho fakt zoufalej.

Odkaz ke komentáři

Ložiska to být nemůžou, když je to v tahu při zatížení... Já to dávám jinýmu mechanikovi a uvidíme.

 

Ahoj, tak se jinému mechanikovi podařilo zjistit něco nového? Já jsem si teď nechával kontrolovat poloosy a na nic v servise nepřišli. Pořád tvrdí, že to bude převodovka. Mě se teď zdá,, že se k tomu drnčení přidaly i trošku vibrace.

Díky.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Dobrý den, může mi někdo poradit ? U BKD se ve 250000 zastavil motor, prasklá hlava. Opraveno a po 3000 km znova. Jeden mechanik tvrdí koupit novou hlavu, druhý tvrdí, že se loupe materiál z bloku a zanáší mazací kanály a pak se to zadře. Je pravda, že do roku 2007 byly ojniční šrouby naprd a odlamovaly se kousky? Díky

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahojte,

prosím o radu.. U okty motor BKD, se nám objevil klasický problém s převodovkou - tedy, někdy jde špatně zařadit a vyřadit 1 a R.. Auto má tendenci se rozjíždět, při sešlápnuté spojce..

Pán ke kterému dávám auto, mi říká, že mám měnit spojku.. Já jsem se setkal s názory, že je problém spíš v převodovce a lze to opravit..

Spojka mi přijde OK, zabírá dole, nerachtá, ani neprokluzuje..

Můžete prosím někdo poradit a doporučit někoho, v okolí Mělníku po Prahu, kdo by uměl, popř. tu převodovku udělat???

Díky moc

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdar pánové,mám dotaz praskla mi vana na něco jsem musel najet nevím slyšel jsem ránu tak jsem zastavil obešel auto ale nic jsem neviděl byla už tma,jelikož jsem nic nezjistil tak jsem jel dál,žádná kontrolka se nerozsvítila.Cca po 50-ti kilometrech se rozsvítila červená kontrolka oleje ale to už bylo pozdě,tak se chci zeptat proč mě to nějak neupozornilo,díky za odpovědě či rady.Octavia II 2.0 tdi 103 kw bmm.

 

Odkaz ke komentáři

Jen aby to byla prasklá vana, kvůli tomu, že jsi na něco nejel...jseš si jist, že to byla rána z venku, vanu jsi zkontroloval? Jinak pokud Ti za jízdy postupně vytekl olej, není nic co by Tě upozornilo dříve...

 

Odesláno z mého LG-H960 pomocí Tapatalk

Upraveno uživatelem Sharkys
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Já mám prozměnu aktuálně problém zařadit zastudena 2, takže musím 2x vyšlápnout spojku jako u náklaďáku starýho a pak tam jde.

Plus mi cvaká a klepe na neutral asi setrvák (ze začátku zařachtal akorát při chcípnutí), ale přitom byl měněna před půl rokem celá spojková KOMPLET SADA LUK. Vydrží to do jara aspoň? Nechce se mi měnit zase sadu a reklamace nejde už, dělal to načerno krypl jeden.

Připomínám jen, že mám 2 octavku 2.0. TDI, 103 Kw, BKD.

 

 

Odkaz ke komentáři

Ahojte chalani. Mám taký problém. Motor je ten slávny 2.0 16V BKD MR 05. Naštartujem auto za studena všetko je v poriadku. Ale ked sa trocha zahreje začína mi trhat motor až kým sa nezahreje na prevádzokvú teplotu. A to trhanie cítim ked sedím na sedacke. Aj ked sme to dali na pocítac ziadnu chybu nenašlo. Ako ja len dúfam že to nebudú trysky. Neviem čo by to mohlo byt.

 

PS - nikdy viac už tento motor angry.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Robí to toto mam taký istý problem https://vimeo.com/193475782

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Ahojte chalani. Mám taký problém. Motor je ten slávny 2.0 16V BKD MR 05. Naštartujem auto za studena všetko je v poriadku. Ale ked sa trocha zahreje začína mi trhat motor až kým sa nezahreje na prevádzokvú teplotu. A to trhanie cítim ked sedím na sedacke. Aj ked sme to dali na pocítac ziadnu chybu nenašlo. Ako ja len dúfam že to nebudú trysky. Neviem čo by to mohlo byt.

 

PS - nikdy viac už tento motor angry.gif

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Ahojte chalani. Mám taký problém. Motor je ten slávny 2.0 16V BKD MR 05. Naštartujem auto za studena všetko je v poriadku. Ale ked sa trocha zahreje začína mi trhat motor až kým sa nezahreje na prevádzokvú teplotu. A to trhanie cítim ked sedím na sedacke. Aj ked sme to dali na pocítac ziadnu chybu nenašlo. Ako ja len dúfam že to nebudú trysky. Neviem čo by to mohlo byt.

 

PS - nikdy viac už tento motor angry.gif

 

 

 

 

 

Chcem sa spytat že ci si vyriešil tento problem lebo mne to robí tiez a neviem co to môže byt dik za radu

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...