Přejít na obsah

Hyundai i30 CW - 1.6 CVVT 93 kW


Doporučené příspěvky

Jirka: s 1.4 + DSG mám zkušenost, to už jezdí moc hezky, ale cenově už je to opravdu někde jinde, 1.2 77 kW má stovku za 10,2, což není špatné, je to lehké auto

 

Michal: má tzv. low-xenony, které nepotřebují nivelaci a ostřiky, kamarád říkal, že to svítí pěkně, rozdíl oproti standardním xenonům je prý znát, ale rozhodně to má blíž k nim než k halogenům. Navíc to s těma čočkama podstatně lépe vypadá

Odkaz ke komentáři

Mě na Rapidu štvou ty drobnosti na kterých je to očesané, protože to jsou většinou komfortní prvky na které jsem zvyklý (automatické dojezdy oken, ovládání oken DO respektive klíčem, opěrka nohy řidiče nebo čalounění kufru kobercem a ne kusem plastu) a přeci jen mi nepřijde úplně levný. A dát za Rapida s 1.4 v Eleganci skoro půl míče mi přijde jako šílenost. A to se mi SB opravdu líbí.

Odkaz ke komentáři

Vsak jo... zrovna jsem uvazoval o zmene na Rapida... Ale turbo a ty rozvody me desi... i30tku mam bavic super vybavenou...oproti eRku ve stejný ceně... napriklad ta automaticka klima...to je k nezaplacení a to mam jen jednozonovou... vubec mi to nevadi... v O II jsem mel na obou stranách porad nastavenou stejnou teplotu....pak tempomat, bez nej ani ranu... hodne ho pouzivam... samostmmivaci zrcatko, destak, 2 mphovk vzadu atd. A hlavne klasicka atmosfera...vta mi u rRka chybi... nepocitam ten třiválec, ten pro me neni... ;)

Odkaz ke komentáři

Josefe... tak misto pro posadku je v i30 cw rozhodne vetsi, na delku pomaha rozvor 2700 mm, na sirku je to ještě čitelnější... zavazadkovy prostor ma shodne 415 l v zakladu...

 

Tome... diky... asi bych tratil no... ale auto mam na splátky, na Škodovku mame ce firmě akci. ... takze bych mozna usetril... ;)

 

Lanci... proc rapidne dolu? Mel bych slabsi motor a asi horsi vybavu... ale kvalita bude snad ok ne?

Odkaz ke komentáři

Chlape, kup něco klidně staršího co bude v perfektním stavu a bude to pořádný auto, kde bude i motor. OK, Romana ti za vzor dávat nebudu, ten dal za Brumlu moc, ale jako příklad ti můžu dát sebe. Koupil jsem auto ve fakt super stavu o které předešlý majitel fakt pečoval a servisoval, najeto 120tkm a protože jsem kupoval ze známého zdroje, tak vím, že to všechno sedí. To auto jako nové stálo mega a já ho jako čerstvě pětileté koupil za 200. Po dvou letech můžu říct, že jen servis dle toho jak předepisuje výrobce a před vánoci kaput baterka. Jinak absolutně nic. Najeto za ty dva roky asi necelých 30tkm. Ještě tak 3 roky si ho počítám necháme a pak zas něco budu muset vymyslet, protože už bude mít věk, tak aby jsme neprovozovali muzeum. No a píšu o Volvu se kterým jezdí manželka, že ano :)

 

Možná ještě Jirka, ale ten nevím, kolik za to svý dal.


Poštuduj: http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=13325&page=1

Odkaz ke komentáři

Josefe... tak misto pro posadku je v i30 cw rozhodne vetsi, na delku pomaha rozvor 2700 mm, na sirku je to ještě čitelnější... zavazadkovy prostor ma shodne 415 l v zakladu...

 

Tome... diky... asi bych tratil no... ale auto mam na splátky, na Škodovku mame ce firmě akci. ... takze bych mozna usetril... ;)

 

Lanci... proc rapidne dolu? Mel bych slabsi motor a asi horsi vybavu... ale kvalita bude snad ok ne?

 

To auto na mě nepůsobí přesvědčivě, je to lowcost za dle mého přehnanou cenu.

Navíc jsou tam ty detaily, které to auto dost sráží - viz výše. Jak jsem o něm předtím uvažoval, tak po tom, co jsem to prolezl, od něj dávám ruce pryč.

Teď jsou pro mě jen dvě Škodovky, které považuji za ok auta SII a Yeti - přičemž ten Yeti se mi zdá drahý.

OIII ani Rapid mě zatím nepřesvědčily, neříkám, že se to nemůže změnit.

Takže pokud bych měl koupit nové auto do 400 tis. tak beru určitě Golf, i za cenu toho ,že tam třeba bude horší výbava, ale zase mám dospělejší auto.

Ale spíš bych se klonil k tomu, co píše Tomáš, koupit nějakou ročenku nebo najít slušnou ojetinu, ideálně do 3 let staří.

Spíš bych se na to vykašlal a nechal si Mumínka, než utrácet prachy za novou hračku.

Odkaz ke komentáři

Tak nějak to vidím hodně podobně jako Lancelot. Když se Mumínka zbavíš, tak na tom tratíš kalhoty, bez ohledu na "vyhodnost" koupě Rapida. Za mně Rapid ani náhodou. A jen tak na okraj, ten motor 2,4i jezdí tak za 8,0-8,5 na běžný ježdění. To je na úrovni toho co máš ale svezení je diametrálně odlišné.

Odkaz ke komentáři

Ono to jak jsem to udělal já má ještě jedno pozitivum. Můžeš se vykašlat na nějaké pojistky a riskuješ maximálně do výše toho co jsi do toho vrazil, tedy částku, která by sice mrzela, ale není to něco čím by se člověk musel příliš trápit a obratem můžeš koupit něco jiného v podobným levelu. Taktéž tím limituješ i maximální možnou ztrátu za použití, tedy rozdíl mezi nákupem a prodejem. Ty jsi toho Mumina koupil řekněme za 330 a po 5 letech prodáš třeba za 80, já koupil za 200 a po 5 letech taky prodám tak za 80. Neberte ty čísla moc exaktně.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...