Přejít na obsah

1,8TSI 132kW EA888


Doporučené příspěvky

Asi nieco na tom bude s tou spolahlivostou.okrem termoregulatora som zatial iny problem nemal pokial neratam blbcou v skodovke co mi vyrobili dalsi... Mam financovanie na tretinky. Na buduci rok v maji to mam z krku . Jazdim dost rychlo a setrne ale tomu motoru to nedarujem ak my ma odist tak radsej teraz kym je v zaruke. Dnes uz asi ziadna znacka nerobi kvalitu.

Odkaz ke komentáři

Caute ten motor my sice vymenili ale pri pridavani pocut take cudne zvuky ani neviem ako by som to opisal.

Stale jazdim tak do 3000-3500ot/min. A od vymeny mam nabehanych asi 700km. Co s tym je? Je to normalne

a potom si to sadne a prestanu tie zvuky, alebo ako.Ked som to kupil tak za nova tie zvuky to nerobilo. Poradte my prosím niekto uz som z toho zúfali. Skuste poradit co to je, alebo co mam s tym robiť. Cert my bol dlzny tu 1.8cku. Mal som pockat na RS a este by som to mal lacnejšie. Tu je link na ten zvuk. Podotýkam, ze to nie je zvuk mojej O3, ale je to presne take iste.

 

Odkaz ke komentáři

Nepravidelný zvuk motoru zhruba do 41 vteřiny je dost podobný zvuku staré 1.4 TSI po startu déle odstaveného studeného motoru za venkovní teploty vyšší než zhruba 13 -15 °C. U 1.4 TSI je to normální - jak píše marek - zahřívá to katalyzátor. Lze předpokládat, že toto bude něco obdobného. Co tam drnčí potom, nemám tušení.

Odkaz ke komentáři

to Sagi27: Ten chrastivý zvuk z motoru bude asi normální, mně to dělá něco podobného (O3 1.8TSI). V servisu si to přede mnou poslechl mistr a řekl mi, že to dělá tyčka regulace obtoku turba, která je volně uložená, ale těžko říct jestli je to ono. Každopádně už jsem s tím najel cca 5 000 km a nic se zatím nevysypalo. Po pořádném protažení motoru se mi zdá, že to trošku ustalo, ale stále to tam slyším, hlavně při rozjezdu s otevřeným oknem.

Odkaz ke komentáři

Dakujem ti bigbopp uz som kludnejsi. Dufam ze mas pravdu. Ale rad by som sa stretol s niekym kto ma O3 1.8TSI a vypocul si zvuk jeho motora.

 

Budem rad ak sa my niekto ozve. Som ochotny prist. Som z Presova takze do tych 150km pridem. Nech mam dusu na pokoji. Prosim Vas zareagujte niekto. Dakujem.

Odkaz ke komentáři

Ahojte,

 

Vyberam OIII Combi a musim rozhodnut cim skor aky motor vybrat medzi. Moznosti su : 1.8TSI / DSG7 alebo 2.0TDI / DSG6,

Auto bude vo verzii Combi a DSG

 

Rozdiely na papieri su jasne

1.8TSI

+ tichy a kultivovany motor

+ multilink zadna naprava

+ 7 kvalt DSG

- spotreba, spolahlivost motora???

 

2.0TDI

+ spotreba, dojazd

+ spolahlivost sa da dost jasne overit

- hlucny motor

- DSG je 6 kvalt

- jednoducha zadna naprava

 

Aby som sa vedel finalne rozhondut, prosim majitelov 1.8TSI 132kW alebo ludi co maju skusenost - ake mate realne skusenosti s tymto motorom (1.8TSI):

 

- realna spotreba : idealne ak to viete niekto priamo porovnat so starsim 2.0TDI 103kW s DSG alebo s manualom (tento motor som mal doteraz, spotrebu som mal dlhodobo na urovni cca 6.5L s prevahou jazdy v meste a dialnice)

 

- spolahlivost / poruchovost : z toho co tu citam mam dost obavy, taktiez nikto jasne nepotvrdil ze problemy s retazovym rozvodom su uz definitivne minulostou ... Nemam sa obavat?

 

Dik za odpovede

 

 

Upraveno uživatelem boco818
Odkaz ke komentáři

1.8 TSI manuál 6q jezdím dlouhodobě do 8 / 100. Defenzivně, ne však pomalu. Převážně město. Důkaz místo slibů :-)

 

Schr_nka_01.jpg

 

 

edit:

ad spolehlivost za rok co ji jezdím:

* 2x samovolně vybitý akumulátor, odtah do servisu, příčina nezjištěna

* občasné pády do nouzáku (cca 2x měsíčně), pomůže vyp/zap, příčina nezjištěna

* výměna termoregulace (storka se servisem viz podpis)

* EA888 narozdíl od CDAA nežere olej (tolik) - za 22 tkm jsem dolil nedávno 0,5l

 

V přímém porovnání s O2 horší materiály, srovnatelný jízdní komfort, silnější motor. Spotřeba srovnatelná.

Pěkné a podrobné porovnání O2 a O3 tu někde je.

Upraveno uživatelem kejml
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...