Přejít na obsah

Přídavná dálková světla


Doporučené příspěvky

Ano mám přádavná dálková světla (2x100W :D ), ale mám je umístěný za maskou. Navíc mám předface, kde jsou lamely v masce rovný, takže nebrání svícení. U faceliftu je to horší, protože tam jsou ty žebra zkosený, ale u někoho jsem to četl co tak má taky udělaný (u faceliftu), že to svítí dost pěkně ;)

 

post-107-0-18796800-1359980913_thumb.jpgpost-107-0-22911000-1359980887_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Takto jsem to vyřešil u faceliftu

post-20444-0-50509700-1377646863_thumb.jpg

post-20444-0-20490600-1377647512_thumb.jpg

 

svítí to parádně a vůbec neva, že jsou níž (pod značkou).

Na stk no problem-akorát technik kontroloval "světelnou hodnotu-nesmí překročit hodnotu 75"sečetl všechna světla a říkal,že tam mám ještě rezervu.

 

snad to někomu pomůže

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Takto jsem to vyřešil u faceliftu

attachicon.gif1368455414842.jpg

attachicon.gif2012-08-13 17.58.59.jpg

 

svítí to parádně a vůbec neva, že jsou níž (pod značkou).

Na stk no problem-akorát technik kontroloval "světelnou hodnotu-nesmí překročit hodnotu 75"sečetl všechna světla a říkal,že tam mám ještě rezervu.

 

snad to někomu pomůže

 

nacpal jsem je na stejný místo, aspoň není předek tak smutně prázdný :)) Svítí moc pěkně.

Na STK chtěli akorát vidět homologaci a svítivost, když se dopočítali hodnoty menší než 75 (v součtu jsem na 65), vše OK

Párkrát kontrolován PČR, ale nikdy se ně neptali. Pro jistotu vozím prohlášení o shodě s sebou, protože je sice vyražený na světle, ale zeshora, takže není vidět.

Odkaz ke komentáři

 

to Zavodnik - za maskou jak má Konny je to pěkný, problém je, že Oktávky po faceliftu mají žebra šikmo, tak by se trochu snižoval efekt světel stíněním (předface měl žebra tak, že byla rovnoběžný se směrem jízdy). Na toto mě upozornil Konny

 

to radek81 - světla (Hella COMET FF450) drží na výztuze nárazníku (na její vodorovné části, nechají se tak natočit do stran), nárazník musel dolu, i když možná by to šlo udělat i bez sundání, (jde jen o to, dostat se tam vrtačkou, možná nějakou menší by to šlo), při výměně žárovek dolů nemusí. Světla se ovládají zároveň s původníma dálkovýma, mají svou pojistku i relé, pojistka je na AKU, relé na blatníku. Kupoval jsem to celý jako sadu, takže jsem měl vše včetně drátu.

 

to standach - všude :D. Na silnicích nižších tříd, kde není moc provoz to v noci oceníš, navíc je mám vytočený trochu do boku, takže vidíš i dřív havěť kolem silnic. A je to i pěkný, není ten předek tak smutně prázdnej :))

 

to Mirouch76 - o montáži před masku jsem chvíli uvažoval, ale byl by určitě problém s PČR i STK. Nevím o žádným homologovaným rámu na Oktávku. Obecně je dnes problém dát navíc cokoli na auto, co přesahuje původní tvar/obrys a nebylo to tam z výroby alespoň na nějakým typu.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Nemyslím, že by tu svou snahu o zakázaní rámů nějak utlumili. Ochrana chodců je jedním z kritických kroků při návrhů světlometů samotných. Když se podíváš na jakékoliv auto, řekněme mladší 5 roků, uvidíš většinou zeslabení na packách, které světlomet drží v kastli. To není nic jiného, než právě ta ochrana....

Odkaz ke komentáři

Nemyslím, že by tu svou snahu o zakázaní rámů nějak utlumili. Ochrana chodců je jedním z kritických kroků při návrhů světlometů samotných. Když se podíváš na jakékoliv auto, řekněme mladší 5 roků, uvidíš většinou zeslabení na packách, které světlomet drží v kastli. To není nic jiného, než právě ta ochrana....

 

myslel jsem to tak, že by omezili možnost instalace rámů i na nových autech.

 

P.S.: Je mi to jasný, že stav, kdy trochu něco autem ťuknu a mění se vše od masky přes světla a někdy i blatník není vina jen výrobců automobilů

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Já sám sem použil světla od wessem http://www.autosvetlalambor.cz/g314.Sv%ECtlomet+d%E1lkov%FD+sada+mini+H3.html

Umístěno na faceliftu pod SPZ, jak už tady ve vlákně je ukázáno

Do nárazníku jsem přišrouboval malé vinklíky 20x20mm každý dvěma 6 šroubky. Dotěcto vinklíků je pak našroubováno světlo.

Světla samotná je možno napájet z mnoha větví. Vřele doporučuji přidat relé, abys netrápil dalším výkonem páčku přepínače. Ještě mimo toho sem si dal do interiéru vypínač a mohu si přídavné kdykoliv vypnout.

Svorku relé 85 připojit na napájení pro dálkové (možno právě přes vypínač). Já jsem napojil v pojistkové skříňce na pojistku pro dálkovou -což obnášel tahání kabelu z interiéru přes power box do motorového prostoru. Můžeš to napojit i na drát dálkového v motorovém prostoru a tomu se vyhneš, jen nebudeš moct vypínat přídavné..

Svorka relé 86 na kastli (- pol). Svorka 30 přes pojistku! na stálý plus pol (třeba + aku), svorka 87 je právě napájením pro ty přídavné dálkové.

pokud budeš potřebovat nějaký detail, napiš co Tě zajímá.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Za mě palec hore :palec: , asi jsi je už zkusil v noci co? Jinak pokud to máš světla od Wesemu (podle fotek asi jo), tak si kup 100W žárovky a to teprve uvidíš rozdíl ;) . Mám ty světla se 100W žárovkama už asi 3 roky a světla jsou v pohodě, protože mají plechovou parabolu a krycí sklo je ze skla a ne z plastu, takže se tam nemá co pokroutit nebo spálit :palec:

Odkaz ke komentáři

No jo, ale žárovky v hlavních světlech mají poloviční příkon... :) . Myslím ale, že ty 1,5mm kabely by to měly zvládnout. Vyměň žárovky a nech světla chvíli svítit, pokud se kabely nebudou nějak zahřívat, tak je to OK a předpokládám, že máš v obvodu zapojenou i pojistku, tak tu je potřeba vyměnit za 20A, protože při 12V je odběr 16,6A a při zapnutém motoru (14V) je to něco přes 14A :)

Odkaz ke komentáři

Standach:

 

 

No bezva práce.Vypadá to perfekt a jsem rád,že návod pomohl.Ty tam mít ten vypínač nemusíš,protože to máš tak jak to má být.Já mám takto dopojené mlhovky a to by na STK asi nebylo to nejlepší.Takže udělám cvak a je to v původním stavu.Tak ať ti to svíííítííí.Zatím.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
Guest garfield88

Já jsem přídavný dálkový světla vyřešil takhle:post-39496-0-79527100-1407190401_thumb.jpgpost-39496-0-27799800-1407190375_thumb.jpg

celé to vzniklo jako řešení problému s dírou v masce od srnky :rolleyes: .

světla jsou přiděláná přes L profil k nárazníku, vodiče od baterie 2,5mm2(+ i - pól), v pojistovém boxu mám 10A pojistku, u praveho světla relé, ovládání relátka taktéž z pravého světla.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...