Přejít na obsah

Elektrika - levé dveře


Guest menex

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych poradit. Octavie I -1,9 TDI / 66kw r.v.2001

Začala blbnout elektrika u řidičových dveří.

Nejdřív přestal fungovat centrál, nesvítí světlo ve dveřích ani na storpě při otevřených dveří.Stahovačka funguje i když někdy sama sjede dolů. Když se zamyká klíčem od řidiče, zamkne se jen řidičovy dveře. A co je divné tak ovladač zrcátek na obě polohy ovládá jen pravé zrcátko.Pravé dveře fungují a klíčem zamknu zbylé dveře jen ne řidičovy.

Měl jsem na těch dveřích tapec dole ale nic zvláštního jsem neviděl a kabely se zdají být dobré.

Díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři

já todle řešil taky u řidiče koukni do ŘJ oken dveří řidiče do těch konektorů teče a hnije to koukni v jakým stavu sou kontakty ŘJ a opucuj je pak rozeber samotnej konektor a tahej za jednotlivý dráty zda nákej nevytáhneš -to by značilo že uhnil mě uhnil červeno žlutý napájecí drát musel sem vypíchnout konektor a dát novej i s kusem drátu

koukni pro jistotu i mezi dveče zda tam neni zlomenej kabel

další konektor kde je možný najít oxidaci je na sloupku u řidiče pod tím plastem -též vypucovat

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Večer jsem vytáhl okna, ráno přišel k autu a nefungoval centrál.

Tak jsem odemkl dveře, vlezl dovnitř a v autě ukrutný smrad.

Vyhořela elektronika levé přední stahovačky. Podívejte na fotku.

(O1, rv.4/2000, 81kW).

Nemáte náhodou někdo volný motor k prodeji?

Měl by to být 1U4 959 801 B. Bohužel štítek tam už nebyl.

Dík. Honza

post-27230-0-94765400-1362131737_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Ja mám podobný problém, aj jeden chlapík na škoda fóre a neviem si s tým rady, čo už vymeniť, lebo som myslel na zámok vodičovych dverí, lebo hrkal, ale je vymenený to isté. Blbne, niekedy zamyká, ale väčšinou nie, len vodičove dvere. Tu je link na podobnú problematiku: http://www.skodaforum.sk/post61397.html#p61397

Octavie 14 sa zbláznili v poslednej dobe, aj keď už síce aj moja je r.v.:99. Ja si myslím, že to bude RJ centrálu, ale nie som si istý na 100%.

Odkaz ke komentáři
Guest Tajovsky

Mas pravdepodobne polamane kabliky. Otvor lave predne dvere a medzi dverami a karoseriou je cierna prechodka pre kable. Obvykle tam byva zopar kablov prethnutych alebo poskodenych.

Je to casta zavada octavii.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Guest Trunda76

Zdravim,mám problém s centrálem dveří u řidiče,chvilku zamyká pak zase ne a ke všemu při nastavovaní zrdcadka u řidiče se zároveň nastavuje i to u spolujezdce,poradíte kde hledat závadu.díky moc.mám octavii combi r.v.03

Odkaz ke komentáři

Pri nastavovani leveho zrcadka se nastavuje i prave....je to tak u oI.Ja mel taky problemy s elektrikou a byly to prodrene draty...nebylo to ani videt,musel jsem to cele vyndat a rozmotat tu pasku kterou to je obmotane.Ted mi zacly delat paseku zadni leve,takze to podle me bude zase to same,ale je na to zatim zima

Odkaz ke komentáři

zkus prvni sundat tu gumovou pruchodku co je mezi sloupkem a dvermi(tam se draty lamou nejcasteji)jinak je nejlepsi ve dverich vsechno povypojovat,u podlahy vevnitr v aute je dalsi konektor a jeste hnedy drat prisroubovany jako kostra.vytahnes to cele ven a uvidis na cem jsi.neni to nic sloziteho

Odkaz ke komentáři

já todle řešil taky u řidiče koukni do ŘJ oken dveří řidiče do těch konektorů teče a hnije to koukni v jakým stavu sou kontakty ŘJ a opucuj je pak rozeber samotnej konektor a tahej za jednotlivý dráty zda nákej nevytáhneš -to by značilo že uhnil mě uhnil červeno žlutý napájecí drát musel sem vypíchnout konektor a dát novej i s kusem drátu

koukni pro jistotu i mezi dveče zda tam neni zlomenej kabel

další konektor kde je možný najít oxidaci je na sloupku u řidiče pod tím plastem -též vypucovat

[/quot

 

Zdarec . přesně todle sem našel u své octavie vyhnilá svorkovnice a dokonce i piny na řj dveří , nechápu jakým způsobem se tam může dsotat voda .

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Tak jsem rozebral dveře a vše zkontroloval.

Jednotka/motorek úplně v pořádku, všechny konektory v pořádku. Vytáhl jsem kabely a našel jsem v tom ohybu 2 kabely přetrhlé-tak jsem je opravil, také jsem našel utrhlý bowden u stahovačky(takže motor točí a stahovačka stojí-okno pořád zavřený)takže výměna.

Bohužel zamykání se nespravilo a světlo ve dveřích a stropě taky furt nefunguje. Takže kromě drátů mě asi čeká mikrospínač spíše nový zámek, jinak už nevím.

nevíte odkaz na výměnu zámku. díky moc

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zdravím,

nebudu zakládat nové téma takže u mě se objevil omílaný problém s LP (řidičovymi) dveřmi, které se nechcou zamkou či odemkou při použití dálkového ovládní ani klíčem, ostaní běhají jak mají. Po odpojení konektoru zámku a jeho rozebrání, jsem pomocí nabíječky motorek roztočil, takže by měl být zámek ok, jelikož funguje vše ostatní (zrcátka, osvětlení svítí dioda na dveřích při zamknutí) Proměřil jsem tedy napájecí kabel zámku, konkrétně přímo k motorku dva krajní piny 1,2 (myslím že bíločerný a žlutočerný) a zjistil jsem že do něj jde jen něco kolem 6V místo 12V (piny dávají proud v závislosti na zamykání vs. odemykání) , natáhl jsem tedy šťávu ze zadních dveří a zámek fungoval jak má. Je to příznak mrtvé jednotky ve dveřích? Ještě bych podotknul, že při zamykání nově nebliknou blinky, při odemykání ano a kabely byly prohlídnuty a jsou mírně popraskané v přechodce tlustý hnědy a tlustý červenohnědý. Děkuji za připomínky. Samozřejmě vím, že poprskaný káblík neznačí nic dobrého, ale když funguje vše ostatní..

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj

včera se mi stala zajímavá věc.

Zadní oboje dveře na Octavii I combi r.v. 2001 po face jdou otevřít jen zevnitř , normálně jsem odemkl a vše fungovalo , dal jsem nákup na zadní sedadla dojedu domů a zadek nešel otevřít z venku , jen zevnitř , několikrát jsem zamkl-odemkl, i zevnitř spínačem od řidiče a nic, na mechanickou závadu to nevypadá , když blbnou oboje dveře.Klika když za ni zatáhnu jde ven jako když je zamklé, kolíky normálně po odamknutí vyjedou.

Vnitřní světlo funguje, dioda po zamknutí bliká, dálku nemám , otvírám klíčkem

Nevíte někdo co stím?

Dík

Petr

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

ahoj škodovácí chtěl bych se podělit se zkušeností měl jsem nabourané řidičovy dveře na Octavii r.v.2000 a tak jsem se rozhodnul že si je vyměním sám koupil jsem na vrakáči za 1000kč a ve stejném odstínu a tak jsem se vrhnul do opravy vykopal střeva a nasadil nové vše šlo bez problému a hladce až do doby kdy jsem se rozhodnul vyzkoušet centrál když jsem zavřel dveře a už nešli otevřít zbytek dveří fungoval dobře a tak jsem hledal chybu rozebral jsem spolujezdcovi dveře a vymontoval zámek a zapojil do konektoru od těch řidičových a zámek fungoval takže v elektrice to nebylo a tak jsem pátral dále a přišel jsem na důvod proč a tady je odhalení lanko které vede do kliky z venku bylo moc naplé a blokovalo otevření dveří jakmile jsem ho uvolnil od kliky tak dveře šli otevřít

Odkaz ke komentáři
  • o 6 let později...

Dobrý deň, mám tomuto podobný problém s ktorým si už dva mesiace neviem rady.

 

Ide o to že určite mám v pravých predných dverách nesprávnu generáciu RJ sťahovačky, predošlý majiteľ totiž menil celé dvere a tým pádom aj RJ, ktorá v nich už bola.

 

moj najväčší problem je že neviem ako mám prísť na to akú generáciu RJ tam potrebujem, väčšina štítkov na RJ v ostatných dverách už je rozpadnutá a nečitateľná.

 

Bol by som veľmi rád keby mi niekto vedel pomôcť.

Pre informáciu auto je Škoda Octavia 1 RS rv 2003

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Přátelé,nevím,zda to tu již někdo řešil,ale již nemůžu sehnat panel spínačů do řidičových dveří,s velkým konektorem.

Nezkoušel to někdo zkombinovat s novějším typem konektoru?

Už mi dost blbne,a při jízdě,se zamkne celé auto.

Někdy když se zadaří,a tlačítkem to auto znovu odemknu,začně podsvícení panelu pozvolna problikávat.

Díky.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...