Přejít na obsah

Škoda Octavia 1 Cayenne


Doporučené příspěvky

Dnes jsem autu dal trochu péče, koupil jsem nové ovládání okýnek, nové sklíčka a žárovky do osvětlení SPZ, nové šrouby pro uchycení lišty SPZ a ještě jsem auto odvezl do servisu kde proběhla výměna krytů kotoučů a svíček 

IMG_20210305_095523.jpg

Upraveno uživatelem Jakub21
Odkaz ke komentáři
před 8 minutami, Spooky1 napsal:

Paráda, ještě bych pod lištu, když bude sundana dal těsnění z Tourky pokud nemáš ... 👍

Kufr budu lakovat znovu v budoucnu a těsnění z tourky na tu mou nesedí, ty první face jedničky tu lištu mají větší než tourky 😄 Měl jsem to tam na zkoušku daný a vypadalo to hrozně 😄 

Odkaz ke komentáři
před 12 minutami, psovod napsal:

bud se musí dát i nová lišta, nebo upravit jak lištu tak těsnění třeba mikrofrézkou, dělal jsem to a jde to

 

Novou lištu určitě dávat nebudu, uvidím jestli koupím zas to origo těsnění a upravím to teda a nebo vymyslím něco vlastního, něco co nepůjde vidět, protože to černé těsnění okolo té lišty nevypadá vůbec pěkně. 🙂 

Odkaz ke komentáři
před 14 hodinami, Jakub21 napsal:

Novou lištu určitě dávat nebudu, uvidím jestli koupím zas to origo těsnění a upravím to teda a nebo vymyslím něco vlastního, něco co nepůjde vidět, protože to černé těsnění okolo té lišty nevypadá vůbec pěkně. 🙂 

barva těsnění sedí s černou lištou na nárazníku, s černým okrajem skla atd, ale je to věc názoru, osobně je pro mě důležitější, že nebudu měnit vyhnilé páté dveře, jako to má většina aut co tady jezdí, bohužel to škodovka vychytala až u posledních dvou let výroby, na druhé octě to mám z výroby- rok 09 a dnes ani stopa koroze

Upraveno uživatelem psovod
Odkaz ke komentáři
před 22 minutami, psovod napsal:

barva těsnění sedí s černou lištou na nárazníku, s černým okrajem skla atd, ale je to věc názoru, osobně je pro mě důležitější, že nebudu měnit vyhnilé páté dveře, jako to má většina aut co tady jezdí, bohužel to škodovka vychytala až u posledních dvou let výroby, na druhé octě to mám z výroby- rok 09 a dnes ani stopa koroze

Tak naštěstí s korozí pod tou lištou jsem neměl problém a ni před lakováním ani po lakování, já mám hlavně problém u hrany skla a kufru, kdyby tam existovalo něco aby to nerezlo tak by to bylo fajn. Nicméně mám už slíbené přelakování i s přelepením skla tak pak snad už budu mít pokoj.

Odkaz ke komentáři
před 5 hodinami, Radas napsal:

@Jakub21Pokud to budeš mít dobře ošetřené, tak to vydrží cca 4 roky při běžném používání a stání venku, pak se to rozjede znovu.

Uvidím kdyby to vydrželo 4 roky tak by to bylo fajn, hlavně se pak musí to sklo nalepit správně. Já ho mám právě sjetý až na hranu kufru, není tam vůbec mezera a i tak mi to po tom lakování bez sundaného skla vydrželo 2 roky, což mi i v lakovně říkali že tak max 2-3 roky 😄 

Odkaz ke komentáři

chlapi, co posrala škodovka, to už nespravíme, jediná cesta když už je to chycené jsou nové dveře a kvalitní lepidlo, co už nepustí sklo dolů, bohužel škodovka se nepoučila z felicie a musela podělat i tohle auto, stejně jako známé místo blatník-práh, jak se to jednou rozjede, není jiné řešení -myslím trvalé-než vyměnit

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
před 2 hodinami, Spooky1 napsal:

Pevný nervy a vím že jsme ji na ty  výstupky pro osvětlení SPZ atd nesměl cpát až nadoraz... 

Díky 🙂 

před 3 minutami, psovod napsal:

použil jsem mikrofrézku a pracoval na obou dílech, jak podložka tak lišta, jinak to nikdy nesedí

 

O tom jsem přemýšlel, že trochu poupravím i tu samotnou lištu, stejně to z toho auta už nikdy asi sundavat nebudu tak co 😄 

Odkaz ke komentáři
před 54 minutami, NameNotFound74 napsal:

co bylo teda potřeba poupravit na tom těsnění? všiml sem si, že mi nad lištou taky začíná koroze, tak až to budu opravovat tak bych tam hodil i to těsnění. šlo to vpohodě?

No v první řadě musíš sundat těsnění které zevnitř lišty je, poté ti zbyde po starém těsnění takový plastový výstupek po obvodu vnitřní strany té lišty, ten jsem já odřezal aby nové těsnění sedělo co nejlépe. To je vše z mé úpravy lišty. Na samotném těsnění jsem pouze uřezal komínky které jsou kolem otvoru pro protažení žárovky spz a okolo otvorů pro šrouby co drží lištu na kufru. Pak už záleží na tobě jestli to těsnění nalepíš nebo to jen přiložíš mezi kufr a tu lištu. Já jsem nic nelepil, jen jsem ho tam nasadil. A by sedělo co nejlépe, tak jsem si vzal na pomoc druhého člověka, ten zezadu utahoval šroubky a já tak nějak dopasovával to těsnění aby nezajelo pod tu lištu. Jako není to prdel.... 😄 Ale pokud máš Octavia 1 2004 a novější tak je to mnohem snazší, sundáš staré těsnění a dáš nové... bez jakýchkoliv úprav. 

Upraveno uživatelem Jakub21
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • Jakub99 changed the title to Škoda Octavia 1 Cayenne

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...