Jump to content

Radasovo CeeRko


Radas

Recommended Posts

Tak jsem dnes pročistil přední odtoky za podběhy. Již mám na předním blatníku náznak postupové koroze, tak snad malinko posunu časově.

U obou předních podběhů jsem vytáhnul dost zbytků nečistot.

image.png.26cb53537d70b8a9a44084329d6a8656.png image.png.82f1c62a6199b19a18f822ea3574e2a9.png

image.png.075dab57449abbcd7682d8a8ce78fffa.png

 

Link to comment

tohle je prostě bolest Ovcí ...třeba Passat to má řešeno lépe, není tam taková kapsa jako u Ovce, chce to dělat minimálně na podzim a pak na konci jara ... jinak to tam hnije.

Zajímalo by mě, jak dlouho ti tam vydržela ta keramika ? Doplňoval jsi ji něčím ? Třeba Gyeon Wetcoatem ?

Edited by Fireee
Link to comment

aha, podívám se na ty produkty, já jsem na finesse trochu zanevřel po "zklamání" s finess pastama. Já to doplňuji tím wet coat, to funguje fakt skvěle a co se týče past a kotoučů, tak nedám dopustit na Koch chemie, to je opravdu kvalita.

Link to comment

CarPro Perl, budu testovat letos. Jde mi o to používat co nejméně přípravku na velkou škálu využití a Perl by to mohl splnit. Guma, kůže, plasty, interiér a exteriér.

wet coat jsem také používal, ale jednou jsem testnul Auto Finesse Ceramics, který jak naneseš tak je lepší mikrovláknem setřít a účinek je lepší. Wet coat byla rychlovka při umytí auta bez mikrovlákna.

Edited by Radas
Link to comment
  • 3 weeks later...

Tak máme za sebou STK.

Emise i TK bez závad. 

Najeto 345 000 km.

DPF zaplněn ze 39%

EGR OFF

Zapsáno nemám v protokolu nic, ale spojovací díl výfuku je malinko načatý ve šroubech/ postupová koroze. To čumím neboť se jedná o originál.

Edited by Radas
Link to comment
  • 5 months later...
  • 8 months later...

Kluci, mám dotaz.

Zjistil jsem, že mi nefungují ostřikovače světel a zrovna v tuto dobu mi i došla voda v nádržce ostřikovače.

Jak jsem doléval vodu do nádržky, tak při doléváni do plna mi začala voda protékat na zem. Zjistil jsem, že je vyskočená hadička z ostřiku světlometu. Nelenil jsem a vytáhnul jsem přední světlo, povolil jsem plotnu předního světlometu a nacvaknul hadičku. Vše funguje jak má, ale nejsem si 100% jist, jestli se plotna na které je zamknuté přední světlo, nějak nešteluje. Plotna je na dvou šroubech a dotáhnul jsem to tak, aby světlo po nasazení lícovalo s karosérii. Je na to nějaká finta ?

Link to comment

Ano, na té plotně se to seřizuje ve všech směrech, tj. doprava doleva dopředu dozadu a na výšku. Zrovna minulý víkend jsem to dělal na autě dcery, které opravuji.

Jestli existuje fígl nevím, já seřizoval ta světla snad hodinu, než jsem byl spokojený, že to všude 100% lícuje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Vím že se to již řešilo na jiném fóru, ale i přesto ze zeptám jestli někdo nemá osobní zkušenost.

Žárovka denního svícení se po cca 2 týdnech utaví v horním kontaktu a to i na nové patici.

Není problém kontakt opravit letováním, ale vždy je to na chvilku. Dělá to pouze na pravém denním světle. Uvažuji nad Tím jestli není horní kontakt u žárovek v rozdílně kvalitě a proto bych se vás chtěl zeptat na názor. Přehozením žárovek se problém prohodí, ale nedochází k utavení kontaktu tak rychle. Bohužel nedokáži zatím nalézt tu správnou pájku o větší kvalitě metodou měkkého pájení do teploty tání 450 °C. Žárovka, která funguje je Bosch. Koupil jsem tedy také Bosch, ale je to k ničemu.

stav kontaktu po cca 2 týdnech:IMG_2994.JPEG.dafb5f4e00c85e832a0b6fd5fe4e48e8.JPEG

po opravě k dalšímu použití:

IMG_2996.JPEG.d0c39cb3f37c55756c8302375f853afc.JPEG

 

Link to comment
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Tak mi dnes po 380 000 km ráno blikl pravý xenon a večer už se nerožnul. Objednal jsem teda dva kusy OSRAM Xenarc Original, D1S. Nejsem si jist a vyloženě budu spoléhat nato, že neodešlo trafo. 

A velká paráda, to bude jak to budu měnit v těch zítřejších mrazech 😆

Edited by Radas
Link to comment

Ony ty výbojky chtějí vyměnit, říkal jsem si to již minulý rok a tak to dnes nastalo.

Byl jsem s autem na Kletné přes Jestřábí a tam je cesta jak tankodrom, takže jsem ani bouchat nemusel. 

Hláška o vadné žárovce na maxidotu na mě vyskočila než jsem vjel na ten tankodrom.

Link to comment

Výměna provedena.

Srovnání:

Levý xenon nový v originál světle 2012, pravý xenon originál z výroby v novém světle 2025. Ještě to prubnu dnes večer.

Takže dnešní večerní test svítivosti s novými xenony je mnohem lepší nežli s původními 14 let starými. Je pravda, že pravý xenon byl již před smrtí a nyní jak svítí oba dva stejně tak je to super. Levé světlo se i odmlžilo takže vše OK. 

image.png.09e265d962690f778d5c55d44d12a4be.png

image.png.7c2c6be1652bcfb8df872d7188e0bbdb.png

image.png.590089c2cc21159455af3445274e678a.png

 

 

 

 

Edited by Radas
Link to comment
  • 1 month later...

Je prosím nutné při výměně rozvodu a s tím spojené výměně gufera kliky vypouštět motorový olej? Klika přece není utopena v oleji a pres gufero a jeho vyměně nemůže olej uniknout ven. Jedna se o gufero pod kladkou řemenice klikové hřídele

Link to comment

Dnes provedena výměna rozvodové sady s vodním čerpadlem + drážkový řemen.

Cena v roce 2016 při nájezdu 199 558 km 6 500,-

Cena v roce 2026 při nájezdu 386 401 km 16 960,-

Link to comment
  • 1 month later...

Takže po dnešním dni mám za sebou výměnu zámku řízení. Čistá práce času je 45 min. Vše šlo jak po másle. Věřím, že již nebude problém a jedeme dále.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Příspěvky

    • Pokud je u octavia 1 špatná geometrie na zadní nápravě, tak pomůže jen výměna za novou.  Štelovat se dá tuším jen u 4x4 😉 
    • Sice práce kopec, ale ten výsledek bude stát za to 😉👍 
    • Kedže maju elektriku tak treba dotiahnúť káble a aby sa dobre robilo tak som rozobral čo šlo 😄 že si rovno konečne vytepujem koberec podľa mojich predstáv. a keď som to videl ako som to oholil tak som si rovno skomplikoval život a navštivil ahifi stránku a objednal odhlučnenie na podlahu 😄 tiež som objednal čierny sprej na koberce a nastriekam koberec aby vyzeral opäť jednofarebne. Po tých rokoch aj po vytepovaní je na miestach stále flakatý. 
×
×
  • Create New...