Přejít na obsah

Vyskakane/zubate pneu na zadnej naprave


hatno

Doporučené příspěvky

Bladik presne to isté spravilo aj mne a geometria i test tlmičov v poriadku... tak som ich radšej sám nechal po prezúvať, ale nakoniec to aj tak dopadlo ako som tu dával odkaz... síce som na tých pneu najazdil dosť kilometrov, ale aj ma to štve... :lol:

 

No me se teda zrovna nechce davat nove pneu, protoze ty co tam jsou skoro nove ... 6mm je hodne. Ale nevim no :palec::smich:

Odkaz ke komentáři

Né že bych někomu musel jen tak rvát peníze, ale při dnešních cenových relacích geometrie obou náprav za 100 nebo 250Kč???? Sorry ale nevěřím že za tyhle prachy to někde udělají zodpovědně. Za 100 - to je tak že vás hezky pozdraví a vyposlechnou... Těch měření a seřizovacích hodnot je hodně... i jenom kontrola trvá dost dlouho než to vše projde....

Já mám dobrou zkušenost s Barumem v Praze 5 na Strakonické co se týká hledání a řešení problému..... Na O1 mi to začalo mírně táhnout doleva... zajel jsem tam... nejdřív mechoš dělal jen klasickou geo předku.. dal jsem s ním řeč a říkám táhne to mírně doleva... On: ale geo máte OK. Já: nj ale táhne... On: můžou to dělat gumy... Já: Dělaly to zimáky a teď jsem přezul na letní a táhne to doleva taky. Zkusil jsem přední prohodit mezi sebou a pořád doleva... On: OK proměříme to i se zadkem podle osy auta... ... sice se nedá zadek štělovat, ale jestli není křivý celý... proměřil to a povídá je to v toleranci. Říkám co s tím? On: no můžu vám předek seřídit na hranici tolerance doprava. Když to bude na hraně tolerance tak se vám gumy sjíždět nebudou, ale mělo by to tendeci táhnout trochu doprava čímž se to vaše doleva vyrovná a nepotáhne to nikam... jen jsem vyjel - kdo to tam znáte na Strakonický... dlouhá široká rovina akorát pustit volant a koukat jestli táhne.. a jela rovně....

 

Tak takhle bych si představoval servis... ale to musíte narazit na někoho ochotnýho a taky musí vědět co dělá (kdy to kam potáhne když co nastaví...) Říkal jsem mu - udělal jste to sbíhavostí? Néé to by jste zase měl volant našikmo.... bylo to asi 45 min a stálo to 800Kč...

 

 

Ale abych barum jen nechválil... v Říčanech mi zapoměli vyvážit nově nazutý kola :palec: Koukám na první... žádný závaží... říkám si dobrá guma... koukám na druhý... zase žádný závaží... to už mi bylo podezřelý...

Odkaz ke komentáři

tak tak 100 - 250 za Geo je malo, ja spokojene s penuservis TASY tady ve Slatine GEO trvalo cca skoro hodinu, maji tam LASERovou, normalne jsem mu najel na ram borec kolem toho chvili behal, zasel jse si pro kafe sednu si koukam oknem ve zdi na dilu a najednou octa 3 metry v luftu a borec uz lital pod kolama a steloval. Jinak meli i jak ma bejt nastavenej SKODA sport podvozek, takze spokojenost

 

cena tusim 900 Kc

Odkaz ke komentáři
No me se teda zrovna nechce davat nove pneu, protoze ty co tam jsou skoro nove ... 6mm je hodne. Ale nevim no :) ;)

Tak asi ti už neostane nič iné, len ich nechať prehodiť na vlastné náklady tak nejako ako ja...

 

A geometriu mi robili v autorizáku popri serviske, s tým že nebola na faktúre a mechanik si vypýtal 5€ za kontrolu, lebo nič nenastavoval. Potom som to skúšal na diaľnici a auto nikam netiahlo a ani dodnes netiahne... ;)

Odkaz ke komentáři
tak tak 100 - 250 za Geo je malo, ja spokojene s penuservis TASY tady ve Slatine GEO trvalo cca skoro hodinu, maji tam LASERovou, normalne jsem mu najel na ram borec kolem toho chvili behal, zasel jse si pro kafe sednu si koukam oknem ve zdi na dilu a najednou octa 3 metry v luftu a borec uz lital pod kolama a steloval. Jinak meli i jak ma bejt nastavenej SKODA sport podvozek, takze spokojenost

 

cena tusim 900 Kc

 

Prosimte, kde to je v te Slatine, asi tam radsi zkusim zajet jakmile prejdu na zimaky, zatim tady v Brne nemam moc zkusenosti s pneuservisama ... akorat s Pneuplus a tam se mi ty jejich postupy nejak nezdaji. Dik

Odkaz ke komentáři

Dnes mam za sebou návštevu v pneuservise. Chlapík vravel, že problémom sú práve POTENZY. Majú na kraji veľké plochy čo spôsobuje nepravidelné opotrebenie. Jediná pomoc je výmena ( to teda neviem, tie pneu majú max 17 tis km... ). Idem k nemu ešte na geometriu, tak napíšem ako veľmi to bolo rozhasené.

Gumy boli prehadzované určite podľa odporúčanie teda po 10 tis km.

Inak geo robí za 18€.

Odkaz ke komentáři

Problém potenzy??? Kdybys měl Michelin, byl by problém Michelin... Kdybys měl Dunlop... byl by to prolém zrovna Dunlopu.... Střílet je rovnou do palice :D

 

Problém potenz je jediný ... že ji nemůžeš otočit na disku popř ji dát na druhou stranu... když je asymetrická směrová....

Odkaz ke komentáři

Ja mam Bridgestony a je to to same, hodil jsem je na predek, trosku zagumoval :P ;) A pomalu to zacina mizet ten hluk, ale proste to chce hlidat.

Napadla me jedna takova silenost proc by to mohlo vznikat. Jelikoz mam tempomat a hodne jezdim na nasi skvele dlanici D1 ... jak to skace, ze diky tem prechodum na panelu a porad stejne rychlosti dostava vzdy jedna cast plosek vice zabrat a tim se proste sjizdeji ... tot jen hypoteza, nic jineho me nenapada...geo je v pohode a tlumice take.

Skodovka se mi zatim jeste neozvala, jak to chce resit tento muj problem tak uvidim.

Odkaz ke komentáři

tož neviem, či sú to naozaj potenzy, ale určite to nie je normálne a podľa mňa to je na reklamáciu.

 

Ale viem, že dosažiteľnosť práva je v našej skvelej republike na bode mrazu.

 

Určite to ale chcem riešiť, mal som už rôzne pneu aj rozmery ale toto je pre mňa niečo nepochopiteľné!!!

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ak je opotrebovanie vašich pneumatík nepravidelné, môže to naznačovať, že pneumatiky nemajú optimálny tlak, alebo že má vaše vozidlo nejaké problémy s podvozkom.

 

Ak je behúň vyšší na okrajoch ako v strede, pneumatika je možno prehustená.

 

Ak je behúň vyšší v strede ako na okrajoch, pneumatika je možno podhustená.

 

Ak je behúň na jednej strane vyšší ako na druhej, dajte si čo najskôr skontrolovať geometriu kolies.

Odkaz ke komentáři

V piatok som bol u kamaráta v servise po premeraní geometrie bol odklon na zadnej náprave -3,8° pri namontovaných podložkách 2cm... takže tu asi bude problém, kedže by mal byť -1,45° s toleranciou 0,3°... Tak sme to nastavili do tolerancie, ale teraz na zimných 16" asi nezistím nič, lebo tie mi vôbec minulú zimu a 20t km nezodralo, takže výsledok uvidím až na jar keď prezujem na 17"...

Odkaz ke komentáři

Jak jezdis v zatackah? Davas tomu negdy na plyn v zatacce? Jak rychle ih projizdis? Jestly castejc takle zajezdis nebo aspon gdyz jedes svizne v zatackah tak se vnejsi strana musi sjet o trosku vice nez ostatek pneu. Hlavne u tak masovyh pneu jako jsou 195/65R15. Ja take mnel vse v poradku aj geometriji aj tlak v pneu a stejne se my o trosicku vice sjizdeli na okrajih nez jinde takze pokud to neni neco moc vyrazneho tak to neres. Dej foto pneu a uvidime.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak pánové, problém je v pneumatikách! Vedoucí servisu Škoda mi doporučil nazout pneumatiky které nejsou šípové! Doporučil mi pro rozměr 195/65 R15 tyto pneumatiky Michelin Primacy Alpin PA3, Dunlop SP Winter Response a Continental TS810 MO ML nebo Pirelli W190 Snowsport hlavně ne šípy!

 

Po 6.000 s Dunlop SP Winter Response se problém zatím neobjevil.

 

Ovšem dále již referovat nebudu, protože za měsíc je tu nový Yeti a OII jde k novému majiteli.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak jsem vcera navstivil pneuservis Tasy v Brne a dostalo se mi teto odpovedi:

Po otestovani tlumicu, ktere dopadli bez problemu, jsem vnesl otazku co by mohlo zpusobit na OII odskakane pneu. Odpoved me prekvapila, borec okamzite vedel, ze mam 17-ky a jeste ke vsemu Bridgestony(pro stouraly..nemel jsem je na aute, ted jsem tam byl na zimakach 15-ky :palec: ), rikal ze toto neni rozhodne guma na podvozek OII, protoze je silene tvrda a v razantnejsich jizdach se neodvaluje ale odskakuje a to prave hlavne na zadni naprave, ktera je, pokud neni auto zatizene vice lidma ci nakladem, lehka a tim padem odskakuje a vznika to co vznika, doporucil me Micheliny nebo Pirelky, jsou mekci, nebudou sice pry tolik drzet jako Bridge, ale za to nebude vznikat tento problem. pokud bych chtel nadalet tvrde pneumatiky, tak me doopravdy doporucil prendavat pneumatiky ze zadu dopredu a naopak po tech 10-15-ti tkm.

Jinak pneuservis Tasy...perfektni pristup, dobre jsem si tam popovidal o problematice gum, fakt super servis.

Odkaz ke komentáři

Brnensky Tasy (Slatina) je fajn, borec mi delal geosku kdyz jsem se objednvaal ptal jsem se jestli maji v masine i sport podvozek skoda pac podle DP ma jine nastaveni, rikal ze nevi tak jsem to prinesl sebou, kouknul bylo to tam porovnal to s papirem a uz ficel

Odkaz ke komentáři
Brnensky Tasy (Slatina) je fajn, borec mi delal geosku kdyz jsem se objednvaal ptal jsem se jestli maji v masine i sport podvozek skoda pac podle DP ma jine nastaveni, rikal ze nevi tak jsem to prinesl sebou, kouknul bylo to tam porovnal to s papirem a uz ficel

 

Bohuzel na Slatine nemaji tester tlumicu, takze jsem byl na Vinohradech, ale take fajn borci, takze to vypada celkem na rozumnou firmu. Geosku budu delat az prezuju na letni, tak tam potom k nim zajedu.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...