Přejít na obsah

tempomat zadarmo


bagr12

Doporučené příspěvky

Položím takovou filozofickou otázku... :blink: :

 

Bude tempomat fungovat, když by se zapojilo jen jedno tlačítko a to + ??

Funkci by to mělo takovou, že když pojedu třeba na dálnici 130km/h.........zmáčknu to tl.+ a sepne se tempomat. Jedu 130....

Pokud bych chtěl zvýšit rychlost třeba na 140km/h, tak bych mohl :

1) mačkat to tlačítko a tím docílit tu požadovanou rychlost.....

2) šlápnout na plyn a při 140tce zase zmáčknout to tlačítko....

 

Pokud bych chtěl snížit rychlost ze 130km na 100km/h, tak přibrzdím a po docílení zase zmáčknu to tlačítko a pojedu 100km/h.

 

Já jen takovou úvahu, protože umístit jeden mikrospínač na přístrojovku je jednodušší než bastlit dva. A při četnosti jízdy po dálnici (jednou za uherský rok) je to jednodušší.

 

Jaký je váš názor na toto zapojení....??? ;)

Odkaz ke komentáři
Islo by to tak, doporucujem Ti ale dorobit si oba do origo packy, je to silno navykove... :D

 

 

Já to až tak nevyužiju....... :blink:

Já jen z důvodu zaexperimentování a s co nejmenším podílem práce.... ;) do originál páčky je to moc práce a moc komplikované.....já si vystačím s tím jedním tlačítkem.......to se mě vleze do panelu mezi tl. ESP a tl.na benzín......

Odkaz ke komentáři

Tak konečně finále.

Po průzkumu trhu bylo jasné,že tak malý kolébkový přepíhnač,který by se vešel dopáčky,prostě neseženu.

Zakoupil jsem tedy to nejmenší co šlo (43Kč) a týden přemýšlel kam s ním.

Nakonec jsem zvolil umístění vedle přepínače světel,kde dle mého názoru je nejsnáze po ruce.

Pravou ruku jsem zavrhl hned a levou když položím na oěrku dveří,tak akorát prsty dosáhnu na ovladač.

Výsledek viz foto.

Jak již bylo řečeno,náklady 43Kč a cca 3h práce

post-2546-1291831616_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Chlapi,možnám mám blbou otázku,ale můžete tady někdo polopaticky napsat,jak přesně ten origo kolébkový tempomat z Aukra s origo kabeláží v Octávce po správném zapojení funguje?Nejde mi o princip tempomatu,ale zajímalo by mě,jak to konkrétně funguje u octavky,např. je řízení plynu automaticky ovládáno od rychlosti na budíku,tzn.že když navolím 80km/h a přijde nějaký kopec,tak si to plyn automaticky přidá aniž bych něco udělal,abych jel pořád hlava nehlava 80km/h??Zkušenosti s tempomatem mám pouze z kamionu,kde to takhle bylo,dík.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

otvoril som svorkovnicu, vybral som cierny konektor (mal fialovy pruzok na sebe), ale myslim ze vsetky piny - 1,2,3,9 uz boli obsadene. Tempomat samozrejme nemam, inak by som sa tym nezaoberal, ale mam uz napajkovany zvazok s 2 tlacitkami.

Takze moja dilema je - moje 3 droty mam prilozit do cierneho konektora k existujucim kablikom na tie prislusne piny? ci mam tie co tam uz su vybrat a dat tam moje? Trochu mam gulas v tom co vedie skade kam. Mal som totiz predstavu, ze ta zakladna vo svorkovnici vedie k ECU a zhora sa pripajaju konektory od spotrebicov, resp vypinacov apod. Moze mi niekto vniest trochu svetla do tohto? dikeez . .. Pre uplnost OI 2002 1.6 AVU

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Samozrejme jedna polovina konektoru je osazena , po rozpojeni ovsem vidis,ze draty nikam nepokracuji.

Zde se pri pouziti orig.kabelaze zastrci piny a konektor se s spoji.

Pri dodelavce bez origo kabelaze músis bud sehnat piny,na ktere napajis svoje draty a pak postup jako orig.kabelaz,nebo to udelas jako ja viz predchozi prispevky.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...