Přejít na obsah

Rozměry alu kol a pneu


Dakie

Doporučené příspěvky

nazdar, chcel by som v buducnosti riešit disky na Octaviu 1.8t, momentalne 195/65R15. V buducnosti by som

rád s toho dostal +-230 koní a chcem tomu uz prispôsobit pneu/disky.V hladačiku mám 225/45R17 alebo 205/55R16.

Budem rád za každý názor, čo sa tyka rozdielov v jazdnych vlastnostiach a komforte. Vďaka za info :)

Odkaz ke komentáři

podle me 45 je už dost nízký profi ... já mám 205/55 R16 a i na nich je to znát oproti 195/65 .. já osobně bych do 45 profilu asi nešel každá nerovnost bude pěkně tvrdá a na našich silnicích těch nerovností je :D

 

mimochodem máš to zapsané ve velkém TP ? na STK už po tom jdou .. já tam mám právě pro 1.8t 4x4 zapsáno max 205/55 R16 ..

jasně dá se to tam dopsat ale jsou to zase starosti navíc :)

Odkaz ke komentáři

Už jsi někdy na 225/45 r17 jel? Neříkám, že auto na nich je vzorem komfortu, ale že by to bylo nesnesitelně tvrdý a na naše silnice nepoužitelný, to se rozhodně říct nedá. Mám na zimu 205/55 r16 a musím říct, že to žádný zásadní problém není. Na o1 patří rozměr 205/50 r17, ale je to trochu neobvyklý rozměr, takže pokud budeš zapisovat, tak bych zapsal spíš 225/45 r17. Při nákupu pneu pak celkem dost ušetříš a budeš mít lepší výběr, ale už jsem se tady setkal i s názorem, že z hlediska geometrie nejsou 225/45 r17 úplně ideální, ale to už je podle mě docela přehnaný.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

To neplánuju ale mám to v TP a pokud by se stala dopravní nehoda a bylo zjištěno že nemám pneu co tam má byt budu mít problém s pojišťovnou . Takže řeším přechod z H na V . Jsem z podkrkonoší a sníh tu je docela často a občas i dost , s autem jezdí převážně manželka a zrovna lehkou nohu na plynu nemá . Tak bych nerad ještě někomu něco doplácel co odmítne zaplatit pojišťovna.

Odkaz ke komentáři

Já mám např. ve velkém techničáku výslovně zapsáno že pro zimní pneu lze použít nižší rychlostní index za předpokladu že tato rychlost nebude překročena .. Jinak samosebou taky jezdím v zimně na H-čkách. Pokud chceš mít klid na duši tak si zkus zjistit jak se to dá do toho techničáku zapsat ..

Odkaz ke komentáři

zapsat se bohužel nedá. Co mi řekla paní na info lince škoda auto tak pro jinou zemi mohou být jiné parametry a do VTP se bohužel dopsat nedají kvuli nějakým homologacím bo co mluvila ale že můžu zkusit sehnat tyto pneu přímo v zemi kde bylo koupeno tam že tyto pneu se budou určitě vyrábět. Já to vyřeším dle vyhlášky a vylepím si to na přední sklo . Velikost neuvádí takže 3x1 cm bude stačit.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

V příštím roce bych se chtěl podívat na okruh a uvažuji, že koupím nějaké lepší pneu. Zatím mám Michelin Pilot Sport 4 a je to fajn, ale na okruh bych chtěl zvlášť pneu. Nicméně nevím jaky zvolit profil pneu. Pneu jsem si vybral Federal 595 rs-r, mají ji v rozměru 215/45/zr17 87W, 215/40/zr17 83W, 225/45/zr17 94W, ale nevím jaky profil zvolit (disk 7x17)

Odkaz ke komentáři

na 225 už je lepší 7,5'' disk a co se týče volby 215/45 a 215/40, když vezmeš jako referenční gumu 205/50 R17, tak 215/45 má o 2% menší obvod, ale 215/40 už má o 5% menší obvod, což už si myslím nebude zanedbatelný. Pokud bys dal menší gumu, tak se ti zkrátí převody, což si myslím, že na všech okruzích v ČR, a obzvlášť na těch kratších, bude výhoda, protože RS má zbytečně dlouhý kvalty na takovýhle použití.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

ahoj

viete mi napisat ake parametre maju tieto disky ? vraj su z octavie 1..rozmer je tusim 15 palcov..hodnoty rotece dier s ostate veci ale neviem..

kupil som ich na moju octu 2 s tym ze maju pasovat,zial nepasuju a tak ich chcem teraz predat..ale kedze neviem parametre,predaj sa nekona

 

viete mi pomoct ?

 

https://1drv.ms/f/s!AvV6xW22pYeChIFigvP_XvtXQzweCQ

 

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Nijak.Bez typáku to neuděláš a pochybuji,že si to nějaký technik na STK odkud musíš mít potvrzení vezme dnes na triko.Kola se fotí,eviduje se to a asi nikdo nebude chtít přijít o vcelku lukrativní práci.

Sežeň si typový list,ten v CZ smí dát Alcar a myslím Benet

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...