Přejít na obsah

Rozměry alu kol a pneu


Dakie

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak v první řadě záleží,jestli budeš kupovat ráfky s typovým listem a zapisovat je.Potom volíš mezi povolenými na typovém listu.

Za druhé,šíři pneu je dobré přizpůsobit šíři ráfku.také záleží jak se Ti to líbí pneumatika na ráfku natažená.Jinak vypadá šíře 225 na 7" a jinak na 8,5" ráfku.To platí i ostatních rozměrech.Dodej víc informací o ráfku,líp se bude radit.

Odkaz ke komentáři

Ahojte, mám otázku. Pořídil jsem oktavku OI, ma najetí 230 000, první majitel, rok 2000, obul jsem tam 225/45 R17 kola, slyšel jsem ze ty kola hodně namahaji čepy a celkové podvozek, prý se musí snad každý půlrok kupovat nové cepy a klouby je to pravda? Ma někdo s tím zkusenost? Diky

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

jj,to vím, v Tp mám 6 a 6,5 disk. Ale toho jsem si všiml až po výměně kol. Tak aspoň že tam půjdou tyhle pneu. a ještě dotaz,dával jsem nové náboje kol, a nejdou mi tam nasadit alu kola,ale na starý náboj jdou,mohu jen lehce přebrousit ten nový náboj abych je tam dostal? Díky.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

rozoberaju sa tu rozmery diskov a pneu ,ale zatial som si nevsimol,zeby niekoho zaujimala vaha disku pri kupe? Riesili ste to uz niekto ,alebo mate zoznam vahy diskov? Idem kupovat R17 na leto a rozhodne nechcem nejake tazke, ktore zabiju dynamiku.

Viem,ze existuju lahke ako je OZ ultraleggera, allegeritta ,crono HT, no tie su pekne predrazene a pozeram na nieco s najlepsim pomerom cena/vykon.

 

Ked si vezmem "normalny rad" diskov, tak R17 maju vahy od 10,5 do 13kg, niektore su aj tucnejsie :lol:

 

Ale daju sa najst aj lahke disky, ktore sa skryvaju pod "normalnym radom" a maju hmotnosti od 8 kg do 9,2kg, co je dost rozdiel . Su tam nejake disky od borbet, sparco(divizia OZ).

 

Zaujimalo by ma,ci niekto pozera aj na "funkcnu" stranku diskov a ma typy , na ktore sa zamerat?

 

DIk :palec:

Odkaz ke komentáři

Ja chtel vzit na Golfa od Fondmetalu model 9RR, zatim to odkladam nez dodelam brzdy.

7x17-7,45 Kg

7,5x17-7,85 Kg

 

Co se tyce vahy nekteri vyrobci ho uvadi, nekteri ho sdeli na pozadani, pro starsi modely to lze vygooglit. Stravil jsem na tom hodne casu mezi tezsi je treba si pripsat ASA a i repliky od WSP.

 

SlowForminng je zpusob vyroby disku ktery dlouhodobe pouzivaji BBS a ted nabizi takove kola i Ronal. Samozrejme nejsou tak lehke jako kovanne disky ale cena je taky trosku lepsi.

Odkaz ke komentáři

ano ,pozeral som TUV a KBA certifikaty, v niektorych je vaha disku popisana - ale je to vaha bez laku, teda cisty hlinik.

 

@Ola@f - tie vahy mas uz aj s lakom? Ak ano,tak to je velmi slusna vaha.

 

Ja co som pozeral zatial , tak ma oslovili:

Enkei Yamato 7x17 - 8,1kg (enkei maju na offical site pekne popisane vahy diskov, ale tahsie sa u nas daju zohnat - a maju aj prijemne ceny)

Sparco assetto gara 7x17 - 8,1kg

Autec Wizard 7,5x17 - 8,6kg

Borbet RS 7x17 - 8,7kg

 

vsetko su vahy s lakom.

 

Fondmetal je oproti nim teda lahsi, ale zas nie o tolko,aby som dal o 1100Kc v priemere viac za disk. Lebo ked si vezmeme ze aj letna pneumatika nieco vazi a vahy pneumatik sa hladaju este tahsie a na letnych sa pohybuju vahy od 8kg do 10kg a to je hop alebo trop si myslim. (zavisi aj na vahe zosilnenej bocnice)

Ak sa clovek vojde s komplet kolesom = disk+ pneu R17 na 17 az 18kg , tak je to v pohode si myslim.

 

Niekde som cital ,ze vaha na kolese sa nasobi x7 ,lebo je to neodpruzena rotacna vaha... teda 4kg usetrene na 1 kolese ,dava na vsetkych styroch usetrene = 4x4x7 = 16x7= 112 kg vahy. Teda neviem ,co je na tom pravdy, ale fakt je rozdiel mat 18kg koleso a 22kg koleso.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...