Přejít na obsah

mizejici voda


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ahoj mel sem taky problém s vodou nedrive malej unik a pak z niceho nic mi na 100km zmizela cela nádobka asi 8x byla to hadice prodrena od ventilatoru praskl mi tam drzak hadice a ta se oprela o vrtuli...Ted mi zacala mizet voda znovu sundal jsem kryt motoru a zjistil sem ze mi kape z rohu chladice voda... vice sem to nezkoumal ale nez kupovat ted novej chladic zkusil sem koupit prasek na lepeni chladicu a zatím neutekla voda zadna tak uvidíme...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj,

 

tak o víkendu jsem se konečně dostal k tomu, že udělám bypass chladiče zpětného vedení zplodin, ale pohořel jsem.

Ta krásná komponenta (jak vypadá na fotce o pár stránek dříve) se u mě v autě snad nevyskytuje, nebo je na nedostupným místě za motorem. Hledal jsem a hledal... podle výrobních čísel jsem identifikoval "ventil zpět. vedení zplodin" - 03G 131 502 a "klapku regulátoru" - 03G 128 063 Q. Ty jsou hned za motorem nahoře. Dle ETKY a dílenský příručky se však u BMM nachází chladič samotný ještě někde poměrně hluboko pod nima :-( Tam se ve svých podmínkách těžko dostanu.

 

Když jsem se v tom šťourel, vyfotil jsem to.

Můžete mi kdyžtak poradit, jestli je něco z toho, co je vidět, jsou ty hadice, které mám spojit?

 

post-26636-0-89600600-1373894857_thumb.jpg

 

post-26636-0-39271400-1373894881_thumb.jpg

 

 

 

A pak jsem při dolívání vody zjistitl, že se vodal v chladícím systému začala zbarvovat do oranžova.

Jako když voda teče rezivějícím potrubím. Může to být tím, že tam liju obyč vodu a ne tu chl. kapalinu origo (s označení G12 tuším)?

Co mě trochu zarazilo, je to, že oranžové stopy od vody jsou i vně nádobky a naplastech kolem.

Z toho dedukuju, že k úniku kapaliny by mohlo docházet skrz netěsnící výško. Nesetkal jste se s tím někdo?

 

post-26636-0-63542100-1373895064_thumb.jpg

 

post-26636-0-26663000-1373895074_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Stoper ahoj no správně nemůžeš lejt klasickou vodu z kohoutku... Buď směs co prodávají do chladičů nebo destilku... Obyčejná voda ti v chladícím systému zrezne... Jak už se ti tedy stalo.... Až príjdeš na závadu a přestane ti mizet voda tak budeš muset propláchnout celou chladicí soustavu a nalejt alespoň destilku... Jinak to bude čím dál tím horší....

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdar chlapi. Shaním auto a tady u nás je pěkna oct 2. Čtu tady to s praskajícíma hlavama a i jsem to slýchal.Jaký typ a jaký rok to dělal? Oct 2 má 166tkm najeto komplet serviska ověřená ve škodovce. Je to 103kW BKD. ve 150tkm děláný rozvody a pak tam bylo tuším ve 160 000 venku turbo a chladící soustava? je možný že byla prasklá hlava nebo se pří servisu turba a rozvodu tohle vyndavá? já jen abych to nekoupil a 500km zjistil že je v pici hlava. má to od posledního servisu najeto 6000km. takže 166000km.Jo a je to rok výroby 2008. Díky

Odkaz ke komentáři

Ahoj,mám taky podobný problém..Po ujetí cca 200-300Km to po mě chce dolít vodu.Z motorového prostoru je cítit chladící kapalina(jak se vypařuje).Mám takový dojem,že mi voda uniká přes víčko na expansce.Protože pod nádobkou sem měl mokro.Zkoušel sem vyměnit víčko,ale problém přetrvává.Olej mi nepříbývá ani není vidět emulze.Z výfuku mi bílý kouř nejde..Nevíte,čím by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...