Přejít na obsah

vaše spotřeba


Doporučené příspěvky

Připojím se. Taky AUM v základu. Město 10-12 podle provozu. Mimo město eko jízdou 7,5 svižnější jízdou 8,5. Při sportovnější jízdě na to radši nekoukám :smich: Dlouhodobá spotřeba po předchozím majiteli byla 10, hned jak sem to koupil sem smazal palpc a já mám dlouhodobou 8,7l/100 km.

Odkaz ke komentáři

Motor AGU, město 8,5 - 10,00 podle hustoty provozu, mimo město 7,0 +/- 0,2 l, osobní rekord ujeto na nádrž s průměrem 6,4 l/100 km, dlouhodobý průměr za 26 měsíců provozu 7,1 l - mix všeho: město, mimo město, dálnice, rodinná dovolená, denní dojíždění do zaměstnání za město 30 km jedna jízda, občas sportovní jízda naplno mimo město a po dálnici v DE i v ČR. Po chipování na 132 kW spotřeba zůstala de facto stejná, rozhodně není vyšší.

Odkaz ke komentáři

Sice auto už je dávno z domu, ale moje zkušenosti se spotřebou při úpravě AGU na 148kW:

 

Dlouhodobý průměr po finální úpravě při každodenním používání (3 roky, cca. 50tkm) - 7,22. (Před tím, když auto jezdilo převážně krátké trasy, město a bylo „na vyblbnutí“ - zhruba o litr víc).

 

Mimo město, svižně po okreskách, běžně okolo 6,7. Zacpaná okreska + město 25km denně do práce (pořád mírně do kopce) – 6,5 – 6,8. Z práce (z kopce) do 5,8, rekord v plynule jedoucí koloně 4,4. Manželka delší trasy mimo dálnice běžně okolo 6 litrů.

 

Dlouhé štreky po dálnici na zimní dovolené na tempomat (140-150 km/h) do 8 litrů. Vše dle tankování. PC kecal o 2 deci.

 

Naopak při využití potenciálu motoru, plně naloženém autě a dlouhé trase 1/3 mix – 8,8.

Odkaz ke komentáři
Sice auto už je dávno z domu, ale moje zkušenosti se spotřebou při úpravě AGU na 148kW:

 

Dlouhodobý průměr po finální úpravě při každodenním používání (3 roky, cca. 50tkm) - 7,22. (Před tím, když auto jezdilo převážně krátké trasy, město a bylo „na vyblbnutí“ - zhruba o litr víc).

 

Mimo město, svižně po okreskách, běžně okolo 6,7. Zacpaná okreska + město 25km denně do práce (pořád mírně do kopce) – 6,5 – 6,8. Z práce (z kopce) do 5,8, rekord v plynule jedoucí koloně 4,4. Manželka delší trasy mimo dálnice běžně okolo 6 litrů.

 

Dlouhé štreky po dálnici na zimní dovolené na tempomat (140-150 km/h) do 8 litrů. Vše dle tankování. PC kecal o 2 deci.

 

Naopak při využití potenciálu motoru, plně naloženém autě a dlouhé trase 1/3 mix – 8,8.

4,4 l ?? to je nafta?? :)

 

 

Já mám AGU v automatu a ve městě se pod 11 těžko dostávám :)A venku při normální jízdě podle předpisů asi kolem 8 litrů.A jinak mi neleze do hlavy jakto že máte spotřebu do kopce kolem 8 litrů mě to háže na pc kolem 15l :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Dlouhodobá 7,9 takže super. Převážně mimo mesto, občas dálnice. Občas tomu naložím kdyz se na mě někdo lepí. Jednou se mi povedlo dojet do prace za menšího provozu za 6,1, mám to 16km. Jednou v 5lidech brno-vyškov a zpet do brna po dalnici 150kmh sobotní provoz 8,2 pruměr.

Když s tím někdo umí jezdit tak to nežere.

Upraveno uživatelem davi
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj...1,8T 110 KW/motor AUM 2003/najeto 220 000.....dlouhodobá spotřeba 7,0....většinou po okreskách,obvykle se snažím jezdit rozumně,ale když mě to lapne,znáte to..ale i přes občasné úlety spotřeba dobrá.....a hlavně to auto jede!!!!

Přeji mnoho šťastných kilometrů všem 1,8 téčkařům...a nejen jim.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Mě by zajímalo jakou máte spotřebu na volnoběh? Pokud auto stojí, tak na volnoběh mi to ukazuje spotřebu cca 0,8l ale jakmile jedu a je celkem jedno jakou rychlostí a vyřadím, tak mi to ukazuje spotřebu 2 - 2,5l, ale jakmile zastavím spadne zas na 0,8. Je to normální? Čím to je?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Ja mam v meste 10,5 L. Auticko mam tyzden a dost casto som si slapol. :D

!!! mam automat !!!

Mimo mesta z Velkeho Krtisa do Presova (240km cca) 7,7 L. (prva jazda s automatom mimo mesta).

A cesta bola strasna,sama kolona,kamion,traktor,kopec...

Mam AGU 110Kw. R.V nov. 1999 208 000km.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Guest MichalKratas

ahoj, nemám sice octu, ale Seat Leon 1.8T soft z německa, čistej výfuk, otevřené sání atd atd... auto nabrzdilo 158kw, převážně jezdím ve městě a jezdím kolem v rozmezí 10-12 l/100km, dlouhodobá spotřeba ukazuje 11,3 ;))

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj, tak ja mam AGU, na brzde jsem nebyl. Minuly majitel mi tvrdil, ze je chipla na 132kW. Nevim.

Na benzin jsem jezdil za 8-9 dlouhodobe. Nemel jsem jeste dalnicni znamku, tak bez dalnice.

Na plyn jezdim prumerne za 10 a jednou za cas musim natankovat i benzin, coz vychazi asi na 2 litry na 100km.

 

Tedy muj vypocet, kdyz stoji plyn pulku toho, co benzin: 10 LPG / 2 + 2 = 7

 

Takze s plynem jezdim za cenu srovnatelnou se sedmi litry benzinu a to jsem dal 26 000 za instalaci plynu.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...