Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Konny to jasně vysvětlil. Nejde o těch 8mm, ale jde o to, že je širší kotouč ( odolnost vůči kroucení a lepší chlazení ) a zárověň i větší destička, tzn větší brzdná plocha=větší brzdový účinek. Jak říkám, když už změnu brzd, tak jedině na 288mm ( ideálně ATE nebo Zimmermann ) a k silnějším motorizacím i 312mm.
  3. Polepy na zakázku.vybereš si přesně co potřebuješ. http://www.tuningsamolepka.cz/e-shop/budiky-plastove/skoda/2.stranka
  4. Today
  5. rusty333

Zvuk tlumičů

Podle mě normální projev plynokapalinových tlumičů. Taky mě "syčeli" úplně nové Sachsy. Pro klid na srdci vlez pod auto a koukni jestli netečou.
  6. Staci dat do budiku z TDI jen nove RS polepy s naftovym otackomerem 😉👍
  7. Myslim, ze kdyz 1.6 zvladne R17 litaky se sirsimi pneu, tak zvladne urcite i ty 288mm brzdy 😉
  8. prcinn

Zvuk tlumičů

Zdravím, od koupy Octavie II (cca 4 měsíce, najeto 250tis) pozoruju divné zvuky při nerovnostech. Přijde mi to, že to jde od tlumičů a ozvývá se to zepředu i zezadu, že všech čtyř. Není to bouchání ani mlácení, spíš jen jakoby vyfukování nebo syčení vzduchu. To samé jde slyšet, když se o auto opřu a zkouším s ním houpat. V kabině to slyšet není, ale když jsem venku nebo mám stažené okénko a projíždím ulicí, tak to slyším. Auto se při jízdě chová celkem normálně, žádné plavání ani nic takovýho. Původně jsem si myslel, že to dělají zimní pneu, které byly staré asi 11let, ale i po přezutí je to stejné Nemá někdo podobnou zkušenost? Díky
  9. Pozor na tu studenou viskozitu, někde po netu běhá tabulka (např. https://www.autorevue.cz/motorovy-olej-zvysuje-zivotnost-motoru-teorie_1) jak dlouho trvá tomu oleji dostat se do celýho motoru po studeným startu a je to nějak takhle: 15w - 20s / 10w - 10s / 5w - 4s / 0w - 1s Takže pokud 5x denně startujete a jezdíte klidně po městě, asi nebude nejlepší nápad do toho lít 10w, pokud teda nechcete za chvíli měnit vačky, zdvihátka a dělat GO. Stejně tak nebude úplně dobrý nalít tam 0w-30 a vyrazit s tím na dvě hodiny na okruh...
  10. Nejak se mi to povedlo. Hlaska se ztratila. Ale nevim jestli je to zpravne. Snad ano.
  11. Dejte hustější olej,10W-40 nebo 10W-60. 5W-30je břečka,voda a v těhle teplech absolutně nevhodný.
  12. Zdar všichni pokud by někdo chtěl, tak na JEDNIČKOVOU OKTÁVKU PO FACELIFTU mužu něco nakodovat: Staging (protočení ručiček při otočení klíčku, NENÍ POTŘEBA MAXIDOT) za 200 Kč Podsvit budíku bez nutnosti mít vypínač v první poloze (dobrý jak pro staging tak pro denní svícení) za 50 Kč Stahování oken na dálku pomocí dálkového ovládání za 50 Kč Blikání směrovek při odemykání A nějaké další drobnosti. Stačí napsat soukromou zprávu. Pohybuji se Velké Meziříčí, Brno a někdy Praha.
  13. Čau, já poslední interval výměny oleje také pozoruji větší úbytek oleje. Jsem na 9 tkm, na intervalu, přičemž jezdím od počátku 5W30 (olej, který je do auta lit od novoty) jsme první majitelé auto má teď 101 tkm, a od novoty je to dostavba LPG, s tím že první 2 tkm zajížděno výhradně na benzín. Od novoty jsem běžně na interval oleje, což bylo 10 tkm, doléval do 1L, oleje. Ale teď při posledním cyklu jsem už na 9 tkm, dolíval 2 L. Takže mi to jde nahoru. Ale tuším, po přečtení, že bude možná problém jak píše Marek u toho odvětrání, protože při poslední revizi LPG, mi servisák sundával sání, a když jsem se na to teď díval, tak právě pod hrdlem nálevky oleje, je přechod na sání, a je tam gumová přechodka na sponkách, která je cvaklá křivě, už je i prasklá a při pomačkání, lehce prosakuje mastnota oleje a pod přechodkou je taky mastno. Zkusím tedy vyměnit a doufat, že to je tato banalita.
  14. ahoj, nemoze tuto zavadu sposobovat len senzor vacky ako je na videu? diky
  15. Když nám po Praze jezděj takový p.... a zřejmě ještě né z Prahy,nelze se divit,že je tu tolik nehod.
  16. Up Sent from my iPhone using Tapatalk
  17. Ahoj, mám zájem o jednu sadu na Octavia III FL manual. Máš ještě?Psal jsem i SZ ale bez odpovědi. Díky Tom
  18. Zmacknes cudl, zapnes klicek, pustis cudl a otocis do prava a drzis Melo by se smazat
  19. Díky za odpoveď. no s tými ťukancami je to ťažké no 🙂 Tiež pekný nájazd 🙂 OK dám na tvoju radu a dáme tam 10W40, som zvedavý na výsledok 🙂
  20. Trebas budes v telce, znas to, tv hov*a, teda tv nova 'zcela exkluzivne pro Vas prinasime videoreportaz, kde agresivni ridic luxusniho vozu BMW....' 😉
  21. Ano,288 mají jiné brzdiče a desky ale daleko jinou hmotnost. Proto,je-li to na nějakou 1,6 budou 280 stačit zvláště,když budou vzadu taky kotouče.
  22. No s ohledem na zapsanou P0341 / 16725 je to špatný, ten udaj 93/3 pak nic neřekne a neodpovídá skutečnosti ... Je to na kontrolu rozvodů a toho regulačního ventilu, sací vačkový hřídel nemůže být nastavován a proto ten "dieseling" Díly na rozvod kupuj opravdu jen originál, nic na ťamanech neušetříš 😉 Takhle vypadá KO řídící ventil https://forums.ross-tech.com/showthread.php?4812-Audi-Volkswagen-2-0L-Chain-Drive-P0016-Cam-Crank-correlation-check
  23. Hlavne je u 280mm zname, ze se rady krouti, protoze se ti sice uvetsi prumer kotouce, ale tloustka porad zustava 22mm, kdezto 288mm ma tloustku 25mm!! A nejsem si jistej, jestli 288 a 312mm nemaji i vetsi brzdove desticky, tudiz je i vetsi brzdna plocha dal od stredu, proto jsou ucinejsi nez 280mm 😉 Samozrejme ale i tech 280mm budou poznat od 256mm...
  24. Dobrý den, vlastním Octavii 1 s motorizací 1.9TDI. Chci se zeptat jestli někdo nemá nebo neví jak udělat nebo kde sehnat budiky z Octy RS ale s otáčkoměrem pro TDI motory. Viděl jsem to u jedné Oktávky a líbilo se mi to.. Nevíte někdo kde by se to dalo sehnat nebo udělat..? Předem děkuji.. 😎✌
  25. Yesterday
  26. To tech 8mm (rozdil mezi 288mm a 280mm) udela nejaky citelny rozdil v brzdnem ucinku? Mi pripada predelani na 280mm jako rozumna volba pro 1.6 75kW. Trmeny jsi necham jen tehlice budou nove. Bude to nepatrne tezsi. Pricemz 288mm s vetsim tremenm uz bude vetsi narust hmotnosti a pro 1.6 75kW treba i zbytecne.
  1. Load more activity
  • Create New...