Jump to content

Poruchy a problémy 1,8 TSI


Recommended Posts

resp jedná se o víc napínáků? měl jsem za to že je tam jeden

Tady máš schéma rozvodů 1.8 TSI: ten inkriminovaný hydraulický napínák řetězu pohonu vačkových hřídelů je jen jeden. ;) Dále jsou tam dva mechanické napínáky řetězů pohonu vyvažovacích hřídelů a olejového čerpadla..

 

 

post-11543-0-87781300-1354048570_thumb.jpg

Link to comment

To Haggi....ja to rozhodne nehudlam a jezdim za tech 7,5. Napr. vcera jsem najel po Nemecku pres 300km a uzival jsem si to na hrane rychlostniho indexu zimnich pneumatik a ve vysledku jsem tu cestu(vsetne jizd po CR) mel za 7,8.

Co se tyka toho Kacka, tak se dusuji, ze uz by to nastat rozhodne nemelo, diky jine konstrukci napinaku, ale jisti si opravdu nemuzeme byt. Mimochodem, dnes jsou diesly se spotrebou take dosti vysoko, i kdyz napr. pri mestskem provozu jsou na tom mnohem lepe nez-li turbo benziny.

To Olaf: Mame 5xCR(103kW) motor na firme(3xSuperb a 2xOctavia) u vsech jiz vymeneno po 70-ti tkm klapka zpetneho sani(a jak jsem zjistil v servisu tak je to obrovska bolest techto motoru) a u dvou jsou po 90-ti tkm meneny vstriky a to se do toho z poloviny kilometru tankuje nafta v Rakousku. Naklady na servis tohoto motoru dost prevysuji naklady na servis 1,8TSi...mam docela slusne srovnani faktur za posledni ani ne tri roky.

Link to comment

Zaraz kupovany nebyly...asi v prubehu tri let.

1Superb a 1Octa je na Slovenskku, k tomu tady papiry nemame, ale k tem trem ostatnim bych to sehnat mohl...pristi tyden, az se vrati vedouci vozoveho parku tak to z nej vytahnu...papiry od tech oprav ale nemame, protoze vse se zatim resilo diky prodlouzene zaruce na 4roky/120000km...a v pripade zaruky Skoda nedava zadne papiry :(

Link to comment
  • 3 weeks later...

Hosi uz to tu ma 20 stranok a 90% z toho su len dristy, nemoze niekto pekne zhrnut najcastejsie zavady u tohto motora? Mam zaujem kupit O2 s tymto motorom a snazim sa to tu preluskat ale je toho moc a nic som sa nedozvedel...Tak poprosim zhrnut najcastejsie zavady ;) dakujem

Link to comment

Je ti lito precist 20 stranek textu ... tvuj problem...:rolleyes:

 

Ale ted vazne mam asi problem v motoru..

 

Addresa 01: Motor Labely: User\06J-907-115-BZB.clb

Objednací číslo řídící jednoky: 1Z0 907 115 J HW: 1Z0 907 115 B

Systém a/nebo verze: 1.8l R4/4V TFSI 0040

Kódování: 0203000318070160

Číslo dílny: WSC 28266 260 63589

VCID: 3C735EF17F08EBF83DF

1 Fault Found:

 

012600 - rizeni saciho potrubi rada valcu 1

P3138 - 000 - regulacni odchylka - Sporadická

info o závadě:

Stav závad: 00100000

Priorita závad: 0

Frekvence závad: 6

Kilometry: 56427 km

Indikace času: 0

Datum: 2000.00.00

Čas: 18:20:54

 

info o závadě:

Otáčky: 956 /min

Výkon/klapka: 13.3 %

Rychlost: 17.0 km/h

Teplota: 97.0*C

Teplota: 45.0*C

Tlak: 980.0 mbar

Napětí: 14.097 V

 

 

Readiness: 0000 0000

 

 

Dle dostupne literatury to ma za pricinu system vystaveni klapek v sani (podtlak nebo podtlakovy ventil) nebo spatny senzor g336... nebo zatuhnuty mechanizmus ovladani techto klapek... jeste nevim ale budu se na to muset podivat... Jinak zadne problemy s motorem nepozoruji...

 

PS: jeste ze mam jedno cele sani na 1,8... budu laborovat

g336.pdf

Link to comment

Najprv by som pozrel všetky hadičky podtlaku. Na AKL sa mi s radosťou vyvliekali z nátrubkov a motor si robil čo chcel. Taktiež môže byť nejaká prasknutá a podľa toho, ako sadne, môže niekedy púšťať a niekedy nie.

 

A teraz k 1,8 Tsi. Minulý týždeň som prekročil 100 000km. Zatiaľ bez problémov, spotreba celkovo 7,9 litra. Jazdím v podstate podľa predpisov, ale s minimálne 150 kg vercajchu v kufri :rolleyes: .Spotreba oleja cca 2 dcl na 10 000 km. Mením po 15 000, nie som presvedčený, že 30 000 je to pravé. Zdá sa mi to len marketingový ťah.

Link to comment

Zavada naskoci pri pridani plynu... dneska jsem to hledal a cetl cely den... zatim jsem nic nezjistil, ale prvotni podezreni i podle Vasu na podtlak...

 

RS ma ty klapky taky, ale ovlada je servo u mne podtlak no... ale na otacky reaguji do 3000 zavreno nad 3000 otevreno... v nejhorsim budu muset prehodit sani...

Link to comment
  • 1 month later...

Ahoj vespolek, chystám se k nákupu 4 roky staré referentské O2 FL 1.8 TSI 118 kW.

Prosím na co se mám zaměřit? Řetěz přeskakuje jen některým sériím? Nějaká plastová kladka prý praská jsem zaslechl...

Něco dalšího?

 

Ideálně potřebuju doporučit servis, kde mi auto před rozhodnutím proklepnou.

V Praze.

 

Děkuju moc za odpověď zde, nebo přes PM

Link to comment

p2p: děkuju za doporučení, čtu jen to, co má smysl. Než zabít čas čtením 21 stran domněnek internetových chytráků, svěřím auto rovnou do rukou odborníka. Je tu někdo takový?

 

Taky můžu jet na Jarov, nebo do Porsche.

Je mi to jedno, hlavně potřebuju někoho, kdo ten motor neuvidí poprvé v životě.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Guest tom-1.8T

Ahojte kolegové škodováci...

 

Tak jsem si přečetl celých 21 stránek a jsem trochu na vážkách... Mám vyhlídlou a "skoro koupenou" 1.8 TSi 2007 110.000km, ale po všech příspěvcích mě to hodně odrazuje... Asi nikdo z vás mi neřekne jednoznačně zda ano, či ne, ale zajímalo by mě, jestli se dá při koupi něco z těch závad zjistit pohledem (poslechem). Třeba ty napínáky a klika, jak tady byly zmiňovány, se musí zjišťovat rozebráním motoru, což mi asi původní majitel nedovolí... Může něco odhalit VAG? Mám staré dobré 1.8 T, najeto 190t km a bez jedinné závady v motoru (ťuk, ťuk na dřevo:)).

 

Tak jsem se jen chtěl zeptat, zda se to dá odhalit dřív, něž to koupím...

Děkuji za cenné rady :)

Link to comment

Zdravím. Při rozjezdech do zatáčky na 1. a 2. stupeň slyším od motoru, či od předních náprav pravidelné cvakání jakoby v rytmu motoru a to pouze za studena, nebo při hodně chladném počasí(pod nulou). V servisu dvakrát závadu neobjevili. Nevíte někdo co by to mohlo být? Díky

Link to comment

Toto je veľmi zaujímavé téma , asi jediné kde sú prebraté obrázky montáže a demontáže rozvodu . Tiež si dovolím niečo pripojiť . Ide o chrastiacu Octaviu 1,8TSI - starý napínák - nedrží rohatka a ide nazad zatlačiť prstom . Ako vidno na fotke - prípravky na zaistenie vačky prebral kolega dosť svojsky ale funkčne a jednoducho :D potom sme zistili že origo prípravky máme ale nikto o tom nevedel - viz foto :D ... Auto má 69000km , reťaz nebola vyťahaná vôbec len KO napínák , po výmene by s tým mal byť už pokoj navždy ...

post-17378-0-84195900-1361122554_thumb.jpg

post-17378-0-84769800-1361122634_thumb.jpg

post-17378-0-54012800-1361122737_thumb.jpg

post-17378-0-02253700-1361122791_thumb.jpg

Link to comment

Dneska pri rani jizde do prace, mi najednou na MAxiku vyskocila chyba..."Tlak oleje, otacky max4000/min"...zadna jina kontrolka(motor do servisu, apod.) nenaskocila, hladina oleje je v poradku...zrovinka se mi to ted nehodi...mam strasneho jezdeni...ale asi jim to zase pujdu hodit na hlavu...plus se mi tam opakovane objevuje chyba od cidla klepani...chjo 110 000km a dalsi problemy. Nevite nekdo nebo nemate zkusenosti s touto chybou, co by to mophlo byt?

Link to comment

Tento problem mam za sebou, pokud to byla ta "cervena" hlaska na MAxiku,kterou nepredchzaelo zadne oranzove varovani. Meli z toho v servisu sveho casu docela tezkou hlavu, az kdyz na diagnostice videli zcela nesmyslne (zaporne) nejake vnitrni hodnoty teploty oleje, usoudili, ze se jedna o vadny senzor tlaku oleje, ktery snad soucasne snima i teplotu (to by asi presne vedeli mistni servismani)...

A taky LKcko :)

Link to comment

Takto podobne se me to chovalo, urcite bych vyrazil do servis a nechal zkontrolovat vsechny senzory, tykajici se oleje (tlak, teplota, hladina).

Jestli umi VAG ukazat teplotu oleje, asi ti to ukaze nejaka nesmyslna cisla... Pokud ne, stejne bych to nechal zkontrolovat, i me se to chovalo dost nesmyslne, napr. se ukazala cervena hlaska o ztrate oleje, a pritom predtim zadana oranzova o nizke hladine (!).

Link to comment

Ten PCV ventil mne zaujal... ja mam na motoru zavadu i kdyz se nezobrazuje na maxiku a nevim co s tim... kouknu kde je a pls nevis jestli je samostatne nebo je to na vymenu celeho sani... dik

 

012600 - rizeni saciho potrubi rada valcu 1 (Intake Manifold Runner Control )

P3138 - 000 - regulacni odchylka - Sporadická

info o závadě:

Stav závad: 00100000

Priorita závad: 0

Frekvence závad: 6

Kilometry: 113427 km

Indikace času: 0

Datum: 2000.00.00

Čas: 18:20:54

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...