Jump to content

sundání výplně dveří plus výměna zámku octávie I

pavel71

Recommended Posts

děláno na dveřích spolujezdce leč na ostatní dveře je postup skoro stejný

vodevřít dveře vycvaknout krytku s výškovým reproduktorem a ten odpojit od konektoru

Obraz0430.jpg

poté u vnitřní kliky dveří vycvaknout plast s ovladačem oken ten odpojit od konektoru a vyšroubovat křížový šroub držící tapec

Obraz0431.jpg

Obraz0435.jpg

poté vycvakneme kryt madla dveří a vytočíme oba šrouby opět křížový šroubovák

Obraz0432.jpg Obraz0433.jpg Obraz0434.jpg

poté po obvodu tapecu vyšroubujeme všechny šrouby co ho drží je to 7 torxů

Obraz0436.jpg Obraz0437.jpg Obraz0438.jpg Obraz0439.jpg Obraz0440.jpg Obraz0441.jpg

poté tapec sundáme je zaháknut za oknem tak je třeba zabrat směrem nahoru,vysunem ho s okna a kolíku a ze zadu odpojíme od vnitřní kliky ovládací bovden

Obraz0442.jpg

poté opatrně odstraníme krycí igelit tak abysme mohli k zámku

Obraz0443.jpg

s motorku centrálu odpojíme konektor a vycvaknem s držáku bovden od vnitřní kliky

Obraz0444.jpg Obraz0448.jpg

poté si vytočíme oba torxy držáku stahování oken aby šel zámek lépe vyndat

Obraz0445.jpg Obraz0446.jpg

pak z boku dveří vycvaknem gumovou záslepku pod ní je torx který je třeba ůplně povolit -pozor není to klasický šroub nejde to vytočit jen povolit !!

Obraz0449.jpg

poté vemem za kliku zatáhnem jako když otvíráme a vytahujem tu záslepku či zámek ven

Obraz0451.jpg

pod záslepkou z boku kliky se musí vycvaknout malý kousek umělé hnoty na lanku-ovládání zámku od kliky

Obraz0455.jpg

pak už jen povolíme z boku ty 2 šrouby co drží zámek a zámek de ven

upraveny_Obraz0459.jpg

upraveny_Obraz0456.jpg

vemem jiný či opravený zámek přehodíme ovládací bovden vnitřní kliky,táhlo a to malý lanko od ovládání venkovní kliky a zámek namontujem do dveří :palec:

Obraz0458.jpg

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

pokud myslíš ty co drží tapecírung je to 15ka torx upraveny_Obraz0613.jpg

pokud myslíš ten co drží tu krytku vedle kliky a lze ho vytočit je to 20ka torx

upraveny_Obraz0614.jpg

a pokus myslíš ten co drží zevnitř fabku a nejde vytočit je to opět 20ka torx :palec:

upraveny_Obraz0617.jpg

Edited by pavel71

pokud myslíš ty co drží tapecírung je to 15ka torx post-19031-0-97229300-1352131378_thumb.jpg

pokud myslíš ten co drží tu krytku vedle kliky a lze ho vytočit je to 20ka torx

post-19031-0-51007300-1352131463_thumb.jpg

a pokus myslíš ten co drží zevnitř fabku a nejde vytočit je to opět 20ka torx :palec:

post-19031-0-01133500-1352131573_thumb.jpg

vycerpavajici odpoved Diky :)

• 8 months later...

zdravim, mam celkem problem. Ridicovy dvere nereaguji na odemknuti, tzn. Jsou stabilne zamcene. Vnitrni lanko na otevirani dveri prasklo. Nemuzu otevrit dvere :-( muzete mi nekdo poradit co s tim, diky.

Maras

• 6 months later...

No konečne som to zboril. Inak tie 2 šróby čo držia zámok su neni torxy ale tisíchrany M8 a neodporúčam to odkrúcať torxom. Ja som len prepajkoval spoje a namazal všetky pohyblive mechanicke casti. Neviem co z toho spôsobovalo že zámok nezamykal ale dobre ze to ide.

• 6 months later...

kdyz mi nejde strcit klicek do zamku tak staci vyndat jen vlozku ze? prostrikal sem ji wdckem vyplavilo to kupa bordelu ale stejne mi tam nejde strcit celej.. moje otazka teda zni jak se demontuje ta vlozka? musim sundavat tapec? diky za odpoved

• 1 year later...

Panove shanim originalni mikrospinac na oktu 1 s tema plastovyma nytkama pro uchyceni (tzn nahrada Saia-Burgees mi v tomto pripade bohuzel nestaci :( ).

Poradte prosim kde mohu sehnat.

Potreboval bych minimalne jeden, spise dva. (staci jen ten funkcni spodni dil, ze ktereho vedou dva draty)

Mockrat dekuji.

• 1 year later...

při povolení,vyndavání,či zandavání vložky zámku se nám může stát že nám vypadne ta zajištovací plechová podkova-todle na dveřích řidiče,na zadních dveřích je to stejný

spona.jpg

vrátit jí zpět je pro někoho kdo neví jak tam byla zážitek na celý život

mě to dnes vypadlo a jelikož tam neni vidět a já nák nepřišel na to jak jí vrátit tak sem zdemontoval celou kliku

na koleni poté přišel na to jak to tam patří -tady pár fotek

20180101_141249.jpg20180101_141331.jpg20180101_141342.jpg20180101_141351.jpg

ted když už vím jak to tam patří tak konstatuju že to tam de dát i bez sundání mechanismu kliky

musíme mít vyndanej zámek a povolený oba šrouby levý lyžiny stahování okna pak tam dostanem ruku nasunem tam tu podkovu viz ty vrchní fotky a šroubujem tím zajištovacím šroubem tak aby hlava toho šroubu zapadla do zářezu v tý podkově

20180101_141540.jpg

pak si namontujem zámek,povolíme zajištovací podkovu nasunem vložku zámku a utáhnem šroub

20180101_145708.jpg

pokud sme vše složili správně nejde vložka zámku po utažení vyndat ze dveří a zámek de otevřít jak z venku tak zevnitř

• 4 months later...