Přejít na obsah

Michiho detailingový kroužek


Doporučené příspěvky

chalani, som uplny amater a zaciatocnik, cosi som nacital z inych for, neviem, ale neviem co ste riesili tuna... z financneho hladiska som sa rozhodol, ze najprv nakupim veci aby som dokazal auto kvalitne umyt, neskor by som sa chcel venovat prelesteniu... akurat zvazujem po kvalitnom umyti hodit nejaky vosk... no neviem ci by to malo cenu, bez predchadzajuceho lestenia, ale snad ano ci?

 

 

 

dalej, nie som si isty postupom pri umyvani... ale tak co som cital predpokladam ze by som mal postupovat nejak takto :

aktivna pena, dvojvedro, utriet auto?, clay, a zas pena? utriet? rolleyes.gif su nutne aj ine pripravky na lak? tarx a iron x? tie su prevazne an disky/podbehy ci? a hmyz by mal odstranit clay alebo?

 

 

 

a co nasledne vosk/sealant? aky? myslim ze na ciernu farbu by sa najviac hodilo cosi leskle, alebo nebodaj wet look?

 

dakujem, neviem sa od coho odrazit vobec... wallbash.gif

Odkaz ke komentáři

Tak doufám, že tyhle naše návody vám to trochu víc osvětlí. Snažil jsem se je napsat pro lidi, co s detailingem začínají. V návodech budeme samozřejmě pokračovat i nadále. Dál vám budu přinášet novinky na trhu a byl bych rád, kdyby jste i vy vklákadali fotky vaší výbavičky a první fota a zážitky z leštění vašich miláčků :palec:

Odkaz ke komentáři

vraj nikdy nedosiahnes rucne to co strojovo, no netusim aky rozdiel tam moze byt rolleyes.gif

 

inak ten clanok o rucnom lesteni by bol super palec.gif nechcem kupovat lacnu lesticku, takze moje prve lestenie bude urcite rucne pivo.gif

 

niekde som videl porovnanie druhov vosku, obycajny, wet look a neviem este aky, ale neviem to nikde najst, a neviem sa rozhodnut co by bolo lepsie na ciernu farbu rolleyes.gif neviete kde by som nieco podobne nasiel? alebo odporucanie? asi radsej klasiku na lesk vsak? :)

Odkaz ke komentáři

mal by som dalsiu otazku, mozem pozuit na hmyz pripravok tar-x? lebo v popise pise ze nie je vhodny na plastove casti a nastreky...

 

 

a dalej, ak pominiem otazku ci leskly alebo mokry lesk, tak ma zaujima ako sa pouziva nano ochrana, ako by som pouzil napriklad toto ?

http://www.autodetai...uemart&Itemid=1

 

potreboval by som este na to nejaky vosk? alebo pod to najprv? inak zvazujem prevazne synteticke vosky...

 

inak posielam, co som si zatial naskladal do kosika, ten sealant od chemical guys je tam len tak narychlo... co by som mal vymenit? pivo.gif

 

 

je mi jasne ze je to drina, tak nejake lestenie najdem na youtube... neviem ako dlho by som mal kruzit s padom a podobne :D

velmi si cenim ludi co sa snazia inym nieco vysvetlit a pomoctpivo.gifpalec.gif

post-24561-0-94856800-1364477484_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Header 009

 

velmi pěkná výbava, chválím, je vidět, že pečlivě sleduješ naše vlákno!

 

a dalej, ak pominiem otazku ci leskly alebo mokry lesk, tak ma zaujima ako sa pouziva nano ochrana, ako by som pouzil napriklad toto ?

http://www.autodetai...uemart&Itemid=1

 

potreboval by som este na to nejaky vosk? alebo pod to najprv? inak zvazujem prevazne synteticke vosky...

 

inak posielam, co som si zatial naskladal do kosika, ten sealant od chemical guys je tam len tak narychlo... co by som mal vymenit? pivo.gif

 

 

je mi jasne ze je to drina, tak nejake lestenie najdem na youtube... neviem ako dlho by som mal kruzit s padom a podobne :D

velmi si cenim ludi co sa snazia inym nieco vysvetlit a pomoctpivo.gifpalec.gif

 

Hele já mám na nano ochranu svůj názor. Ještě bych použil tu od Wolfs chemicals, ale to pak musíš používat i jejich šampóny a podobně, a to mě, kterému jde o perfektní lesk a look od přírodních vosků, nevyhovuje. Pro mě je to málo muziky za hodně peněz. Ale jestli chceš, tak to můžeš nanést, aplikace je lehká a pak bych to ještě přetáhnul voskem.

 

Co myslíš tím mokrým vzhledem u vosku? To mě nějak vrtá hlavou...

Odkaz ke komentáři

Tak pridavam fotky z malyho srazku u Michiho v nedeli :palec: Muzu jedine doporucit si s nim setkat a proverit aktualni stav vlastniho auta! Moje 11 let stara plechovka prokoukla a co mne bylo dulezity je ze lak je zase skoro jak novy. Vcera zrovna jsem byl za deste na dalnici a auto kdyz jsem dojel tak bylo skoro cisty a ne zapraseny jak vzdycky :lol:

 

jeste jednou: Michale moc Ti dekuju B)

Pridavam fotky...

post-18338-0-71073700-1364586221_thumb.jpg

post-18338-0-75352300-1364586293_thumb.jpg

post-18338-0-17692000-1364586329_thumb.jpg

post-18338-0-95034200-1364586360_thumb.jpg

post-18338-0-96074100-1364586391_thumb.jpg

post-18338-0-00440500-1364586431_thumb.jpg

post-18338-0-23878300-1364586474_thumb.jpg

post-18338-0-09776800-1364586507_thumb.jpg

post-18338-0-18506700-1364587112_thumb.jpg

post-18338-0-12811700-1364587188_thumb.jpg

post-18338-0-95868300-1364587241_thumb.jpg

post-18338-0-88179300-1364587351_thumb.jpg

post-18338-0-45702200-1364587430_thumb.jpg

post-18338-0-19974800-1364587494_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Určitě tě nevyhodíme. Budeme rádi když dorazíte všichni co vás to zajímá :palec: Akorát tréninkových aut je všude kolem hafo :lol:

 

nádhera :palec: vypadá to luxusně koukám že čísla dolů téměř vždycky už jsem si toho všiml v seriálu co dělali s vittem, nechceš trošku rozepsat co jste použili ? vidím tam akorát limeprime :pivo:

 

Na Luigiho auto šlo podobně jak na Vittovo. WAP, Šampón Raceglazé aqua bath (TOP), WAP, sušení, IronX, WAP, Supernatural Clay medium (tady to skoro bylo na hard) s Born Slippy, WAP, sušení, strojní aplikace Lime Prime s žlutým 3M (je to krapet lepší než ruční, hlavně člověk nepřijde o ruce - normálně se při strojním leštění oblepují plastové, gumové a jiné výčnělky, u Lime Prime není potřeba) rozleštění dlouhosrstým mikrovláknem typu summit a aplikace vrstvy vosku Supernaturálku, rozleštění a finish. Okna glass polish od Autoglymu Celková doba práce byla cca 5,5h

 

Luigiho autíčko prokouklo neuvěřitelně, hlavně zmizely zbytky od samolepek a různých pryskyřic co kapou ze stromů. Zmizely i fleky co jsem si myslel, že to Clay nedá. A až Luigi vymění přední haupnu, tak to bude moooc pěkné :pivo: A příště už to určitě všechno zvládne sám :palec:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Líbí se mi, jaká se tu kvůli výměně čelního skla rozvinula diskuse ... . Má zkušenost je taková, že mi nikdy nikdo nenutil "zalepení" skla, vždy se sklo měnilo. Ano, vím, že výměna skla má svá rizika, ale stejně to sklo je po nějaké době  a porci kilometrů "osekané" a poškrábané, navíc u staršího auta se už začíná i odlepovat, takže vždy výměna. Mě tedy ca 1000,-kč/rok a spoluúčast 1000,- nezabije, takže sklo mám pojištěné a měním, když je potřeba. 
    • bigfavo vaša objednavka je už pripravena a zajtra ju posielam
    • tak potom si treba nastudovat, ze kedy sa opravuje a kedy meni a ked s tym ides do servisu, tak predsa zhodnotia, v akom je to sklo stave a navrhnu nejake riesenie. ci co len tak niekde das auto s tym, ze netusis, co sa s nim bude diat? to pochybujem.
×
×
  • Vytvořit...