Přejít na obsah

Bayerische Motoren Werke


Doporučené příspěvky

Martin (Lanci) jel s tím brácha a srovnával to s novou Fabii co má v prácí...prý tragédie ale podvozkově to zase chválil.Prodávat to nemá cenu,bude s tim jezdit syn,časem chci prodat Báwo a koupit si normální auto se kterým bude moct jezdit i žena ale to je horizont tři let.

 

Petře,tak jasně ale ted je trošku jiná doba a srovnávat to s dobou před 20-25 lety asi nejde člověče,ta bezpečnost je přeci jenom někde jinde.

 

Jardo: dotaz.Teplota oleje.Ted jsem měl půjčenou novou Fabii a má to na palubáku teplotu oleje,moc pěkný udaj a nechapu proč třeba to moje Bawo to tam nemá(to je fakt trapny) tak jsem spozoroval že během cca 17 km se to ohřeje ta teplota oleje na 90 st.To je ok? Nebo kdy se na to muže šlapat,při jaké teplotě oleje.Dotaz nejen na Jardu.Ví o tom někdo více? Popř.nějaký pěkný odkaz na toto téma?

Upraveno uživatelem romariooo
Odkaz ke komentáři

17 km tak bývá v těchto venkovních teplotách, v zimě to pak na této vzdálenosti ohřeješ tak na 70 stupňů, pokud tedy nejedeš jako prase ...

olej by měl být ideálně na 70 stupních, pokud chceš začít vytáčet motor, ten kdo teploměr nemá, tomu doporučuju chovat se velice slušně k autu prvních 20 km jízdy


Petře,tak jasně ale ted je trošku jiná doba a srovnávat to s dobou před 20-25 lety asi nejde člověče,ta bezpečnost je přeci jenom někde jinde.

Tak my to s Petrem mysleli jako komfort cestování, kdy naši rodiče stejně dlouhé trasy jezdili z dnešního pohledu na nestabilních kostitřasech s otevřenými okýnky místo klimy a s vědomím, že se velice pravděpodobně něco cestou posere a budou si to muset opravit svépomocí .....

Odkaz ke komentáři

Martin (Lanci) jel s tím brácha a srovnával to s novou Fabii co má v prácí...prý tragédie ale podvozkově to zase chválil.Prodávat to nemá cenu,bude s tim jezdit syn,časem chci prodat Báwo a koupit si normální auto se kterým bude moct jezdit i žena ale to je horizont tři let.

 

Jako s trojkovou? Co vím tak měl FII, ale to už je nějaký pátek taky. Jako já jsem s FI spokojený, teď už sice s ní moc nejezdím, ale převezme ji po mě brácha, takže určitě u nás zůstane. Teď mi servisák říkal, že za 50 tis. má zájemce, že jak to u něj bylo, tak se na ni někdo ptal, že prý vypadá super :D

 

Teplota oleje je super (hlavně člověk ví, kdy tomu může naložit), na dálnici na to koukám, někdy jsou tam dost vysoké čísla.

Odkaz ke komentáři

Ne vytáčení do 2500 otáček, když mrzne tak je to max o 2 km dele Klidně ti to natocim, jestli to srovnavas s 1.4 to je úplně jiná sekačka. Za uši nikdy nedávám studenýmu motoru, když je to ohřátý tak 7000 otáček se můj motor nebojí...

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

Ja jsem někde četl ze bych mel mit nejaky ten předehřev ale vubec nevim jakým způsobem to funguje. Je pravda ze autu netrva dlouho a v podstate topi a je v "kondici" během asi deseti az patnácti km.

 

Jinak dnes prezuto. Zadni letni jako F1 :)

Upraveno uživatelem romariooo
Odkaz ke komentáři

Pěkný výlet Romčo..jinak my jeli minulý rok v 5 lidech na víkend mojí fabii sedanem taky na slovensko do bešeňový a žádný problém..problém je v tom že když si zvyknete prdel vozit v něčem větším pohodlnějším rychlejším tak pak zpět to jde špatně že...:-)a jste zhejčkaný....

Odkaz ke komentáři

Miro: tak to je asi automaticky...vždy se na lepší zvykáš hned...horší to je obráceně.

 

Hoší,mám dotaz ohledně rozdílu mezi runfletama RFT a klasickou pneumatikou co se týče huštění.Myslíte že to je stejný tlak? Už jsem o tom mluvil s Palem ale nebylo to na stopro.Mě se ku... pořád nezdá že "zničím" gumu během 20 tisic km...zas takový divoch nejsem i když občas rád zazávodím... musim nafotit pneu ale co jsem koukal tak mám sjeté středy podstatně vic než kraje...takže asi přehuštěno.Geometrie by měla být vcajku ale jelikož tam už mám nově obuté Michelinky Pilotsport3 tak o vikendu zajedu do Stratosu ke kamarádovi který mi to pro jistotu přeměří vč.diagnostiky a propustnosti filtru pevných částic ze kterého jsem tak trochu připosrany...ale bude to dobrý jelikož jezdím couračky po městě fakt minimálně

:)

Upraveno uživatelem romariooo
Odkaz ke komentáři

Motoosman: a Ty tam máš nějaké vazby v Inveltu že bych je položil na otázku? Každopádně moc děkuju že jsi na mě vzpomněl a zeptal se na to :palec:

 

Jinak obě auta přezutá.Nebudu čekat na poslední chvíli.Za 14 dni cesta do SK tak at je připrava už ted :)

Druhé foto pneu.Myslíte že to ještě půjde prodat třeba jen na spálení za 400,-Kč třeba to nějaký tuningář vezme ^_^

post-81-0-36802900-1415911200_thumb.jpg

post-81-0-72912600-1415911213_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Jirko: tak díky Bohu máš pravdu.Auto mi před hodinou dovezl ten kamarád ze servisu a co se týče diagnostiky a filtru pevných částic tak vynikajicí kondice.Nechal jsem si udělat i geometrii (poprvé v autorizovaném servisu) později dodám fotky.Můžu klidně spát :)

 

Motoosman: dík za fotky.Vypada Alpinka moc pěkně,bodejt by ne když to je ručně poskládané autíčko :)


 

Upraveno uživatelem romariooo
Odkaz ke komentáři

Máro: to tam právě že není ani ve VTP ale Motoosman dal vynikajicí radu a na emisní kartičce to je uvedené.Super.Díky! Je to M54/T2.

 

Lanci: na chyby v pravopisu jsem též háklivý,máš recht.

 

Krocan: už to nehul :D samozřejmě že to je nafta :lol:

 

Upraveno uživatelem romariooo
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...