Přejít na obsah

EGR VENTIL


Doporučené příspěvky

Tak dnes jsem cinkl do TDIFUN a doporučili výměnu. Vypínání u 1,6TDI CR prý nemá smysl, ale jít by to mohlo. Zatím to ani nedělali. :unsure:

 

To jestli to má nebo nemá cenu závisí na více faktorech, km, stav DPF, stav EGR, používání u nás či v DE, denní souvislý nájezd km, stav peněženky atd... takže důkladně zkonzultovat a dle toho se zařídit.

Tento týden jsem dvakrát vypínal na 1,6 TDI EGR i DPF a obojí měly manželky na 3km tam a tři zpátky.

Takto regenerace určitě probíhat nebude, filtry byly na 90%.

 

Odkaz ke komentáři

Ahojte, mám podobný problém a asi to bude EGR ventilom. Prejavuje sa to hlavne po dlhšom státí v kolóne alebo keď uberem plyn na diaľnici a potom pridám. Auto mi zacuká, nemá ťah v nižších otáčkach (do 1500) ale žiadnu chybu to nehlási. Občas začne blikať kontrolka žhavenia a Maxidot ma posiela do servisu s poruchou motora, vtedy sa do RJ motora zapíše chyba "Váha vzduchu - signál príliš vysoký". Ten je však dobrý, keď ho otestujem na VAG. Už som vyčistil komplet sanie, mal som celkom pekne zalepené vírivé klapky, odvtedy sa mi znížila aj spotreba. Zatiaľ to necuká. Ešte ďalší sprievodný jav je aj ten, že pri vypínaní motora mi zatrasie celé auto ale iba potom, ak mi počas jazdy auto zacuká.

Spravil som cez VAG komplet kontrolu (neviem ako sa to presne volá) a po kontrole sa mi zapísala chyba "Chybný EGR ventil". Vymažem ho a všetko OK, viackrát sa nezapíše. Menil som už aj magnetický ventil na ovládanie chladiča EGR, ten bol zalepený. Chvíľku to išlo bez problémov a potom sa to objavilo znovu.

 

Momentálne auto po vyčistení sania ide OK ale keď spravím celkovú kontrolu tak zapíše chybný EGR ventil. Auto má 115tis.km, r.v.2009.

 

Chcem sa spýtať, niekde som sa dočítal že výrobca vydal zvolávačku na EGR ventily práve pre tieto prvé CR motory a aj DIAGNOSTIK píše o tom že ich výrobca upravoval aby vydržali viac. Vie niekto povedať či by bolo reálne možné aby mi to vymenili v rámci uznania výrobnej vady? Písal som mail do Škodovky u nás v GA ale oni o ničom nevedia. Dík za info :)

Odkaz ke komentáři

Ešte ma napadli dve veci:

 

1. na základe čoho vie RJ usúdiť že je chybný systém EGR? Keď dám otestovať regulačnú odchýlku ventilu tak mi vypíše "Systém OK", napriek tomu pri teste EGR systému je "Systém není OK". Nechápem

2. viacerí písali že výmene EGR predchádzalo chybové hlásenie o malom prietoku cez EGR. Kde sa sníma tento prietok?

Odkaz ke komentáři

 

To jestli to má nebo nemá cenu závisí na více faktorech, km, stav DPF, stav EGR, používání u nás či v DE, denní souvislý nájezd km, stav peněženky atd... takže důkladně zkonzultovat a dle toho se zařídit.

Tento týden jsem dvakrát vypínal na 1,6 TDI EGR i DPF a obojí měly manželky na 3km tam a tři zpátky.

Takto regenerace určitě probíhat nebude, filtry byly na 90%.

 

Na kolik příjde vypnutí u tebe? Díky za info a fajn den.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Takže jeslti to dobře chápu, tak vypnutí EGR ničemu nevadí, takže to schvalujete. Ale vykuchání DPF ne. Já jen, že jsem rozhodnutý, jak začne zlobit EGR tak ho nechám vypnout a jak DPF tak ten nechám vyměnit a nebo vyčistit, bude to darda, ale přežiju to. Hold daň za nová auta.

Odkaz ke komentáři

Při regeneraci filtru DPF musí být EGR uzavřen. Přivře se klapka na sacím potrubí pro zvýšení teploty a vstřiky dostřikují větší množství paliva do motoru. Dochází ke spalování sazí. Pokud je EGR otevřen, dostávají se výfukové plyny do sání, tím zhoršují kvalitu nasávaného vzduchu, zhoršují směs, při hoření likvidují oxidy dusíku.

Takže, pokud opomenu dusík, proč by nemohl být EGR uzavřen napořád? K ničemu jinému tam není....

Odkaz ke komentáři

Egr slouží k ochlazení , to máš pravdu ale odvodem tepla se rychleji ohřívá motor, odzkoušeno lety praxe. U nových modelů je to ještě markantnější , díky chlazení vodou. Takže vyšší spotřeba, a rychlejší zanesení DPF.

Tvůj model by možná fungoval při jednotlivých jízdách delších než 1 hod.při dostatečné zátěži. Vzhledem k absenci dálnic je to u nás nereálné. Změřeno ověřeno jízda na 5 a 6 rychl. stupeň , rychlostí 130 až 160 v hod. ideální.

Neměřeno mnou...VÚ v DE.

Odkaz ke komentáři

Dá se s jistýma výhradama souhlasit s druhou částí. Ale první je zavádějící. Zvýšením odvodu tepla z motoru nedosáhneš rychlejšího zahřívání. To je proti principu dobrého spalování a nízkých emisí. Opačně, automobilky se snaží o co nejrychlejší zahřátí motoru a zabranují zbytečným unikům tepla z potřebných míst. Po startu je nejdůležitější zahřát velmi rychle prostor pro spalování, kat, dpf pro dobrou funkčnost . S nasazením EU6 to je ještě větší frmol. Proč by se měla zvyšovat spotřeba? Elektronika si sama určí, kdy je tomu třeba pro zvýšení teploty. Spotřeba zůstává stejná, jako s aktivním EGR. Záleží na stylu jízdy....Ono to je malinko jinak....Ale EGR je tam pouze ke korekci dusíku. Když se ještě nepočítalo s likvidací dusíku, tak nikdo nevěnoval pozornost nějakému ventilu na výfuku....

Odkaz ke komentáři

To jako, že by jsi chtěl poradit? Že bychom přešli diskuzí do datových polí, grafů? To je tady zbytečné a taky na dlouho.

Myslím si, že máme rozdílné názory, zkušenosti a o tom to taky je. Kdybychom měli stejné a i jiní, tak se pokrok zastaví. Asi se nedomluvíme a dál o tom psát nemá význam. Tvůj styl psaní naznačuje, že nerad vnímáš jiný názor.

Určitě si poradíš sám...

At každý dělá dobře to, co umí...

Odkaz ke komentáři

Tak kurvítko vyměněno! 7500,-Kč chladič spalin s ventilem, 400,-Kč geometrie, 1500,-Kč práce( a přijednom 2x rekuperace filtru DPF přez diag, takže celkem 9400,-Kč ( pro zajímavost ve Škodovce po mně chtěli 13500,-Kč).....a doufám že už bude pokoj! Jinak byly návrhy vyndat jak Chladič a taky vykostit DPF za 6500,-Kč ale to u mně neprošlo.

Hodně štěstí smolařům jako já!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...