Přejít na obsah

Montáž parkovacích senzorů - O1 liftback 2001


Doporučené příspěvky

Jak na montáž zadních parkovacích senzorů? Musí se sundávat nárazník? Nemá prosím někdo krátký návod nejlépe s nějakým fotem na pomoc, hlavně jak ty kable od senzorů dostat do průchodky v kufru nejlépe bez sundání nárazníku? Děkuji za ochotu a vaši případnou pomoc či radu.

 

benikml@seznam.cz

Odkaz ke komentáři

Nejlepší je sundat zadní nárazník, protože budeš mít ke všemu lepší přístup a navíc na vnitřní straně nárazníku je vyznačeno, kde se mají vrtat odvory pro senzory. Samotný nárazník drží jen na pár šroubech a je za chvíli sundaný a navíc se potom pěkně dostaneš k průchodce, takže kabely od čidel lehce natáhneš dovnitř ;)

 

Tady jsou nějaký návody:

 

http://www.skodaoctavia.cz/clanek/montaz-parkovacich-senzoru

http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavia/montaz-parkovacich-senzoru-tazneho-zarizeni-skoda-octavia

Odkaz ke komentáři

Ano, vyznačení kde se mají vrtat díry na senzory je na všech faceliftových octách, čili na všech faceliftových náraznících (combi i liftback) z vnitřní strany ;)

 

aha,to sem nevedel :D ja sem si to vymeril, ale i to vymereni je nachvily a urcite sundat naraznik, je hned dole a za to sr*ni bez sundani to nestoji :D

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdravim, planujem montaz original parkovacieho asistenta na octaviu combi facelift, potreboval by som presné vzdialenosti dier pre senzory ako maju octavie s asistentom od vyroby. Najde sa tu niekto ochotny kto to ma od vyroby a zmeral by mi aspon priblizne vzdialenosti stredov senzorov medzi sebou a takisto od nakladacej hrany narazniku? Viem, ze pofaceliftove narazniky maju zvnutra koty po 20cm od stredu, ale mne sa zda, ze original od vyroby ma vonkajsie senzory od vnutornych o trochu dalej ako vnutorne medzi sebou. Dakujem za ochotu, chcem to mat proste tak ako z vyroby, tz. pripojene aj na diagnostiku aj deaktivaciu pri pripojenom voziku.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 6 let později...
V 6. 9. 2013 at 22:34, Konny napsal:

Ano, vyznačení kde se mají vrtat díry na senzory je na všech faceliftových octách, čili na všech faceliftových náraznících (combi i liftback) z vnitřní strany 😉

Tak jsem včera pracně sundal celý zadní nárazník a hádejte co, nikde ani stopy po nějakých značkách, kde mám co vyvrtat. Měl jsem chuť si prostřelit hlavu, protože sundavat to bylo fakt zábavné a teď navíc s tím, že to bylo zbytečně 🥲

Odkaz ke komentáři
před 7 hodinami, TheKuky napsal:

Tak jsem včera pracně sundal celý zadní nárazník a hádejte co, nikde ani stopy po nějakých značkách, kde mám co vyvrtat. Měl jsem chuť si prostřelit hlavu, protože sundavat to bylo fakt zábavné a teď navíc s tím, že to bylo zbytečně 🥲

Origo narazniky to tam maji, takze mas asi druhovyrobu, kde to oznaceni neni 😉

Odkaz ke komentáři
V 18. 10. 2022 at 20:05, Konny napsal:

Origo narazniky to tam maji, takze mas asi druhovyrobu, kde to oznaceni neni 😉

Právě to je na tom to divné, zadní nárazník nikdy měnen nebyl, nebo alespoň pokud vím.. 😄 

V 18. 10. 2022 at 13:46, pavel71 napsal:

Kdybys kouk do navodu asi bys našel fota jak sem to delal  na oktě ja 😃

 

Tak tohle jsem asi minul... Každopádně ty rozměry kde co, jak daleko od sebe atp. jsou z originálu? Pokud ne, jsou takhle v pohodě? Nebo si mám někde najít jak to má origo? Dík

Odkaz ke komentáři
V 22. 10. 2022 at 21:24, Patrik77 napsal:

A máš to před FL nebo po ?

Právě že po...

 

před 1 hodinou, pavel71 napsal:

Ty rozmery sem sebral ze sveho tehdy druheho vozu kde již byly namontovány 

Auto byl dovoz z německa a mělo to tažné zařízení 

Funguje to do ted co vim bez problémú 

Okaay, tak to udělám taky tak 👍 Jiné rozměry jsem stejně nenašel a obcházet cizí auta na ulici nejlépe s metrem se mi nechce 😂

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...