Přejít na obsah

Ložisko


Olomoučák

Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...

hovno, tak OK to neni.. opet se LP kolo hybe.. vule na vsechny strany. ja to kaslu... to snad neni mozny... lozisko dotahnout neslo.. zkousel jsem to (je to uz jedno, stejne je v hajzlu) a objednal jsem nove a doufam, ze jak to necham u TDIfuna vymenit... uz to bude OK... dve loziska za posledni rok... pfff... jo a jeste jedna vec. mam diru na manzete na leve poloose, takze vymenim a doufam, ze se tam neco neposralo, kydz jsem si toho vsimnul ted v sobotu.. jak jsem to mel zvednute a zkousel to kolo.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Pokud vím tak FAG je německá značka a toto je Francie takže..... :smich:

 

bych rekl ze je to dnes uplne jedno, mimoto SNR je Rakouska firma tusim

a co se znacek tyce barumky se taky vyrabej ve francii,

 

navic bych se ani nedivil kdyby to cele delali v Cine...

 

takze to takhle pausalizovat nejde...

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj, mám ten samý problém, měnila jsem L ložisko předního kola a hučení neustalo, možná naopak...budu měnit pro jistotu i P ložisko, ale mechanik mě připravil na to, že na 90% to bude ložiskem v převodovce...no modlím se, aby neměl pravdu, protože je to dost nákladná záležitost :-/

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdar! Využiji tohoto vlákna ke svému dotazu - mám celkem čerstvě (měsíc) Oct I 1.9TDI 66kW r.v.04. Objevil jsem na doporučení kamoše z práce mechanika, který mne zatím jen mile překvapoval prací i cenou. Rozhodl jsem se řešit vše i do budoucna u něj.

 

Nyní mi měnil PP ložisko. Vše dobré, ale po netu nakoupil FAG v celkové ceně mírně nad 1500,- (zřejmě vč. dopravy apod.). Původně se mělo měnit kvůli hluku LP, ale po prohlídce se zjistilo, že PP je na hadry (ťukalo něco u kola a já právě chtěl prozkoumat zároveň při zamýšlené výměně toho hlučnýho LP ložiska co dělá to ťukání). Tak dostalo PP ložisko přednost. LP ložisko přijde napořad dne až příště.

 

Konečně k jádru dotazu - mechanik mi řekl, že kdybych si náhodou sám kupoval ložisko, ať vynechám nějaké polské a jiné levné šmejdy, že to nemá smysl na takový těžký motor. Ať se podržím FAG a ukázal mi tu červenobílou krabičku. Na dotaz, jestli jsou mezi FAG ložiskama ještě nějaké odstupňované řady, mi řekl, že ne. Že prostě FAG ložisko na předek Octy je jen jedno. Koukl jsem po netu a s překvapením jsem našel sady FAG kolem 800,-Kč vč.dopravy. 700,- rozdíl mi přijde jako dost.

 

Takže finále - udělám chybu, když si koupím sadu z níže uvedeného odkazu? Když je na červenobílé krabici FAG, tak je to origo FAG, nebo může bejt i falešnej FAG a pak tomu ta cena odpovídá (a nemůžu se divit, že mechoš koupil za 1500,-)? A je to opravdu správný díl pro můj typ Octy? Abych nekoupil pro jinou Octu. Děkuju předem za potvrzení správnosti dílu a případné schválení volby.

 

Odkaz:

Ložisko FAG

Odkaz ke komentáři

Pepa007 - no to je mi jasné, že záleží kde koupím...proto se snažím zde vydolovat názor na konkrétní obchod jak jsem uvedl v odkazu. Jestli je reálné, abych dostal totožnou sadu za 700 když mechanik pořídil někde za 1500...

 

Znovu mne zviklal strýc a bratranec - na příkladu kotoučů ATE mě varovali, že jsou realitou napodobeniny včetně obalů a log. A že borec, co v praxi vyměnil stovky kotoučů je odhalil už při rozbalování...

 

Tak teď nevím - na jednu stranu se mi příčí zaplatit 2x víc za stejnou kvalitu, na druhé nechci koupit sice 2x levněji, ale šmejd....i když najedu jen nějakých 10tkm ročně...

 

Nebo jinak - je zde na foru někdo, kdo mi pošle nebo doporučí krám se zaručeně origo FAG sadou a za kolik?

Odkaz ke komentáři

No nic, tak jsem to rozsekl sám. Písemně jsem byl obchodem ubezpečen o originalitě FAG, tak jsem objednal s osobním odběrem cestou domů. Spoléhám, že ví co mluví a že face-to-face by si nedovolili na jasně formulovaný dotaz lhát...

 

Tak snad nebudu litovat ušetřených 800,-Kč...

Odkaz ke komentáři
Pepa007 - no to je mi jasné, že záleží kde koupím...proto se snažím zde vydolovat názor na konkrétní obchod jak jsem uvedl v odkazu. Jestli je reálné, abych dostal totožnou sadu za 700 když mechanik pořídil někde za 1500...

 

Znovu mne zviklal strýc a bratranec - na příkladu kotoučů ATE mě varovali, že jsou realitou napodobeniny včetně obalů a log. A že borec, co v praxi vyměnil stovky kotoučů je odhalil už při rozbalování...

 

Tak teď nevím - na jednu stranu se mi příčí zaplatit 2x víc za stejnou kvalitu, na druhé nechci koupit sice 2x levněji, ale šmejd....i když najedu jen nějakých 10tkm ročně...

 

Nebo jinak - je zde na foru někdo, kdo mi pošle nebo doporučí krám se zaručeně origo FAG sadou a za kolik?

A to co jsem ti dal odkaz na SEBA ti nestačilo? Přečet jsi to vůbec.

http://www.hanza-autodily.cz/lozisko-predn...da-fag/d-70583/

Upraveno uživatelem Pepa007
Odkaz ke komentáři

Pepa007 - jo, četl, i odkaz prohlídl...ale asi jsem úplně přesně nepochopil, čekal jsem odpověď ve smyslu "tady máš odkaz na shop a zaručuju ti, že to ložisko od nich je origo...". Ty jsi napsal vágně "záleží kde koupíš" a odkaz. A v tom samotném odkazu jsem žádné ujištění o originalitě VAG nenašel (nabídek VAG bez bližšího ujištění jsem na netu prošel hejno). Tak se omlouvám za nepochopení a dík za snahu pomoci... :lol:

 

McDrapi - njn, už se stalo, měl jsem se zajímat předem. Teď už jsem poučen...nicméně nepodezřívám jej, že by mu to šlo do kapsy, zatím mu stále věřím. Prostě je naučenej nakupovat od určitých dodavatelů a neřeší cenu, důležitá je pro něj přiměřečná kvalita. Když jsme týden předtím nezávazně probírali, tak sme se společně koukli na shop (kde zřejmě bere pravidelně) a tam jsem to viděl za 1200+ - tehdy jsem myslel ještě, že to je přiměřená cena za kvalitu. Pak jsem měl naúčtováno 1500+ a domněnka byla, že to 1200+ bylo bez dph a dopravy...tak jsem nad tím mávl rukou, co taky už. Nyní už vím, že napřed zkouknu net, případně seženu sám a pak nechám u něj udělat (montovat donesené díly nemá problém tak jak jsem někde jinde narážel...), na práci i cenu za práci je velmi gut (tedy zatím taková zkušenost).

Odkaz ke komentáři

Jsem velmi čerstvý uživatel Octy a krátce zde na foru...tak se omlouvám předem pokud budu mimo - já bych předpokládal, že pokud to hučení "reaguje" na zatáčení, tak se to nebude týkat něčeho v převodovce, ale na konci nápravy. Podle tohoto zjištění bych se pak bál víc, nebo míň... :lol:

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...