Přejít na obsah

Pokec o COLUMBUSu


Doporučené příspěvky

Zdravím, do O2 rok 2011 jsem dal místo RNS 310 Columba RNS 510, 3T0 035 680 A, verze 2764. Vše běhá - maxidot, zobrazení park senzoru, klima, tel seznam, volaní apod., kromě mikrofornu, ten ještě není připojen. Ale hlavně navigace nemluví. Když má mluvit, stiší hlasitost radia a... nic. Můžu jen ovládát hlasitost hlasu navigace, ale bez výsledku. Naviguje a le nemluví. V nastavení to je vše povoleno. Přehrál jsem fw na 5238, nové mapy, ale bez výsledku. Poradí někdo? Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Oproti Columbusu neumí přehrávat filmy a neumí zobrazovat climatronik + jediný podporované auto: Yeti - jak OPS tak interiér(fader). Umí navíc: mirrorlink(jako řešení pro filmy). Bude nutné upravit software a odstranit z něj ochranu komponent(řeší to dále i všechny blokované funkce: mirrotlink a hlasové ovládání), jinak v autech jako je O2 nebo S2 fungovat nebude. Handsfree to má opravdu přímo v sobě a tuto funkci není nutné povolovat. Dosavadní verze softwaru nedokáže zobrazit položku Navigace na Maxi-Dotu. Měl by to řešit software co měl být vydám minulý týden...zatím v servisech není.

 

Amundsen:

https://media.skoda-auto.com/Pictures/Products/Yeti/Yeti_FL/_w/Y14-075_jpg.jpg

Odkaz ke komentáři

Oproti Columbusu neumí přehrávat filmy a neumí zobrazovat climatronik + jediný podporované auto: Yeti - jak OPS tak interiér(fader). Umí navíc: mirrorlink(jako řešení pro filmy). Bude nutné upravit software a odstranit z něj ochranu komponent(řeší to dále i všechny blokované funkce: mirrotlink a hlasové ovládání), jinak v autech jako je O2 nebo S2 fungovat nebude. Handsfree to má opravdu přímo v sobě a tuto funkci není nutné povolovat. Dosavadní verze softwaru nedokáže zobrazit položku Navigace na Maxi-Dotu. Měl by to řešit software co měl být vydám minulý týden...zatím v servisech není.

 

Amundsen:

https://media.skoda-auto.com/Pictures/Products/Yeti/Yeti_FL/_w/Y14-075_jpg.jpg

Tak posledni dobre radio do nasi OII je fakt jenom Columbus :-(

Ty cinske radia bohuzel nejsou nic moc a zatim Columba dost dobre nic nenahradi.

U Columba me mrzi pomala reakce na tlacitka (zesileni sice okamzite reaguje, ale grafika uz ne a to vcetne Climatronicu, vyhrivani apod).

Odkaz ke komentáři

Jedine novejsi verze s SSD jsou na tom krapet lepe. Pripadne vymenit interni HDD za SSD, vestina to chvali, reakce krapet rychleji. Me spise stve ta spatna pozice auta pri navigaci, to zpozdovani o 15-20m. Uz jsem to hledal a je to spatnym casem ktery bere z GPS, kdyz se nastavi jiny ca, tak by to melo byt OK, ale tim se zmeni i cas vsude v aute a pak bude clovek po ranu zmateny ze to je o hodku jinde :)

Odkaz ke komentáři

Máte někdo V12 mapy popř. můžete potvrdit, že vám jede TMC ?

Bohužel jsem zároveň inovoval mapy a zároveň měl rádio venku - má TMC na RNS510 separátně anténu pro TMC ? V diagnostice rádia nevidím žádnou stanici, ani nemohu žádnou vybrat. Říkám si, že problém bude v mapách, ale zajímala by mne vaše zkušenost.

Dík

Odkaz ke komentáři

Tak jsem zkusil experiment a do EAST map nahrál TELEMAT/TMC2 adresář a zatím z DVD se TMC rozjelo a ukazuje i správně na mapě (zkoušeno pouze v ČR, okolní státy jen tak nezkusím)... náhodou, někdo nějaký tip nemáte, jak dostat/přehrát ty samé mapy do navigace bez toho, aniž bych si ručně musel upravit verzi map v cdrom.toc (pokud to je ten správný soubor) ?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Líbí se mi, jaká se tu kvůli výměně čelního skla rozvinula diskuse ... . Má zkušenost je taková, že mi nikdy nikdo nenutil "zalepení" skla, vždy se sklo měnilo. Ano, vím, že výměna skla má svá rizika, ale stejně to sklo je po nějaké době  a porci kilometrů "osekané" a poškrábané, navíc u staršího auta se už začíná i odlepovat, takže vždy výměna. Mě tedy ca 1000,-kč/rok a spoluúčast 1000,- nezabije, takže sklo mám pojištěné a měním, když je potřeba. 
    • bigfavo vaša objednavka je už pripravena a zajtra ju posielam
    • tak potom si treba nastudovat, ze kedy sa opravuje a kedy meni a ked s tym ides do servisu, tak predsa zhodnotia, v akom je to sklo stave a navrhnu nejake riesenie. ci co len tak niekde das auto s tym, ze netusis, co sa s nim bude diat? to pochybujem.
×
×
  • Vytvořit...