Přejít na obsah

Kuki, Ford Kuga AWD, Titanium TOP Edition 2,0TDCi Copper Style


TomasB

Doporučené příspěvky

Já teda zatím, kromě lakovny, tak v AutoIN spokojenost. V Dekom System nikdy žádný servis bez problémů.

Jinak teď máme najeto na Kuki asi necelých 900km a zatím se průměrná spotřeba jeví někde kolem 7 l/100km, což mi příjde na čtyřkolku a tu hmotnost jako fajn. Zatím je motor hodně syrovej, takže to vypadá, že se s tím bude dát jezdit do 7. Spotřebu beru podle tankování, ale docela sedí se spotřebou dle PP. PP sice ukazuje o něco méně, ale moc velkej rozdíl tam nebude, řekněme kolem 0,1.

Odkaz ke komentáři

Já už na to seru, škrábance neřeším a od servisu čekám vždy jen blamáž. Zatím nikdy jsem neodcházel s tím, že by všechno vyřešili a bez problému, vždycky něco posrali a to byli různé servisy. Kvalita práce je holt v automotive asi sprosté slovo.

V hradecky audine treba opravili auto krasne....

To samy v pardubicich v barthu, taky luxus lakovani...

Ale treba v autoinu v hk se me zacal loupat naraznik, to samy v brance v nachode...

Odkaz ke komentáři

No ony teď jsou na servisu nějaké problémy v AutoIN, vím od techniků. Bohužel můj přejímací technik dal výpověď. Jedna z věcí jsou mrzké výplaty a problém za ty prachy najít někoho rozumného. Sami dobře ví, že výsledky lakovny jsou na pi*u, ale kde šikovnýho vzít lakýru?

Odkaz ke komentáři

Před nějakou chvílí jsem se vrátil, byl jsem projet Kuki. Trochu mně k tomu vyprudila žena, když mi oznámila, že jí to neupozornilo na obrubník a že na něj najela z boku. Se ptám, jestli odřela kolo - odpověď "nevím". Já na to "Jak nevím, jsi se snad koukla?" Ona "Ne nekoukla, proč?". A už jsem svištěl a měl chuť ji praštit. Všechno bylo v cajku. Později jsem zjistil, že parkuje sama, protože prej to automatický parkování neumí. To by mně jeblo, protože to je zmáčknout jeden čudlík a dělat co to napíše na obrazovce, vlastně jen brzda a plyn a o nic jiného se netřeba starat. Mi se to moc líbí a funguje to fakt výborně a rychle, takže vyhledávám možnosti k parkování :D Když je někde moc velká mezera nebo moc volné parkoviště, jsem naštvanej, že si to neužiju :D

Když už jsem byl u auta, tak jsem skočil dovnitř a jel koumat a kochat se. První co mně cinklo do očí, tak byla spotřeba. Včera jak jsme přijížděli domů, tak jsem jako spolujezdec natankoval a vynuloval počítadlo. A dneska tam na mně koukala průměrka 6,6. Tak děvče jezdí nějak ekonomicky. Víc než bych čekal, myslel jsem si, že bude tak kolem 7-7,5 a možná později kolem 7.

Projížďku jsem dal směr terén kde t znám z ryb. Myslel jsem, že zkusím Rosice přes pole, ale je čerstvě zoraný a nechtěl jsem to zasrat až na střechu, podél pole jsem to taky vzdal, protože je to zarostlý, že bych si nadělal vlásečnicové škrábance, na to seru. Tak jsem to vzal na druhou stranu na motokrosovou trať. Pojezdil jsem nějaké to bahýnko, kaluže, louku, ale ty skokánky jsem zase neměl odvahu zkoušet, abych neorval náraznk a ven se mi do bahna nechtělo, abych zkontroloval, jestli můžu nebo ne. Nevím, co si můžu dovolit, abych něco nezkurvil, chtělo by to pro začátek někoho venku, kdo by tyhle věci kontroloval a informoval, jestli OK nebo ne. Ale ty kopečky pro motorky mi příjdou, že to má klidně 45° nebo možná i víc. Pak jsem ještě otestoval jeden nájezd na polňačku, kde jsem občas byl rád, když jsem se za mokra vůbec od tama s Mondeem dostal na tu hliněnou cestu z lesíka. To mívalo Mondeo bahno na zrcátkách, bocích, oknech i na střeše. Kuki nevěděla, že se vůbec někam škrábe a jen krátce si proklouzlo kolo co šlo do visu. Takže AWD fakt u Kuki funguje. Potřeboval bych natrénovat co si můžu dovolit, aniž bych něco dokurvil. Je evidentní, že fakt kde je předokolka v prdeli, tak Kuki skoro neví, že je problém. Zkusím pogooglit nějakou offroad trať v okolí, která je na to dělaná a kde bych si užil terénu a Kuki neublížil.

Teď mně napadá němčické rameno, tam jsem taky za mokra téměř s Mondeem z ryb neodjel a už jsem se viděl, jak volám traktor. Nakonec jsem výjezd dal, ale s rozjezdem a rizikem, že něco orvu.

Odkaz ke komentáři

Mně nasralo včera, jak se ani nepodívá, jestli neodřela disk. Je jí to úplně u prdele. Naštěstí ty peumatiky na SUV asi menší obrubníky netrápí. Na Volvu byly disky orvané jak samice. Při tom parkpilot tohle řeší 100%, tam odření disku nehrozí. Jen tedy by ho musela používat.

Odkaz ke komentáři

Za normální situace bych hledal, nespěchal a něco koupil staršího. Nechtěl jsem na rychlo něco kupovat, tak jsem se rozhodl pro nové. Když už nové, tak ať z toho taky mám radost.

A ano, je naprosto nematerialistická a tady mezi námi vznikají rozpory, protože já jsem zase materialista. Ona vyloženě čeká a přeje si nějaký první šrám, abych to už přestal hlídat. A tím mně neskutečně sere.

Odkaz ke komentáři

jako tak nějak se divím, že si koupil auto hlavně pro ní, ty s tím pojedeš 1x za měsíc, ale konfiguroval si ty podle svého, nevím jestli měla možnost si říct co tam chce a nechce........... není materialista, ty ano, jasně, protiklady se přitahují, ale evidentně jí znáš a ona tebe, takže ona z auta nemůže mít radost a ty víš že přijde šrám, dřív nebo později........parkovací asistent kola neochrání, protože je může orvat i při vyjíždění z parkovacího místa......... možná by byla štastnější za holotu kuki a toby by půl mega zbylo na opravdovou hračku.....................

a myslím si, že existuje spousta řidičů, kterým různí asistenti a pod jen zhoršují pohodu a mohou být i nebezpeční, protože se jich řidič lekne a je na problém zaděláno........

mám něco podobného doma, jako manželka je materialista, dává si pozor, ale prostě někdy to přijde.......... měsíc po celolaku, včetně alu si všimnu odřenýho kola, tak se ptám kde ho odřela a ona nikde, nejsem blbá..... no a dva dny na to parkuje do garáže a slyším praskání - opřela přední nárazník o zeď a naštěstí jen držák spz, tak se ptám copak? zeď? a bez odpovědi :lol:

 

Odkaz ke komentáři

To je jasný, že dříve či později něco příjde, jen dělám všechno pro to, aby to bylo co nejpozději. Trochu přemejšlet a dávat pozor nebolí a ani to není nijaké omezení. Děcka mám vycepované od malička, takže sice dělají v autě bordel a serou mně, ale když jsem vezl cizí parchanty, tak jsem myslel, že mně budou omejvat, protože ti byli schopni nadělat během 30 minut cesty v autě takovej bordel a tak ho zašpinit, že to moje děcka neudělají dohromady za rok. Jsem hořce litoval, že jsem je vzal do auta. To už nikdy neudělám. Jenže kamarád, kterého jsou, tak ten na to sere, jezdí starým Ventem co mu stojí na dvorku, choděj po něm slepice a serou na něho, děcka to mají na zahradějě jako "bunkr nebo skrýš" a hrajou si v tom. Vůbec nevadí, že v botech od bláta vlezou dovnitř a klidně si jsou schopni dřepnout v těch botech od bláta na sedačky. Tohle je tedy hodně extrém, ale více méně jakékoliv jiné děcky nadělají daleko větší bordel v autě, než moje. Je to výsledek drezůry od malička. A fakt je to jen o přístupu k tomu. Proč něco zbytečně ničit, když to jde snadno a bez ničeho zbytečně nadměrně opotřebovávat?

 

Krocan: auto jsem zcela vybíral já, včetně výbavy. Ona se to postupně naučí. Některé věci si už oblíbila a jsou prý super. Chce to postupně učit a zvykat. Ten parkpilot ti fakt neodře disky, protože to hlídá obrubníky a udržuje od nich odstup asi 15-20cm. Dokonce když je obrubník nad nějakou výšku a jen i jedeš pomalu kolem, tak to začně pípat a na displeji se zobrazí auto s okolím a ukazuje, barevně, kde hrozí kolize. A fakt to detekuje i obrubníky, pokud je vyšší. Myslím, že s tím trochu počítali, že jak je dost vysokej, aby mohl odřít disk, tak ho to už indikuje.

Odkaz ke komentáři

:-) joooo děti, největší nepřítel auta, ale je to o tom, co jim dovolíš, to je fakt

a já už se taky těším, zafira vyrobená, poslední týden v srpnu bude v praze a od 4.9. k vyzvednutí............... takže ted dořešit pojistky, předávku, zaplacení a laboruju nad spz na přání - s názvem firmy:-)

Odkaz ke komentáři

Raymone, co jsem zatím s tím parkoval, tak fakt to parkuje tak 15-20cm od obrubníku. Jak už jsem psal, tak to ten obrubník i detekuje a ukazuje, že jsi moc blízko. Na co jiného by to reagovalo, když je tam jen obrubník a nic jiného? Sám jsem na to čučel, protože jsem vůbec netušil, že Kuki takovou funkci sledování kolem celého auta bude mít.

Odkaz ke komentáři

Raymon: dneska jsem se na to soustředil a tu vzdálenost od obrubníku dodržuje konstantní, nezávisle na tom, jak jsou ostatní auta zaparkovaná. I když jsou auto před i za narvaný až na obrubník, tak Kuki parkuje furt cca 15-20cm od obrubníku. Pořád stejná vzdálenost.

 

Dneska jsem se byl zase projet jen tak asi 50km a hledal trochu terénu. Je to v prdeli, nic tady není. Zkusil jsem nějaký prudký kopečky v lese, hnusnej výjezd z lesa na silnici a písčitou cestu na Kunce, kde se mladej na kole v tom písku "vyklopil". Jsem si říkal, že alespoň tam bude prohrabovat a nic... Zkusil jsem i vyloženě pole po sklizni, tak jsem trošku poslajdoval, ale zjistil jsem, že pořádnýmu blbnutí brání ty bezpečnostní systémy. A nejsem si jistej, jestli jdou vypnout, nic takového jsem nenašel, jak to vypnout. To mně teda sere, protože s těmi stabilizačními systémy se nedá dělat blbiny. Ono to naběhne do slajdu, ale pak zasáhne elektronika. Zatím můžu říct jen to, že tam kde předokolky prohrabávají, tak Kuki nic. Rád bych ji vyvětral někde, kde by se trošku zapotila.

Odkaz ke komentáři

No dobře, ale když jsem parkoval a žádná auta nebyla kolem, tak to řvalo a ukazovalo červené proužky kolem boku auta, takže to detekovalo obrubník, protože nic jiného tam nebylo.

 

BTW, Jardo(JaKr), víš o tomto něco? https://mapy.cz/letecka?source=muni&id=2489&l=1&x=15.941006&y=50.339839&z=15

Dá se tam zajet?

 

je uzavřený vojenský areál, tankodrom, možná se tam dostat nějak dá, ale co jezdím okolo, tak je na příjezdovce tyč a z boku cesty panely, takže jedině nějak po poli .....

 

jako dojednat se tam vjezd asi dá, protože tam jezdí kluci s tanky a BVP a nejsou to vojáci, ale nadšenci

Odkaz ke komentáři

Však to je ženy daily car, proto se to kupovalo. A nevím proč bych ho měl kurvit v terénu? Stačí trochu myslet a nejet bezhlavě do všeho. Může se stát nějaká nehoda, že něco neodhadnu, ale to se může stát skoro kdekoliv. A SUV AWD jsem nekupoval jen pro parádu. To by mi stačila FWD a pak už teda je to ultra pičovina a raději normální auto. Nechápu, kterej kokot si kupuje SUV FWD, to pak má fakt jen jako pózu.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...