Přejít na obsah

Mercedes E400d 4matic kombi 2019


Doporučené příspěvky

No tak s timhle jsem taky bojoval, kdyz jsem sli do baraku. Jsem 4 km od hranic Prahy, ale v doliku a ze 2 stran les. A po prestehovani ze Zizkova ze 100mbitu jsem sel na 2mbit ADSL od O2, peklo. Ale pred sedmi lety to jeste slo. Ted tu bojujeme se vsim moznym, uz mame 3 roky LTE od Vodafonu, ale taky uz to kapacitne nestaci a resime to furt. TV taky nebyla nic moc, nakonec to chtelo poradnou antenu a zesilovac a DVB-T2 je v pohode. Satelit nechci, akorat dalsi zrout casu a penez. Nabizi tu Cetin (O2) az 100mbit VDSL, ale to je nerealny, vsichni ostatni solichaji max 20mbit. A ping na online hry fakt moc neni 🙂

Odkaz ke komentáři

Tomáši, já koukal o pár stránek zpět na ten škrábanec na kraji u hrany kapoty. Fakt myslíš, ze je to to samé? Si říkám, že jestli někomu ležíš v žaludku, tak by to asi zeškrábal pořádně a víc ne? Každopádně to je hnus. Není možný, že třeba u baráku blbě stojíš, když není možnost parkovat na parkovacím místě?

Odkaz ke komentáři

V obou případech jsem stál na regulérních místech, pokaždé jinde, ale určitým směrem od baráku. Ty škrábance jsou krátké a zahnuté, to je jeden deb*l. Jde okolo, tak si škrtne. Podle toho na kterých místech se to stalo, tak podle všecho bydlí v baráku naproti. Absolutně nemám komu ležet v žaludku. Žádný konflikt, žádná hádka a to fakt řadu let. Já to vidím tak, že je prostě někdo díky Covidu v hajzlu, bez peněz, nasranej na celej svět. A hle, tady má nějakej hajzl nového Mercedesa. Co si to dovoluje! Tak mu ho alespoň poškrábu. Věřím tomu, že to tak nějak je a nedivil bych se, kdyby tohoto obecně přibývalo. Ostatně to je pár dní, co takhle jinde v Pardubicích někdo řádil na autech, ale ten to bral jedno za druhým. Škoda obrovská. Když popřemýšlím, že poslední roky, kdy ekonomika šlapala, nic naschvál se na autech tady nedělo.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Se tak dneska objednávám před Prahou na servis na 50tkm/rok(za 2020 ani ne 25tkm). Dohodli jsme termín a na Štěrboholské šup a pravej stěrač divně poskakoval a levej přes něj. Jsem se pěkně leknul. Nejdřív jsem nevěděl, co za černo se mi udělalo před očima. Rychle mi došlo, co se stalo. Jak jsem byl v říjnu na svolávačce, tak mekánico nedotáhnul asi dosti usilovně pravej stěrač. Tak hned volám zase do servisu. S pravým jsem pokvedlal a vyřadil ho z provozu kompletně. Odpo jsem dorazil do servízu a opraveno. No a jako bonus jsem dostal nové stěrače, protože levej jak šel přes pravej. tak dostal pokouřit. Tak mám nové stěrače jako bonus. Jsem prej druhej a oba případy po té svolávačce, co je na E a CLS. Stěrač se při tom dotahuje momentovým klíčem. Tak asi klíč úplně nemomentoval nebo měl mekánico malou snídani.

Odkaz ke komentáři

Neexistuje že by momentový klíč nemomentoval, používají kalibrované, které chodí na kalibrační zkoušky. Spíš ho někdo blbě nastavil nebo mechanik neudělal správně úkon. V servisní literatuře se běžne používají pokyny typu 80Nm + 1/4 otáčky atd. Stačí když nekdo udělá to první a na to druhý se vysere..

Odkaz ke komentáři

Včak jsem psal, že mekánico málo posnídal :biggrin:

Ale stát se tohle někomu nezkušenému, tak věřím, že se může tak leknout, že se vybourá. Tohle jsem v životě nezažil. Levej usilovně a statečně a hlavně nezadržitelně běhal přes pravej. Normálně přes celé pravé rameno jako prd.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

V pátek jedu na 2. servis na 50tkm. No a tentokrát jsem nebyl vyděšený a olej nedoléval. Sem tam se teď ke konci objeví, když zalezu do měrky oleje, abych dolil litr, ale za nějakou dobu už je to zase v zeleném, že OK. Takže ono si to teď vzalo odhadem litr na 25tkm a na výměnu půjdu +/- na spodní rysce. Jestli se tomu elektronickému měření tak dá říkat. Ono je to asi +/- něco. Jelikož tam je 8 litrů oleje, tak to fakt asi nemá cenu řešit a plašit, dokud si auto fakt samo neřekne hláškou.

Odkaz ke komentáři

A jsme po servisu. Vydrželo to bez dolejvání mezi výměnama. A ráno, jak jsem tam jel, tam mi ukazovala, že olej OK a asi 10% na dolní ryskou. Na dílně jsem se o tom bavil s mechanikem a ten mi říkal, že tam je oleje tolik, že i když to měření ukazuje, že mám dolejt, tak že to nemám řešit, že nehrozí, aby se něco stalo, dokud to nezačne vyhazovat samo hlášku. A i tak, že tam je rezerva.

Odkaz ke komentáři

No jo, jenže ten můj motor má 8 nebo 8,5 litru oleje a když od rysky k rysce je 1 litr, tak se bavíme o 12% úbytku. Klasickou měrku nemám, jen čidlo. Plus mi nesvítí nic, jen když zalezu do menu, tak vidím, kolik je mezi ryskami a pak je tam ještě asi 0,5 litru pod spodní ryskou a asi až tohle by bylo na minimu, tak by se asi rozsvítila kontrolka. A mechanik mě ubezpečoval, že oleje je tam fakt dostatek, že když si to zahlásí hláškou a při nejbližší příležitosti doleju na pumpě, že se nic neděje. Mi to teď před výměnou chvíli ukazovalo, že OK a chvíli, že mám dolejt litr. Nepřesnost měření je podle mě až 0,5 l. Pokud mohu brát, že ta elektronická měrka je lineární, přímo úměrná. 

Těch 3,5 litru olejové náplně je strašně málo. Pro zajímavost litrová malorážka ve Fiestě má nějakých tuším 4,6 nebo 4,8. Teď mi to nedávno hlásil Jim, který to dohledal, když jsem u něj kupoval olej pro EB.

Odkaz ke komentáři
před 2 hodinami, raym0n napsal:

Tome a neni to v principu jako s koncernem, ze celkova napln napriklad pro muj 2.0TDi je 5+l (uz nevim, kolik presne), ale doleva se jen 4.3l pri vymene a stejne tak s prevodovkou, kde mam napln 7.2l, doleva se pouze 5.5l?

Nevím jak je to s koncernem, ale v MB mi říkali, že mají pro daný model nastavenou dávku, kterou jím pumpa do motoru nadávkuje. Mají na to mašinku, na té nastaví dávku a hotovo. U plnění jsem byl minule a viděl. Motor ani nemá měrku, kde by to mohl kontrolovat. Zároveň to nesmí přeplnit, protože při přeplnění auto hlásí okamžitě návštěvu servisu. Vypouští se spodem přes šroub, mám natočené krátké video, chci udělat nějaké video se zkušeností po 50tkm, tak to potom do toho videa hodím. Na každém servisu jsem vždycky alespoň nějakou dobu na dílně, kde mi technik taky třeba ukáže stav brzd nebo něco jiného, chvíli se pobavíme a já si pak zase jdu sednout, dát kafe, vyřídit emaily, telefony,...

Před hodinou, marekczek napsal:

Vana u dražších aut bývá provedena tak, že vyteče téměř 99% oleje strašně silným proudem.. u některých aut jsou i 2 výpustný šrouby na vaně....

 

Potvrzuji, jak odendal výpustný šroub, tak to byl fakt fičák, proud jako prase. To jsem u žádného mého auta ještě neviděl. Vždy to teklo nějakým čůrkem dlouho, ale tady to je pár vteřin a pak už jen kape. Ten proud má snad 10cm v průměru. Nechal to ještě tak pár minut dokapat a mezitím se mnou obešel stav destiček na jednotlivých kolech, řekl mi, jak je to se senzory opotřebení a že má Mercedes docela v těch destičkách rzervu, v momentě, kdy čidla začnou hlásit jejich výměnu. Pak si postěžoval na složitost 4motion a jakej to je vomrd na tom cokoliv dělat. Líbí se mi přístup Farene servisu. 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Jsem úplně zapomněl. Chtěl jsem to sem napsat hned ten den, ale zapomněl jsem. Na parkovišti u Globusu jsem vyjížděl z parkovacího místa, asi třetí od křižovatky. Jak jsem vycouvával, tak tam zahlo nějaké auto, Méďa to zaregistroval a i když tam bylo místa celkem dost a auto si to směrovalo do chlívku, tak mi to zahamoval na fleku. No to jsem se leknul. Jsem si myslel, že jsem do něčeho drbnul v prvních milisekundách. Nic se nestalo, ale jak tam to auto celkem rychle odbočilo ke chlívečku, tak si Méďa vypočítal, že jede asi moc rychle a dupnul na to. A to tam musely být tak 3-4m mezi námi. Asi nečekal, že to hned to auto střihne do chlívku. Skoro jsem si cvrknul, nečekal jsem tak razantní reakci.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...