Přejít na obsah

Volba brzdových kotoučů a destiček


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

zdravím, pročítal jsem si zdejší vlákna o výběru kotoučů a destiček a vím, že každý doporučuje něco jiného. Nakonec se nejvíce přikláním ke kombinaci Brembo + destičky Textar, jenom mě zajímalo, jestli s touto kombinací máte někdo vyloženě špatné zkušenosti? Přemýšlel jsem ještě o tom, že bych dal dopředu Brembo Max, ale jelikož nejsem zrovna závodník, tak nevím, jestli by to mělo smysl. Cenový rozdíl je asi 500 za komplet.

Odkaz ke komentáři

Mam brembo max a keramicke textary... drazkovane kotuce nikdy viac, hlavne pre hluk pri brzdeni... kombinacia je to taka divoka... ked treba tak to stoji ale inak je to dost necitlive... mam na to najazdenych cca 80tis km na O2 a dosky maju este tie sikme nabehy :D takze tie asi preziju aj mna :D skor ubuda z kotucov... nabuduce dam ate a ate ceramic dosky. Nie je to vyslovene zle ale nic speci tiez nie

Odkaz ke komentáři

Mám O1 - TDI 81 kw - vzadu kotoučové brzdy. Nyní zvuk kov na kov a po rozebrání opravdu - jedna deska bez obložení. Tudíž vylezl dost pístek. Až budu dávat nové kotouče a desky tak musím píst zastrčit - a ptám se jak? , když mi to vůbec nejde ani s pomocí páky a pod. Je na to nějaký stahovák, nebo jaký máte postup či fígl na zastrčení pístku ?? Díky za radu MiB

Odkaz ke komentáři

Mám O1 - TDI 81 kw - vzadu kotoučové brzdy. Nyní zvuk kov na kov a po rozebrání opravdu - jedna deska bez obložení. Tudíž vylezl dost pístek. Až budu dávat nové kotouče a desky tak musím píst zastrčit - a ptám se jak? , když mi to vůbec nejde ani s pomocí páky a pod. Je na to nějaký stahovák, nebo jaký máte postup či fígl na zastrčení pístku ?? Díky za radu MiB

 

 

Co třeba youtube:

 

čas 1:18 :) máš tam X návodů tak pohledej a ať ti to dobře dopadne :)

 

nebo tady: http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=22983

Odkaz ke komentáři

To: šulda&Honzulin123. Oběma pánům velmi děkuji. Nejsem úplně levý, vše popisované zvládám jen mi nešlo zasouvat ten píst. Až teď mi došlo, že tam prostému zasunutí brání mechnaismus ruční brzdy (otáčení válečku). Fotky a návod super-jen nemám ten spešl přípravek tak to zkusím mačkat opatrně nějak jinak. Jen mi porád nejde do hlavy, jak se to má mačkat (lisovat) a přitom otáčet doprava - najedou tyto úkony asi nejdou, nebo ano? A k tomu bych nerad zku..vil váleček nějakými sikami či co. Nemůžete mi ještě popsat laicky tuto část operace?

Jinak vše jsem si rozebral a zkoušel jen zlehka, takže brzdiče jsem nezmrvil. Chtěl jsem vidět, co mi to kovově drhne a s hrůzou jsem pak zíral na podobnou destičku ( a kotouč), který je na obrázku - dost hustý. A při tý příležitosti jsem zkoušel, jak zastrčím váleček až .... a zjistil jsem, že jsem v pérdeli. Takže díky za rady a kdyby se někomu ještě chtělo mě postrčit, jak je to s tím mačkáním a zároveň natáčením válečku, budu vděčný této komunitě, kde jsem úplný novic. Zdařec našim strojům MiB

Odkaz ke komentáři

Nazdar prosím vás viete mi poradiť ake kotúče a platničky by boli vhodne na 2 TDi (103kw)? Myslím značku, rozmery mam 288x25 258x12 Potrebujem vymeniť komplet predok aj zadok a nepotrebujem nic špeciálne stačí mi ked to bude brzdiť ako originál

Odkaz ke komentáři

Tak jenom malý report k zastrčení brzdového válečku kotoučové brzdy vzadu - díky vašim radám proběhlo bez problémů - půjčil jsem si stahovák, sice měl pootáčecí kolíky které nepasovaly do kónickách drážek pístku průměru 38, ale stačilo tlačit a pootáček sikovkama za okraj pístku - šlo to jako po másle. Jen jsem si při montáži brzdy všiml, ža plovoucí čepy (s manžetami) jsou každý jiný - jeden válcový, druhý asi na 3x odstupňovaný a nebyl jsem si jistý, kde byl. Vyzkoušel jsem vůli a zvolil, že odstupňovaný je dole (blíže silnici) - prosím, je to tak dobře :wacko: ??

Díky MiB

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...