Přejít na obsah

Volba brzdových kotoučů a destiček


Doporučené příspěvky

ale furt tady řešíte keramiku a keramiku to co píše mirouch je epad to jsou destičky s příměsí keramiky které nepráší, sám je mám na origo kotoučích a jiný už nechci, komfort nepotřeby mytí kol mi vyhovuje.. to o čem mluví duke luke je keramický brzdový systém viz audi apod ale ten na oktávku nikdo platit nebude :P

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím, potřebuju poradit co koupit za kombinaci brzd na zadek OI.

V nabídce jsou:
Kotouče: Zimmermann / Ate / Ferodo / Brembo
Destičky: TRW / Zimmermann / Textar.
Prostě to co mají v CC-autodílech

Osobně jsem asi pro kombinaci kotouč Brembo a desky textar. Co myslíte? Nebo je nějaká kombinace lepší? Díky za rady :palec:

Hlavně nechci aby to pískalo! To je něco strašnýho.. :D

Upraveno uživatelem Závy
Odkaz ke komentáři

Chtěl bych se vás zeptat, jaká je minimální tloušťka destiček na předních brzdách u OI? Když mi na podzim v pneuservisu měnili kola, tak mě mechanik upozornil, že už budu muset vyměnit destičky. Dnes jsem je tedy přeměřil a tloušťka se pohybuje mezi 5-8mm viz. foto (nemám funkci signalizace opotřebení destiček). Je tedy už čas na výměnu nebo můžu být ještě v klidu? Díky za odpovědi ;)

 

post-107-0-62125900-1397930326_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

buď v klidu. 5mm je minimálně 50% síly destičky, vypadá to, že si chtěl přivydělat. jednou jsem desky sjel na plech.zbývalo mi na jaře 3mm(to už je lepší začít pomalu koukat po novejch) a v létě v tom jednou luplo a rachtal plech.obložení jedný desky normál ulítlo.na ostatních bylo od 1do2mm.ale to bylo na mondeu a od jara do problému nalítáno cca15tis.dost to záleží na stylu jízdy.co mám octu a už skoro nejezdim, tak počítám, že loňský listopadový kotouče a desky v předu mi vydrží 5let.pokud je teda nezruším v létě v itálii, ale jedu s dětma, tak snad né.

Odkaz ke komentáři

Děkuji vám za odpovědi. Myslím, že tuto sezónu ty desky ještě určitě vydrží a pak koupím nový... ;)

 

Minimálna hrúbka, bez nosnej doštičky je 2 mm a nová, ako tu už bolo písané, má 19,5 vrátane nosnej doštičky. Mňa by zaujímalo, či má niekto konkrétnu skusenosť s týmto predajcom http://www.skoda-diely.sk/eshop/1j0698151g-predne-brzdove-dosticky-so-signalizaciou-opotrebenia.html, či diely v ponuke sú naozaj diely uvedených značiek. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři

hacman: díky za odpověď. Tuto sezónu destičky ještě určitě vydrží a pak bych koupil nové ;) . Jinak co se týká toho eshopu, osobně jsem v něm ještě nenakupoval, ale měl by to být prověřený obchod, který opravdu prodává věci, které má uvedené. Zkus se ještě podívat na Heureku, třeba tam nějaké hodnocení bude... ;)

Odkaz ke komentáři

Bud v klidu,ja sem daval toto http://www.cc-autodily.cz/sada-kotoucu-desticky-3 a jsem snima spokojenej,tady je to samej zavodnik co potrebuje ATE ,Bremba a pod... Na bezne jezdeni zcela dostacujici.A co se tyce Starline tak sem mel Pasika B3 2.0i ve predu Starline jezdil nekdy jak zavodnik a nestalo se mi,ze by se zkroutily.Vse je zavisle od pristupu clanku od volantu k pedalum.

 

Odkaz ke komentáři

Tak přítelce to bude určo stačit ;) Já tu kombinaci co uvádí Busacek měl na autě 2x, sice se mi kotouče vždy zkoutily, ale jinak na normální ježdění plně dostačující. A s těma brzdama od Starline bych to moc nedráždil. Kamarád měl na autě kotouče a desky od Starline a po ani ne 2000km se mu oddělilo drzdový obložení od železa na levé předním kole a málem si na tom namlátil hubu. Byl hrozně rád jak ušetřil a pak na to koukal jak puk :D

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...