Přejít na obsah

Poruchy a problémy 1,8 TSI


Doporučené příspěvky

Tak si tu chybu nech zapsat znovu B) Přece stačí pojezdit a točit více jak 3000ot, aby se klapky znovu hejbly. To máš CDAA nebo BZB, rok+měsíc? Na BZB praskalo ovládací ramínko, to mělo spoj ramínko x osa klapek ve tvaru trojúhlníku, novější CDAA má spoj také trojúlníkový, ale ten se tady vykloktává, takže klapky maj vůli, a aby toho nebylo málo, tak navíc ramínko vypadává ...

Odkaz ke komentáři

Ještě bych se vrátil k té chladící soustavě. Nejprve všem děkuji za komentáře :-).

 

Když budu mít chladící kapalinu venku, tak uvažuji o její výměně za novou. Nevíte, kolik kapaliny je v systému (abych mohl vše nakoupit před rozebráním)? Díval jsem se, že škodovka teď prodává G13, tak předpokládám, že bych měl použít tuto kapalinu.

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím chlapi,

 

mám Passata B6 1.8 TSI CDAA a nedávno se mi rozsvítila kontrolka motoru. Auto na volnoběh někdy mírně vibruje, ale jen občas. Zhruba tak v 50% případů. Někdy vibruje, jindy zase ne. Zajel sem s tím do servisu a zjistili, že motor někdy vynechá (pokles výkonu nebo tak něco). První je napadlo vyměnit svíčky, poté se zjistilo, že to svíčkami není a údajně je špatný ventil hadice motoru. To nakonec taky nepomohlo. Na fóru jsem si přečetl pár příspěvků ohledně pístních kroužcích, myslíte, že se jedná o tento problém? PS: Taky žere dost olej.

 

Předem díky za rady

 

Mal som rovnaky problem. V servise to riesili 3 mesiace. Vymenili vsetko mozne za cca 350EUR (oddelovac oleja, tlakovy ventil kluky, odvzdusnovaie potrubie aj hadicu) a stale ten isty problem. Obcas kontrolka motora, vacsia spotreba, nepravidelny chod. Upchal som rukov vrchne odvetranie z vaciek a motor zrazu isiel kultivovane. To ale nebolo riesenie lebo nasledne roztrhlo membranu tak ze vymena a zas rovnaky problem. Nakoniec to bol simering na odvetrani kluky, ktory praskol. Blba gumicka za 3 EUR a od vtedy je pokoj. Mozno mas podobny problem. Diagnostika mi nehlasila nic.

 

Odkaz ke komentáři

 

Nakoniec to bol simering na odvetrani kluky, ktory praskol. Blba gumicka za 3 EUR a od vtedy je pokoj. Mozno mas podobny problem. Diagnostika mi nehlasila nic.

 

Stačilo nechat změřit podtlak motoru přes olejovou měrku, na volnoběh, musí být kolem 25mbar, pokud není a vrchní odlučovač je OK, tak si to samozřejmě saje do motoru jinudy ...

 

Koliks měl km a jakej jsi jezdil olej? To že ten simering kleknul je divné ... Na dvoulitrech zkoušeli řešit spotřebu oleje přes píszní kroužky zvýšením podtlaku (upravený PCV/odlučovač, novej simering a soft motoru) a nic to nepřineslo ...

 

Jak píše p2p, buď nový celý spodní dekl rozvodů a nebo nový simering na původní dekl, tohle je nutnost při rozvodech.

 

Odkaz ke komentáři

A když povolím ten přívod paliva není nutné to pak nějak složitě odvzdušnit nebo se to odvzdušní samo? a je nutné po instalaci nového sání něco nastavovat přes diag? jinak jsem našel dobrý návod na demontáž sání na youtube.


jinak jsem byl u Rolbaře na diag a píše to příliš chudá směs a závada je sporadická.sání jsme ještě dole neměli.

 


Jo a vstřikovací ventil je stejný u BZB i CDAA nebo jsou jiné?

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Koliks na tej lambdě od května najel, že měla být opět KO? Tady to vypadá na hledání a tápání autorizáku ... Po její výměně pozoruješ zlepšení, co tam vlastně hledáte, co je problém? Stále ty klapky v sání nebo něco jiného?

Jinak, sondy si hlídá a testuje sama ECU motoru pro readiness v pravidelných intervalech, navíc se nechá otestovat v základním nastavení, myslím, že by se to ukázalo v diagu, pokud by bylo třeba ji měnit.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...