Přejít na obsah

Oprava motorů 1.8 TSI CDAA :)


Doporučené příspěvky

doufam, ze jste pred uplnym slozenim odstranili ty napisy fixou, jinak to prece nemuze fungovat :lol:

samozrejme super prace, parada!!! je mazec, jak se do aut (ted nemyslim tebe, ani Juru) pousti lidi a nechavaj si rikam mechanici, nebo dokonce automechanici a ty jako zakaznik proste nemas sanci na to prijit.... jen tak dal, panove! :palec::palec:

Odkaz ke komentáři

Tak a pokracovani... interne rikame "KUTILOVI"... "pan LORENC"... dneska se nasadili pisty, vrchni cast olejove vany, priruba motoru (stejna jakou jsme vymenoval i na mem aute),spojka, dvouhnotka, povesena prevodovka, zapojena spojka a nejake kraviny okolo startetu...

Jak jsem uz psal tak sroub pooloosy byl po najezdu LORENCE KO... musi se dat i new vnejsi kloub. je uplne bez zavitu i s novym sroubkem...

 

2015-07-27 12.12.28.jpg2015-07-28 09.17.36.jpg2015-07-28 09.17.51.jpg2015-07-28 09.17.56.jpg2015-07-28 13.00.54.jpg2015-07-28 16.24.25.jpg2015-07-28 18.39.26.jpg2015-07-28 18.39.32.jpg2015-07-28 18.39.35.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak dneska dopo... pretesnena hlava a viko ventilu, dostredeni nastavovace vacky, olejove cerpadlo a tucet veci kolem, spodni vyko olejove vany... a jak s sundavalo turbo se tam ukroutil jeden steft na prirube turbo vs. vyfuk... ani po navareni matky nesel vytahnout, tak ubrousit a odvrtat... trochu opruz, ale pujde to...

 

Dale koupen new ventil ridici na prestavovac vacky, svicky, new gufero (priruby motoru), gufero na kominek prevodovky, protoze jsem je ukradl servisu ze zasob :) Docela mne rozesmalo, jmeno jurecka na vackach... zase to bude mit vetsi vykon... :)

 

2015-07-29 09.33.42.jpg2015-07-29 09.33.48.jpg2015-07-29 09.34.13.jpg2015-07-29 09.40.35.jpg2015-07-29 09.40.41.jpg2015-07-29 09.41.16.jpg2015-07-29 09.41.30.jpg2015-07-29 11.01.56.jpg2015-07-29.jpg2015-07-29(1).jpg2015-07-29 11.02.05.jpg

Odkaz ke komentáři

Sitko je feromagneticke a hledal jsem ho a nenasel.. Vytahoval jsem i ventil na filtru , zkontrolovana vana , kanaly od hlavy a nic... motor si ho zejvekl... Dokonce mam kacirskou verzi, ze to nema cenu tam ti sitka davat, i kdyz uz jsou inovovane... Az budem rozdelavat nejake auto kam jsme ho davali jsem zvedav jestli tam zustalo... :)

 

O tom magnetu zadna, skoda ze ho nedavaji do vany a ted mne napadla myslenka... nechat si udelat magnetickou zatku... popremyslim o tom...

Odkaz ke komentáři

Tak popojedem do finale... auto dodelane v patek (2 tydny od predani) a dneska se predalo... majitel spokojen, predal Jura... podstatne se zlepsila odezva motoru ze spodnich otacek (oprava prestavovace klapky) a snad uz bude mit klid i se spotrebou oleje... :) :)

 

Jak jsem uz psal , ale to je jenom nase domenka, ktera se nezaklada na dukazech, ale jenom na domenkach... auto bylo nekdy pred prodejem potkane... spravene kutilem panem LORENCEM viz predesle stranky, ale hlavni problem tj, velkou spotrebu oleje nedodelali, protoze nevedeli jak na to...

V Bosonohach u Brna, kde hlavu delali, nic nenasli, tak delali jenom brus, gufera a tlakovou zkousku...

 

2015-08-03(4).jpg2015-08-03(5).jpg2015-08-03.jpg2015-08-03(2).jpg2015-08-04.jpg2015-08-03(3).jpg2015-08-03(1).jpg2015-08-04(1).jpg2015-08-04 12.45.54.jpg

Odkaz ke komentáři

Potvrzuji slova,  auto táhne už od spodu . 

Tím to děkuji Jurovi, že se pěkně postaral o můj vůz a konečně se autu věnovali odborníci a né nějaký "šmudla", kluci by mohli vyprávět.

Fido, průběžně budu sledovat měrku oleje :)

 

PS: zajímavá značka :D

 

 

Odkaz ke komentáři

Jelikoz se mnozi dotazy na finnancni narocnost odstraneni velke spotreby oleje u motoru 1,8 CDAA TSI, tak po svoleni angazovanych lidi (servis Jurecka) to vychazi takto: komplet prace do 20 tKC a material do 30 tKC... Jestli by v prubehu vznikl jakykoliv problem (viceprace) cena za praci je stejna... Servis je pojisten proti skoro vsemu (kdo zna Jurovu manzelku pochopi)... :) Co se tyce materialu, tak po par zkusenostech doporucujem vymenit i nektere veci, co primo s velkou spotrebou oleje nesouvisi... Viz vymena tesnici priruby motoru 06H 103 171 F a nejakych kravin kolem. Dale doporucujeme a delame pri oprave komplet hlavu (tlak, brus, new gufera a kontrola vodicich driku ventilu) u FI. vcetne uprav pistu... Nejdrazsi polozkou materialu je sada pistnich krouzku od Skoda, ta vychazi na 8 tKC...ale u Pavlicka to umi podstatne levneji. Na to jsme zatim ale nemeli odvahu, i kdyz o tom jedname... Do materialu samo patri olej, tmel, sitka, tesneni pod hlavu, kdyz je to v tomto stavu se delaji i rozvody, nekdy i vodni pumpa, gumicky na vstricich atd... Vse se da dolozit... Snad to je vse...

Celou GO dela Jura  a ja mu pomaham... podle casu...

Prosim zdejsi diskutujici, aby se tady cena opravy v tomto topicu neresila, neni duvod, cena je pevne nastavena, ono to neni az tak trivialni oprava a Jura ma jeden motor TSI, na kterem jsme se ucili, nez jsme s tim zacali... dale, jestli to nekdo udela levneji, nema s tim problem... Blizsi informace klidne pres SZ...

Odkaz ke komentáři

Radíte tedy změnit olej na 5w40? Dali mi ve škodovce do superba nový motor minulý rok v září a zatím úbytek není, ten nový by už prý ani nic neměl žrat, ale bůhví.

 

Tam je nevýhoda, že když budu chtít dávat 5w40 museli by mi dělat servisní prohlídky každý rok, takto jezdím po téměř dvou letech nebo 28 tis km a po čtrnácti vždy vyměním olej doma.

 

Ale pokud to má pro motor fakt smysl, kašlu na to a budu jezdit do škodovky každý rok.

 

Doufám, že na motoru z roku 2014 budou ty vylepšené stírací kroužky nebo už fakt nevím..

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...