Přejít na obsah

jaster-83

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    177
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele jaster-83

  1. ides menit silentbloky tak si ich najskor kupis a ked ich budes mat v ruke tak zistis co potrebujes a ake rozmery
  2. kde mas knife? snad si ich nevymenil za puklice a tie hrozne doplnky...... menej je niekedy viac a co sa ceni je povodny vzhlad, mozno 10 rokov dozadu ok ale chrom pasiky, chrom ramceky a deflektory..... to uz je davno out
  3. ja by som dal auto do farby kridla 😎
  4. asi tak, chrom ramim je uz dodne dlho taky prezitok, momentalne by som bud pouzil celocierny ramik bez popisu streknuty do piano black alebo obojstrannu 3m pasku ale Octa fakt krasna, slusna vybava na MPI-cko, ostava popriat vela stasnych km a co nejmenej doliateho oleja 🙂
  5. este existuje aj BGU a BSF, v rusku sa pouzivaju tieto motory nadalej aj pre o3 pod 4 kodovymi oznaceniami CCSA, CHGA
  6. ok, dakujem, podarilo sa mi najst dielensku prirucku, tam je vymena tiez bez vypustania klimy
  7. ale ja chcem vymenit chladic, nie chladiacu kvapalinu
  8. zdravim, da sa vymenit chladic chladiacej kvapaliny na octavii po face. tak ze sa nedemontuje chladic klimy a nevypusti okuh klimy? dik
  9. 10W40 je hustejsi len za studena, za tepla je to to iste ako 5W40, kludne za tepla moze byt 5W40 hustejsi, treba skumat technicke listy olejov co su bezne dohladatelne na internete a sledovat hths viskozitu a viskozitu pri prevadzkovej teplote, napr: http://motul.speclube.com/wp-content/uploads/products/specifications/8100_X-cess_5W-40_(GB).pdf
  10. jaster-83

    Ztráta výkonu

    vaha vzduchu sa da vycistit aj isopropanolom (IPA), ma tu vyhodu ze sa uplne odpari a nezanecha ziaden film
  11. jaster-83

    6-stupňová 02M

    tu mas odkaz, prevodovky, prevodove pomery: https://uk-mkivs.net/topic/22429-eff-or-fmh-gearbox-for-2002-150bhp-arl/
  12. jedno mas vyfukove zvody, druhe trubky co idu ku klapke a egr, nerozumiem ako sa mu to podarilo ale auto by som uz do toho servisu nedal a naviac to je co za jednanie ze on to pokazi a da ti zohnat si, vsetko je jeho zodpovednost a teraz sa to snazi hodit na teba aby si si diel zohnal a aj sam zaplatil? Musel to robit riadne na hulvata, proste sa mu nechcelo tak to urval, zrovna v lete som toto riesil a povoloval na rv. 2001 a nic sa mi nepodarilo zlomit a ked neslo tak som striekal, nahrieval, zmrazoval a povolil som bez problemov vsetko. Pristup servisaka divny vo vsetkych smeroch, osobne by som si dal bacha co najdem este polamane a nabuduce isiel inde
  13. aky bol dovod cistenia? boli nejake problemy aj predtym? ked bude klapka dole urcite by som dal dole aj EGR a ten poriadne vycistil, svietiace EPC ma velmi casto za nasledok prave on
  14. potrebujes fantomove napajanie, to uz vies lenze niekori predajci su blbci a nepoznaju rozdiel medzi fantomovym napajanim a antennym zosilovacom (vypadaju rovnako ale su to 2 rozlisne veci),........ k antene ci kupis origo antenu alebo od correctu je podla mna jedno, kupil som obe nove a nebol medzi nimi rozdiel (origo som mal asi 2 tyzdne a potom sla na strechu ta od corectu lebo doprava z ciech.... ) , dokonca sa mi zdalo ze ta origo mala o nieco mensi sum, zivotnost tiez nebude nijak extra pri oboch, ta od correctu je kaput po 3 rokoch (odhnita rovnako jak stara co tam bola origo) takze na strechu isla ta nova origo co mi lezala v skatuli......... naviac ta origo ma iny sklon, od correctu je viac kolmo na streche (ak ti ide o vzhlad) , ak je problem ci napaja zosilovac v hruske alebo nenapaja tak rozpoj kabel pri antene a odmeraj priamo tam vzadu (do stredu toho konektoru pichni kolik multimetra) a o kostru ti musi dat 12V, zistis ci nemas nahodou poruseny kabel ale ten si vies aj "prepipat" a je to strasne malo pravdepodobne, dalej mozes kupit aj obycajnu neaktivnu antenu (iba prut bez zosilovaca) a k nej si zapojit antenny zosilovac ale aby ti to dobre hralo mal by byt zapojeny co najblizsie pri antene teda vzadu (keby bol v predu tak uz mas straty a zosileneho aj viac sumu) tak by si k nemu musel tahat ale extra kable napajania co je zbytocna robota naviac
  15. blika ti pri starte na oranzovo alebo preblikava pri jazde na cerveno?
  16. vypada to na audi A3 pruzinu 8P0511115T........ co je blbost som si uvedomil.... lebo to je zadna som si teraz vsimol tak nic :) ale farebne to sedi :)))
  17. plne puky mam, lemforder, tvrde sa mi to zda tak akurat a to mam benzin, pri tazkej nafte a spravnych pruzinach to musi byt ok, akurat je to hlucnejsie
  18. strongflexy vymenit za plne puky, bude to maksie ale stale to bude ako tak drzat na ceste a bude to mat aj pozadovanu zivotnost
  19. jaster-83

    Hlava motoru

    presne poradie srobov, momenty a uhly by si mal mat v navode k tesneniu, logicky sa ide vzdy zo stredu do stran, obrazok je len ilustracny ale plati na 99% pripadov
  20. najlepsie ked ti pozrie nejaky predajca podla vin, da sa aj podla stitku na aute, napr. pre moje auto: G30 a L04 su kody z vyrobneho stitka vozidla, sedan je jasny, kombi je “estate” podla toho najdem pruzinu tu: http://www.oemepc.com/skoda/part_single/catalog/sk/markt/CZ/modell/OCT/year/2003/drive_standart/252/hg_ug/411/subcategory/411000/part_id/2561497/lang/e troska divoky sposob ale pri troche stastia najdes co hladas
  21. ak je stav ako pises tak to vypada dobre, motor bude asi papkat olej ale pokial to bude nejake 3-4 litre na 15000 tak by som to ani neriesil, ze spojka zabera vysoko by som neriesil, mne zabera od kedy som kupil (uz 80000) a nic sa nedeje, ber to ale tak ze to auto si casom nieco vypyta, nieje nove, asi vyfuk, mozno lambdy, tlmice a octavie maju dost deckych much, zamky-miktospinace, padajuce okna a pod., proste budes tam asi riesit stale nejake drobnosti, mozno ti to bude vadit, mozno nie ale to auto bude jazdit stale, dnes je problem najst auto z tych rokov co zachovalo vypada a nema rozkopany interier, je by som do toho isiel
  22. trubka odvetrania klukovej skrine 06A103217G http://www.oemepc.com/skoda/part_single/catalog/sk/markt/CZ/modell/OCT/year/2002/drive_standart/252/hg_ug/103/subcategory/103047/part_id/0/lang/t cislo 18
  23. skontroloval by som hadzavost nabojov a silenbloky - puky na ramenach
×
×
  • Vytvořit...