Přejít na obsah

octavia 2.0fsi klepe motor na volnobehu


Guest nyaki13

Doporučené příspěvky

akojte borci, vie my niekdo poradit mam 2.Ofsi r.v 06 naj 60tisic mam taky problem ked sa motor zohreje na normalnu teplotu 90stupnov na volnobehu pocut od motora hrubsie hlasnejsie klepanie kov o kov podobne diesel motorom. ked som ho pocuval cez srobovak zdalo sa mi ze ten silny zvuk KLEPANIE som najlepsie pocul od skrtiacej klapky, nepochopitelne, volnobezne otacky drzi krasne, akceleruje ako ma iba to klepenie ma znici na tom volnbehu. dakujem za radu

Odkaz ke komentáři

Tak podle autorizovaného servisu nejde o závadu, jelikož diagnostika nic nesignalizuje. To je i oficiální verze škody auto, kterou jsem kontaktoval. No nic, až se to rozsype, tak se pak uvidí.

Prováděné úkony:

- nahrání nových hodnot do řídící jednotky

- čištění škrtící klapky

- výměna řetězu a napínáku nastavovače zadního vačkového hřídele

 

Vzhledem, k tomu, že to bylo provedeno zbytečně, tak provedou jistou kompenzaci....to jsem zvědavý jakou :P

Odkaz ke komentáři

dakujem za odpoved, mna to nenecha kamos ma 2fsi a jemu to hra krasne potichu pritom ma naj 120tisic km. ja mam doma vag 805 cz diagnostika neukazuje ziadnu chybu, odbornici mi tvrdia ze to roby tandem pumpa cize vysokotlakove palivove cerpadlo, zevraj to je v poriadku ale ja sa stym neviem vyrovnat kamos mi doniesol origos diel tandem pumpu niektory den sa dotoho pustim a potom dam vediet ci je to ono.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

klepanie vyriesene nebola to vysokotlakova pumpa paliva ale zadrhnuta klima pumpa lozisko remenice klima pumpi s volou. zohnal som klima kompresor za 150eur z anglickej verzii co mala najazdenych 9000 km ako nova, a tato uz ma spojku na remenici ta moja stara mala priamy nahon na remenici a spojka vo vnutri klima kompresora. teraz to uz ide pekne.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

akojte borci, vie my niekdo poradit mam 2.Ofsi r.v 06 naj 60tisic mam taky problem ked sa motor zohreje na normalnu teplotu 90stupnov na volnobehu pocut od motora hrubsie hlasnejsie klepanie kov o kov podobne diesel motorom. ked som ho pocuval cez srobovak zdalo sa mi ze ten silny zvuk KLEPANIE som najlepsie pocul od skrtiacej klapky, nepochopitelne, volnobezne otacky drzi krasne, akceleruje ako ma iba to klepenie ma znici na tom volnbehu. dakujem za radu

 

bol to takyto zvuk? pocut to hlavne v druhej polovici nahravky, z interieru.

fsi_zvuk.mp3

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Řešil jsem to teď na záruku a bylo mi řečeno, že nový přestavovač vačkové hřídele 10700 + práce.... U mě se to projevuje tak, že jedu třeba 80 na 5 konstantní rychlostí a najednou jakoby vynechá na chvíli motor a auto cukne. Někdy jen jednou, někdy vícekrát.

 

V diagnostice je stále sporadická chyba, tak mi nechtějí dát nový přestavovač.

 

Mám se prý ozvat až mi hned po nastartování zavrčí "bla bla".... nevím jak se to jmenuje.... :-), pak že to začnou řešit!

 

Od té doby už mi to jednou zavrčelo! Kdybych já věděl jak on to nazval.... Vy ale budete určitě vědět! :-)

 

na kolik vyjde takováto oprava?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

uz par mesiacov mesiacov mam vymeneny napinak a retaz. Motor uz neklepe, aj ked som si vsimol, ze sa niekedy ozve "rachotajuci" zvuk po nastartovani studeneho motora (po viac ako jednom dni statia), co robilo aj pred vymenou. Nespravi to vzdy. Neviem, ci to ma nejaky vplyv, ale pred samotnym nastartovanim ho podrzim dlhsie (cca 10 sekund) v polohe 1, so zopnutou elektrikou, a vtedy mi to este asi nikdy nezarachotilo. Zeby za dlhsi cas lepsie doplo retaz pri starte? Vas nazor? Od vymeny som najazdil necelych 4000 km.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Nie, ze sa to nemeni. Presnejsie by bolo potrebne napisat, nemalo by sa to menit, kedze by ta retaz aj s napinakom mala vydrzat celu zivotnost motora. Tragikomediu s motormi TSI tu asi spominat nemusim :-) Aj ohladom vydrze vodnej pumpy a jej predpisanej vymene pri 180 000 km som skepticky. Rozvody a pumpa pojdu nove pri najblizsej vymene oleja pri priblizne 120 000 km.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...