Přejít na obsah

Vložka zámku


Vojta

Doporučené příspěvky

Člověče neznám tě, ale stál jsi mě moc moc nervů :lool: A doufám, že ti šlo o to jak sestavit vnitřní části vložky.

 

Jelikož jsem obě vložky zámků repasoval na svý Octě nedávno a navíc tu mám teď jednu náhradní, tak jsem si řek, že poradím a nafotím.

Rozdělal jsem a začal nafocovat, ale složení mi nějak nešlo a to vím, že tenkrát jsem je měl obě složený vpohodě a celkem rychle.

 

Takže základ je abys měl stavítka s pružinkama spráně nasazený dle klíče (jaký číslo stavítka na jakým místě ti neporadím to jsi si snad při rozebírání někde poznačil pokud jsi je vyndaval). Na válečku se stavítkama by měl být rovněž těsnící kroužek (těsně u klíče)

 

1. Sesadíš si vnitřní váleček a tělo vložky podle zobáčků uvnitř těla. Pak vsuneš váleček ve kterém jsou stavítka a vyndáš klíč ať ti to neujíždí (i tak to ale bude mít rochu vůli). Vložíš první kroužek (dle fota) tak aby zobáček kroužku byl proti výřezu na těle vložky (POZOR NEOTOČIT JINAK TI TUŠÍM NEPŮJDE OTOČIT KLÍČEM).

 

2. Usadíš pružinu zobáčkem do nejnižšího místa mezi první kroužek (je to patrný z další fotky kde je pružina ještě nesvázaná) Ovšem POZOR tady nastává krizovka :blink: musíš tu pružinu protočit tak aby byla svým druhým zahnutím opřená o ten druhej zobáček prvního kroužku. Doporučuju si pružinu svázat dvěma kousky nitě (dle fota) alespoň nebude pružit tolik ven až to tam budeš cpát. Nit tam ničemu nevadí ani po sesazení, tak ji pak nijak neřeš.

 

3. Když máš pružinu svázanou a volně osazenou ve vložce (ještě není zatočená k tomu druhýmu zobáčku spodního kroužku!!), tak vem ten další kroužek co má taky zobáčky a pružinu zachyť o zobačák tak aby ti po otočení kroužku kroužek zapadl do výřezu v těle vložky (zmíněnej v bodě 1).

To celé asi takto - levou rukou držíš vložku palcem u díry pro klíč a ukazovákem pak tlačíšvrchní kroužek proti. Pravou rukou pak otáčíš kroužek po směru hodinovejch ručiček až zapadne.

 

4. Pružina ti samozřejmě špatně sedí a tak ji musíš třeba šroubovákem došťouchnout za zobáček spodního kroužku.

 

5. Pak už je to sranda. Nasadíš čep (taková ta tyčka) kterej tlačíš co nejvíc směrem do vložky a zajistíš to tím posledním kroužkem.

 

Jinak vše bys asi měl dostatečně promazat nějakou vazelínou, jednak proti vlhku a aby to pěkně klouzalo. Jelikož kdo maže ten jede :palec:

 

Pokud se to pořád nedaří písni a pokusíme se to dát dohromady. Jinak jsem z Ml. Boleslavi, tak můžu i pomoct se sesazením. :palec:

 

Ještě jedna věc - bacha na to pokud si s tím hraješ bez toho abys svázal tu pružinu nití, rádo to totiž střílí a oko není moc odolný na takový věci B)

 

Jinak až to budeš vracet do dveří, tak je možný, že ti tam vypadne takovej zajišťovací půlměsíc co tu vložku drží u kliky. Já pak tu kliku rozebíral snad desetkrát než jsem to sesadil bez toho, aby mi vložka vyjížděla z kliky.

post-17696-0-23053600-1335435579_thumb.jpg

post-17696-0-76000900-1335435588_thumb.jpg

post-17696-0-79718300-1335435615_thumb.jpg

post-17696-0-41287300-1335435624_thumb.jpg

post-17696-0-15856300-1335435632_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Fext: super navod :) tiez sa nim budem riadit, mam totiz chybnu vlozku v pravych dverach :)

 

nevies nahodou v ktorej opravnej sade od Škodovky sa nachadza ten zaistovaci kruzok (ta podkova), ktory mas odfoteny na prvej fotke v lavom dolnom rohu? ten mam zlomeny na polovicu a kluc sa mi pretaca v zamku v 360° uhle :(

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
  • o 4 měsíce později...

Ale je. Je tam uvnitř v dutině torx asi 25. Dokonce na první fotce je mu vidět hlavička.Zasuneš do torxu šroubovák Přizvedneš vnější kliku a držíš přizvednutou. Opatrně povoluješ torxovým šroubovákem. Ve vložce máš klíč a zkoušíš postupně jestli se už vložka uvolnila a jde ven. Torxový šroubek nesmíš úplně vyšroubovat spadl by ti do dutiny dveří a to je potom pracné. Tapec dolů, držák kliky, klika ven a pěkně postupně zpět.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Zdravím všechny,

před pár dny jsem začal mít problém s dveřmi u řudiče. Nešlo odemikat kličem. Vyjmul jsem vložku a ta tyčinka je ulomena. Mám Octavii I Tour 2008 1U2. Podle Škodovky nelze opravit vložka, ale musí se koupit celá nová vložka i s klíčem. Setkali jste se s tím někdy? Ukázal jsem vložku i mechošovi a ten mi řekl, že ta vložka je jiná než kterou kdy opravoval, ale když koukám na ty vaše vložrné obrázky, tak je to dost podobná až stejná vložka.

Setkali jste se s tím někdy a šla či nešla rozdělat?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Guest markus898

Zdravim pred nedavnom som taktiez rozoberal zamok lebo sa mi nedalo pretocit s klucom v prednych lavych dverach tak som demontoval zamok a pri rozoberanim som zistil ze asi mam polamane tie zapadky na casti 2 a pri vlozeni kluca do zamku sa neda rozobrat 1 s 2.(alebo 2 sa neda oddelit od tej casti co je medzi 1 a 2 uz si nepamätam) Prve dve zapadky je uz vidno ale dalsie blokuju vytiahnutiu. Da ssa to este nejak opravit je nejaka opravna sada? Alebo len kupa noveho zamku a klucov? Diky

post-30234-0-37235700-1373400603_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Fext: super navod :) tiez sa nim budem riadit, mam totiz chybnu vlozku v pravych dverach :)

 

nevies nahodou v ktorej opravnej sade od Škodovky sa nachadza ten zaistovaci kruzok (ta podkova), ktory mas odfoteny na prvej fotke v lavom dolnom rohu? ten mam zlomeny na polovicu a kluc sa mi pretaca v zamku v 360° uhle :(

je to normální opravná sada..za cca 60 Kč.pro oktávky..

 

Člověče neznám tě, ale stál jsi mě moc moc nervů :lool: A doufám, že ti šlo o to jak sestavit vnitřní části vložky.

 

Jelikož jsem obě vložky zámků repasoval na svý Octě nedávno a navíc tu mám teď jednu náhradní, tak jsem si řek, že poradím a nafotím.

Rozdělal jsem a začal nafocovat, ale složení mi nějak nešlo a to vím, že tenkrát jsem je měl obě složený vpohodě a celkem rychle.

 

Takže základ je abys měl stavítka s pružinkama spráně nasazený dle klíče (jaký číslo stavítka na jakým místě ti neporadím to jsi si snad při rozebírání někde poznačil pokud jsi je vyndaval). Na válečku se stavítkama by měl být rovněž těsnící kroužek (těsně u klíče)

 

1. Sesadíš si vnitřní váleček a tělo vložky podle zobáčků uvnitř těla. Pak vsuneš váleček ve kterém jsou stavítka a vyndáš klíč ať ti to neujíždí (i tak to ale bude mít rochu vůli). Vložíš první kroužek (dle fota) tak aby zobáček kroužku byl proti výřezu na těle vložky (POZOR NEOTOČIT JINAK TI TUŠÍM NEPŮJDE OTOČIT KLÍČEM).

 

2. Usadíš pružinu zobáčkem do nejnižšího místa mezi první kroužek (je to patrný z další fotky kde je pružina ještě nesvázaná) Ovšem POZOR tady nastává krizovka :blink: musíš tu pružinu protočit tak aby byla svým druhým zahnutím opřená o ten druhej zobáček prvního kroužku. Doporučuju si pružinu svázat dvěma kousky nitě (dle fota) alespoň nebude pružit tolik ven až to tam budeš cpát. Nit tam ničemu nevadí ani po sesazení, tak ji pak nijak neřeš.

 

3. Když máš pružinu svázanou a volně osazenou ve vložce (ještě není zatočená k tomu druhýmu zobáčku spodního kroužku!!), tak vem ten další kroužek co má taky zobáčky a pružinu zachyť o zobačák tak aby ti po otočení kroužku kroužek zapadl do výřezu v těle vložky (zmíněnej v bodě 1).

To celé asi takto - levou rukou držíš vložku palcem u díry pro klíč a ukazovákem pak tlačíšvrchní kroužek proti. Pravou rukou pak otáčíš kroužek po směru hodinovejch ručiček až zapadne.

 

4. Pružina ti samozřejmě špatně sedí a tak ji musíš třeba šroubovákem došťouchnout za zobáček spodního kroužku.

 

5. Pak už je to sranda. Nasadíš čep (taková ta tyčka) kterej tlačíš co nejvíc směrem do vložky a zajistíš to tím posledním kroužkem.

 

Jinak vše bys asi měl dostatečně promazat nějakou vazelínou, jednak proti vlhku a aby to pěkně klouzalo. Jelikož kdo maže ten jede :palec:

 

Pokud se to pořád nedaří písni a pokusíme se to dát dohromady. Jinak jsem z Ml. Boleslavi, tak můžu i pomoct se sesazením. :palec:

 

Ještě jedna věc - bacha na to pokud si s tím hraješ bez toho abys svázal tu pružinu nití, rádo to totiž střílí a oko není moc odolný na takový věci B)

 

Jinak až to budeš vracet do dveří, tak je možný, že ti tam vypadne takovej zajišťovací půlměsíc co tu vložku drží u kliky. Já pak tu kliku rozebíral snad desetkrát než jsem to sesadil bez toho, aby mi vložka vyjížděla z kliky.

 

 

ahoj..já to měnil..nasadil..ale když jsem to dal do zámku..tak mi to nepruží..klíček se nevrací.tak jsem to vytáhl zase celé znova,a zkoušel nasadit jinak..a stejně nic.nevíš kde by mohl být problém?díky

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Guest williamzxr

Já to dělám ted u fabky a nejde mi to. několikrát jsem to seskládal a zkoušel otočit i tu první vložku ale klíč po sestavení nejde otočit ani na jednu stranu. v jaké poloze má být klíč? ten první kroužek když tam dám, tak zapadne výřezama na ty dva protilehlé výstupky a pak se aspon ten kroužek neotáčí když tu pružinu natahuju. můžete mi poradit? mám dávat auto po menši bouračce do hromady a zatím se drbu s takovou pi...... :(

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

tak skládám fabku dokupy a když to uplne složím nejde mi otočit ani na jednu stranu, už vlastně nejde klíčkem otočit aniž bych tam cokoliv dal....a ještě když to sestavím a vezmu za tu tyčku tak je tam hrk ....při samotném sestavování mi jemně drhnou konce pružiny o vnitřní tělo fabky ..má to nějaký vliv?mám je lehce zatočit?díky

 

Ps akorát jsem neměl venku tu část kam se strká klíč že by zrada tam?jak sundám tu část kam strkám klíč z toho pouzdra?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím, taky mám problém se zámkem, nejde mi vytáhout. Podle návodů jsou na dveřích dvě díry a pod záslepkama dva šroubky. Obě díry ve dveřích mám ale ve vrchní není k vidění žádný šroubek ale v té spodní je (Torx 20) ať jsem dělal jak jsem mohl, povolaloval se zataženou klikou a pod. tak pořád nic, nejde vytáhnout. Jsem už úplně v pasti, (mám sundaný celý tapec a dveře rozebrané) a nevím jestli to, že mi to nejde, nějak souvisí s tím že mám sundané šroubky ze zámku a ten visí jen na tom krátkem lanku, kterým je spojen s vnější klikou. Prosím o pomoc.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Člověče neznám tě, ale stál jsi mě moc moc nervů http://forum.octaviaclub.cz/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/laugh.gif A doufám, že ti šlo o to jak sestavit vnitřní části vložky.

 

Jelikož jsem obě vložky zámků repasoval na svý Octě nedávno a navíc tu mám teď jednu náhradní, tak jsem si řek, že poradím a nafotím.

Rozdělal jsem a začal nafocovat, ale složení mi nějak nešlo a to vím, že tenkrát jsem je měl obě složený vpohodě a celkem rychle.

 

Takže základ je abys měl stavítka s pružinkama spráně nasazený dle klíče (jaký číslo stavítka na jakým místě ti neporadím to jsi si snad při rozebírání někde poznačil pokud jsi je vyndaval). Na válečku se stavítkama by měl být rovněž těsnící kroužek (těsně u klíče)

 

1. Sesadíš si vnitřní váleček a tělo vložky podle zobáčků uvnitř těla. Pak vsuneš váleček ve kterém jsou stavítka a vyndáš klíč ať ti to neujíždí (i tak to ale bude mít rochu vůli). Vložíš první kroužek (dle fota) tak aby zobáček kroužku byl proti výřezu na těle vložky (POZOR NEOTOČIT JINAK TI TUŠÍM NEPŮJDE OTOČIT KLÍČEM).

 

2. Usadíš pružinu zobáčkem do nejnižšího místa mezi první kroužek (je to patrný z další fotky kde je pružina ještě nesvázaná) Ovšem POZOR tady nastává krizovka http://forum.octaviaclub.cz/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/blink.gif musíš tu pružinu protočit tak aby byla svým druhým zahnutím opřená o ten druhej zobáček prvního kroužku. Doporučuju si pružinu svázat dvěma kousky nitě (dle fota) alespoň nebude pružit tolik ven až to tam budeš cpát. Nit tam ničemu nevadí ani po sesazení, tak ji pak nijak neřeš.

 

3. Když máš pružinu svázanou a volně osazenou ve vložce (ještě není zatočená k tomu druhýmu zobáčku spodního kroužku!!), tak vem ten další kroužek co má taky zobáčky a pružinu zachyť o zobačák tak aby ti po otočení kroužku kroužek zapadl do výřezu v těle vložky (zmíněnej v bodě 1).

To celé asi takto - levou rukou držíš vložku palcem u díry pro klíč a ukazovákem pak tlačíšvrchní kroužek proti. Pravou rukou pak otáčíš kroužek po směru hodinovejch ručiček až zapadne.

 

4. Pružina ti samozřejmě špatně sedí a tak ji musíš třeba šroubovákem došťouchnout za zobáček spodního kroužku.

 

5. Pak už je to sranda. Nasadíš čep (taková ta tyčka) kterej tlačíš co nejvíc směrem do vložky a zajistíš to tím posledním kroužkem.

 

Jinak vše bys asi měl dostatečně promazat nějakou vazelínou, jednak proti vlhku a aby to pěkně klouzalo. Jelikož kdo maže ten jede http://forum.octaviaclub.cz/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/palec.gif

 

Pokud se to pořád nedaří písni a pokusíme se to dát dohromady. Jinak jsem z Ml. Boleslavi, tak můžu i pomoct se sesazením. http://forum.octaviaclub.cz/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/palec.gif

 

Ještě jedna věc - bacha na to pokud si s tím hraješ bez toho abys svázal tu pružinu nití, rádo to totiž střílí a oko není moc odolný na takový věci http://forum.octaviaclub.cz/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/cool.gif

 

Jinak až to budeš vracet do dveří, tak je možný, že ti tam vypadne takovej zajišťovací půlměsíc co tu vložku drží u kliky. Já pak tu kliku rozebíral snad desetkrát než jsem to sesadil bez toho, aby mi vložka vyjížděla z kliky.

 

Čau zvladl bys poskládat vložku zámku kdybych ti ju poslal ? Za nejakej peniz

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...