Přejít na obsah

Volvo S40 2,4i


TomasB

Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Tak mám první problém :blink: Blbne otevírání víka kufru. A nějak nepochopitelně se s tím váže spuštění alarmu, když na dálkáči zapnu osvětlení vozidla na parkovišti. Jsem takhle dneska ve 23 hod. chtěl osvětlit auto na parkovišti, abych věděl kde ho mám a spustil se takovej rachot, že to muselo vzbudit celý pardubice :jelen: Našel jsem na švédských tancích o co jde, je to taková docela typická závada. Musí se vyměnit nějaká lišta zámku za 470,-. Kluci objevii Volvo servis, kde nemají problém dodat opravdu potřebný díl, ale povětšinou si servisy říkají za komplexnější díl 3500,- a podobné nesmysly. Ale Zlínské Volvo je asi solidní a tak mají myslím povícero objednávek na tento díl.
http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=53&t=23472

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Otevírání víka kufru dnes vyřešeno, hrazdičku s mikrospínačem jsem kupoval zbytečně, problém byl s přerušeným kabelem v husím krku na víku kufru. Opraveno. Teď se jde po roce opět na olej a filtry, i když se za rok najelo jen asi 10tkm.

Nedávno jsem zjistil nemilou věc, zadní nárazník, která jsem nechal koncem loňského roku přelakovat, tak zase nějaký buzerant to do něj napral tak, že se udělaly mikroprasklinky na laku :angry: Je to vidět tedy jen při pozorném zkoumání, našel jsem i místo nárazu, které taky není na první pohled vidět. Jak se tím tlakem na nárazník plast prohnul, tak lak propružil a udělaly se ty vlásečnicové prasklinky. Holé zoufalství.

Odkaz ke komentáři

A servisní prohlídka odhalila sjeté přední destičky a možná i kotouče, ale to bude jasné až po přeměření. No a teď co tam dát? Kdo vyrábí desky a kotouče na Focuse jako origo? Kámoš mi cpe do hlavy Brembo, ale já nemám žádné tun(z)érské ambice a jestli to má drážky tak nebo onak je mi u prdele, jediné kritérium je, aby to fungovalo jak konstruktéři od Volva zamýšleli. Tak jsem teď maličko z toho v prdeli, co tam dát, aby to bylo trvanlivé a brzdilo jak má.

Odkaz ke komentáři

Nebud lojza jako ja, koupil jsem si komplet Zimmermann, brzdi to sice suprove, ale uplne me stve, ze jsem si nepriplatil za set brembo/brembo max + desky textar, rozdil v ucinnosti bude ASI, ale hlavne nerezavi a pri brzdeni NESPINI alu!!!! Nevim, jak casto menis brzdy, ale me originaly vydrzely 190k km, takze pri prepoctu na ten cas, ktery uplyne, nez to zase ujedu vs. ucinnost do toho vlastne nejpodstatnejsiho na aute + pohodli za nerezaveni + nespineni alu mi to neprijde takova castka a uz vubec ne jako nejaky tuzing.... ;)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Do prdele, to jsem zas nasranej. Manželka vozí do práce nějakého dementa(někdo od ní z práce) a já dneska koukám, jak je poškrábaný kastlík u spolujezdce na kterým nebylo absolutně žádné poškození. Kurva já zuřil a byla z toho hádka. Ten debil tam vozí nějakou brašnu, kterou to podrápal jak sviňa. Okamžitě jsem jí zakázal toho idiota brát do auta, ať si kurví svoji odrbanou Felinu. Debil má starý odrbaný krumpl a mi vybydluje auto. Do toho umazaný tapecírung dveří a odrbaný středový panel na jednom místě. Kurva já budu vraždit.

Odkaz ke komentáři

Mareczek: to jsem manželce hned řekl, že zavazadla nemají v kabině co dělat.

Jirka: můj servisák už je vycičenej a když ho občas sebou beru, tak si dobře hlídá i jak nasedá, aby mi ani prahy nepošpinil a o tom, že by jedl v autě nemůže být ani řeč, i kdyby hladem umíral. Ani majitel firmy mi v autě nejí a konzumuje výhradně venku. ;)

Aktuálně máme doma válečnou zónu kvůli toho, protože já to nejsem schopen rozchodit.

Odkaz ke komentáři

Ty vo*e, tu scenu si zive predstavuju. Jsem zvedavej, jak to se zenou rozlousknes. Osobne verim, ze jsi v pravu, ale urcite jsi vyjel az moc, aspon uplne vidim sebe, jak bych vyjel.. tak mas doma tichoucko, co? Pro tyhle uchylky na auto a poradek obecne, na to musi mi clovek pochopeni. Lidi kolem me kuli ocima nepochopenim, ja jim rikam, ze az daj x micu do bydleni a x set ticis do auta, tak to pochopeni o peci proste prijde samo...

Odkaz ke komentáři

Já ji samozřejmě kvůli toho jebu a ona se brání, že za to nemůže že je to debil. A já na to zase, že ví od začátku, že je debil, tak s ním nemá jezdit. Každopádně jsem jí zakázal toho dědka pustit do auta.

Děcka už mám vycvičený a i když občas někde něco umažou botama, tak si dávají bacha, protože ví, že jim to za teror nestojí. Jak je mám vycepovaný, to je krásně vidět, když náhodou vezu cizí děcko, které nemá tuto výchovu. To je neskutečný, jaký bordel jsou cizí děcka schopný uděat a pak vidím, že i přes drobné nedostatky jsem ty svoje dobře vycepoval.

Odkaz ke komentáři

No tak já mám z toho hodně depku, jako kdyby byl konec světa. A chvíli to potrvá. Jak pak můžu mít takto poškozené auto rád? Já najdu auto s fajn motorem v perfektním stavu, mám ho rád a pak hi ho nějakej debil zkurví. A vůbec mně nezajímá, že takových dojebaných aut jezdí 90%.

Odkaz ke komentáři

Tak to je jasný. Já si to taky hlídám a jakmile někdo udělá něco takovýho, jsem nepříjemnej. A to i ve služebním. Teď se mnou jel kolega a dal si nohy na palubku. Jsem myslel, že vyletím z kůže

Jirko nedivim se ti... Poradnou brzdu na nej! :)

 

A Tomasi, jsem na tom uplne stejne. V servise uz vi ze mi na nic nesmi ani sahnout natoz luxovat a snazit se neco umyvat.

Mamu jsem vycepoval tak, ze kdyz jel v zime s kolegama Rangem Pha-Vsetin a chlapi dostali chut na D1 na mekac, museli si to sezrat venku v -10, uvnitr bylo plno. A to jsem u toho nebyl, uz je proste vycvicena. Stejne tak dava pod kazdyho na sedacky deku. Jeden kokot neumel zapnout pas a omlatil hlinikovou stredovou konzoli. Nechal jsem ho to zaplatit, holt se trochu prohnul.

A u me v OII je to to samy. :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Včera večer jsem byl zase natankovat a jelikož mi přišla SMS, že mám vyřízenou reklamaci v HK, tak jsem rovnou pro to dojel. Jel jsem na pohodu, žádné divočení, lehce nad limity. Při tankování mažu průměry a koukám po dojezdu domů, že průměrná spotřeba 7,0 na ujetých asi 45km. A to si nikdy neodpustím při rozjezdech vychutnat ten krásný zvuk, takže tomu vždycky lehce přišlápnu :D

Manželka tam měla průměr na nádrži 8,1.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...