Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic
Holy

Mlží se skla

Recommended Posts

Možná to tu někde proběhlo, ale nepovedlo se mi to najít, tak mě někdo naveďte, nebo poraďte:

Dneska ráno se mi při nastartování šílene zamlžilo celý auto. Už asi měsíc pozoruju po nastartování pocitově vlhkej vzduch v autě. Mám Climatronic a podezření na ucpané odtokové kanálky z klimy. Můžete mě někdo navést, kde je najdu, nebo odkud prošťouchnu? Díky

Share this post


Link to post

tak tak, zanedbaná výměna pylového filtru. Raději každých 10tis km nejlevnější čínský než jednou za dva roky jeden značkový. Výměna je u O2 hračka :palec:

Share this post


Link to post

Filtr jsem měnil letos na jaře...dávám pravidelně novej každej rok. Nikdy před tím mi to auto nedělalo, takže filtr bych i vyloučil.

Share this post


Link to post

Pylový filtr může být po létě zasranej jak jetel :rolleyes:

Zkus se na něj podívat a minimálně ho vyklepat (může být plný listí a podobné havěti).

Share this post


Link to post

je normalne ze sa ti zahmlia skla ked je v aute zima a ty nadychas teply vzduch, druha moznost je zaneseny pelovy filter, ak si ho menil tak ho len vyber povysavaj a daj naspat

Share this post


Link to post

a taky je předepsanej pro climatronic, tam by papírák vůbec neměl přijít

Výměna: rok/15 000 km podle toho, co nastane dříve

Edited by Rolbař

Share this post


Link to post

Mám tam uhlíkovej, jinej ani nedávám. Vyndal jsem ho, vyfoukal a je to lepší, takže asi opravdu byl zaflákanej.

Share this post


Link to post
Guest chipmann

no ale tím že ho vyfoukas si moc nepomůžes jelikož ten uhlik má určitou absorbci a po té už tekave a jine látky v sobě zadržuje a jakmile se na syti tak pak ten hnus dychas stále takže měnit aspoň jednou do roka

Share this post


Link to post
Guest pasat

Mohu nabídnout kvalitní filtr MEYLE (oficiální distribuce pro ČR):

a ) s aktivním uhlím za akční cenu : 299,-Kč

b ) základní = papírový za akční cenu : 199,-Kč

Osobní odběr nebo zaslání poštou.

Share this post


Link to post

Já jsem proti mlžení dnes objednal TOTO a jsem velmi zvědavy jestli to opravdu funguje. Patent je z Američky tak by to mohlo i fungovat. :lool: Pokud na tento výrobek má kdokoliv nějaké reference (kladné i záporné), tak klidně pište. :palec:

Share this post


Link to post

Tez me zajima ZDA to funguje... ;)

 

Neco podobneho v mensim provedeni jsem si poridil a NEFUNGUJE.

 

EDIT: Z jineho fora...

Hledat příčinu pomůže jen trochu a jen v případě, že do auta zatéká. Obvykle je příčina fyzikální - teplejší vzduch v autě je vlhký a teplota skla je pod teplotou rosného bodu / teplotou při které voda kondenzuje/. Problém se zvyšuje nanošením vody nebo sněhu na podrážkách do auta, čemuž úplně zabránit nelze. Kdo v zimě sportuje zní problém velmi dobře. Po výletu na lyže jsem míval úplně "bílou palubovku" od oškrábané jinovatky. Ta pak zapadla všude, roztála a dalšíden se vše opakovalo. FoggyStop jsem koupil asi před měsícem s trochou nedůvěry, ale od té doby nemám problém. Jo jednou mi na Kaprunu děti daly do auta lyže se sněhem tak dole na skle bylo asi 2 cm do výšky zamrzlé, což nevadilo ale bez Foggystop jsem míval okna v alpách jak v Mrazíku. Výrobce udává životnost 3 roky a při snízení účinnosti indikované přiloženým vlhkoměrem se voda vysuší několik minut v mikrovlnce nebo troubě. Podle mě je Foggystop jen chytře aplikovaná fyzika jímání vhkosti spolu s vyuzitím proudění vzduchu v autě tak aby tím co nejvíce procházel.

Share this post


Link to post

Jezdím hodně krátké trasy tak si taky do auta vodu nanosím a stejně tak po lyžovačce a to je potom oroseníčko. Jsem z OV a tady u nás je výrobce tak tam dneska hned jedu. Po nějakém zkušebním čase napíšu jak se Foggy Stop osvěčil. A nebo taky neosvěčil.

Edited by mojinmojin

Share this post


Link to post

Dopředu píši, že při koupi jsem byl dost skeptický na funkci tohoto výrobku. Navíc je to novinka, takže o tom moc recenzí není takže si není ani jak udělat nějaký obrázek.

 

Jak jsem slíbil, píši o mích zkušenostech s produktem FOGGYSTOP. Po doručení jsem ho rozbalil a naimplantoval do svého vozu. Možnost upevnění mi přišla nejlepší pověšení za opěrku řidiče. Ti co mají černý interiér mohou jásat, jelikož pytlík je také černý a s čalouněním opticky splyne. K pytlíku dostanete takovou kartičku ( ukazatel vlhkosti ) kde jsou 3 puntíky (5%,10% a 60%). Normálně jsou ty puntíky modré nebo bílé ale pokud se dostane vlhkost na některý procentový ukazatel vlhkosti okamžitě odpovídající puntík zrůžoví. Tudíž 30 minut po mém vložení mi hned ukazoval hodnotu 60%. Nechal jsem to takto 3 dny a hodnota vlhkosti se nijak neměnila. Je pravdou, že když ráno stály auta vedle mě, měli zamlženo a někteří i namrzlo, samozřejmě zevnitř. Ale já nic. Ovšem po nastoupení do vozu musíte okamžitě otevřít okénko a zapnout ventilátor, protože se jinak okna zamlží, ale to je pochopitelné. Po týdnu kontrolování vlhkosti a žádné procentuální změně jsem nevydržel a svůj FOGGYSTOP jsem narval do mikrovlnky a zregeneroval ho ( odvlhčil ). Auto jsem při mé náhodné delší cestě od vlhkosti vyvětral a ten můj zázrak tam po regeneraci znovu vrátil. O té doby mi v autě nemrzne přední okno a ani se nemlží. Po tomhle všem bych řekl, že to opravdu funguje. Ale ještě jsem to nevyzkoušel úplně, protože jsem majitelem pouze nějakých 12 dní. Ale i tak mohu říci, že pokud se to v takovém to duchu bude odehrávat dál, nelituji těch 300Kč (i s dopravou) za tento výrobek.

Share this post


Link to post

Klimatizaci nevypínám ani v zimě, ale jezdím často krátké trasy po sprše z práce, nebo po bazénu se vlhkost nasbírá. Jinak polštářky zatím asi fungují (mám 2ks) a prodávají je i v dětském motivu ve stylu obrázků jako Hallo Kitty, ale s jinými zvířátky a barvách ve tvaru kulaté kabelky s průměrem asi 15 cm na delším řemínku. Tak uvidíme do budoucna. Sušní v mikrovlnce prý moc nedoporučují i když je popsáno v regeneračním postupu. Bezpečnější a šetrnější je prý přes noc nechat na topení tak jednou za 10 - 14 dnů.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...