Přejít na obsah

Long life


Tomas34

Doporučené příspěvky

Dávám LL a měním po 30 000 1,8T =150 000km 1,8TSI = 42000km

 

1,6 74kW a 1,8 66kW jsem dával syntetiku měnil po 20 000 (ještě nebyly proměnné intervaly) a dohromady asi 350 000km

 

nikdy jsem neměl problém s díly které jsou závislé na mazání...

 

myslím že se kolem toho dělá zbytečně humbuk. Málo lidí tribotechnice opravdu rozumí a to nahrává "jednoduchým srozumitelným řešením" které jsou využívány marketingově.... Dávat předepsanou výkonostní třídu oleje a měnit ve výrobcem předepsaném intervalu. Toto zaručuje velmi bohatou rezervu aby nedošlo k poškození motoru. Nic lepšího čím by jste motoru ulehčili nemůžete vymyslet... značka oleje je jen o osobních sympatiích a ovlivněností reklamou... pokud splňuje výkonostní třídu tak je to jedno... Všechny známějších značeky olejů to splňují určitě a čínské oleje na rozdíl od pneumatik snad ještě nedorazily....

Odkaz ke komentáři

1.8TSI a 1.9TDI 96KW - oba motory mely dlouhy interval, ja sem vsak pro klid duse presel na klasicky 15 tis u 1.8TSI a 10tis. u 1.9TDI 96KW, pozitivni zmena jasne patrna pouze u dieslu, po 3 - 4 vymenach motor uzasne ztichnul. Jedna vymena dneska v garazi nestoji moc penez, takze se snazim provozni napln menit casteji.

Odkaz ke komentáři
Ty mi chces rict ze 1,8 TSI ma interval 42000 km???? To nejak neberu... :D

 

 

myslel jsem to tak, že po dobu co jsem měl 1,8T (150000km) jsem měnil po 28-30 000 bez ohledu na nějaký čidla a proměný či pevný.... intervaly... Ze začátku jsem to sledoval a proměný interval mi vždy ukázal výměnu kolem 28000... tak jsem později přešel na pevný tím že jsem to nuloval přes budíky (abych nemusel shánět někoho s VAGinou) a při každém druhém přihlášení se pevného intervalu jsem vyměnil olej (dával jsem samozřejmě specifikaci LL)

 

S 1,8TSI jsem najel zatím 42000 takže se mi proměnný interval přihlásil jednou a to v 29000... mám maxidot, ale přes čudliky to jde vynulovat taky.. a měním po cca 20 000

 

myslím že někteří opravdu zbytečně vyhazujete svoje peníze za předčasné výměny... i výrobce aut a oleje tam ještě dává svoji rezervu nějakých 25%.... k tomu co nám napíší do návodu jak často měnit....

 

Ale nic proti gustu každého soudruha :) někdy si taky za ten dobrý pocit u něčeho rád připlatím.... :)

Odkaz ke komentáři

PRI PRVNI VYMENE JSEM TAKY MENIL RADEJI PRI 25 TKM, BEZ OHLEDU NA CIDILKA... TED MNE CEKA DRUHA VYMENA (MAM TED 44 TKM) A PODLE BUDIKU MI ZBYVA CCA 10000 DO VYMENY... PUJDU ALE DO TOHO DRIV. JAK BUDU MIT CAS...

PS: Sorry za velika pismenka nechece se mi to prepisovat... ;)

Odkaz ke komentáři
Já dávám LL kvůli výměně po dvou letech, km nikdy tolik nenajedu tak se to vyplatí než měnit každej rok.

 

tak to je otázka ceny olejů, kolik stojí LL a kolik 5W-40, myslím, že je to jedno jestli 1x LL nebo 2x klasika (cenově), takže osobně raději každej rok novej 5W-40

Odkaz ke komentáři

Právě že to jedno není, asi ses dlouho nedíval na ceny olejů :smich:

 

LongLife: na dva roky: 4l Castrol EDGE 5W30 VW 507.00 = cca 1100,- + 180,- filtr

Obyč. syn. olej na rok: 4l Castrol EDGE 5W40 VW 505.00 = cca 1000,- + 180,- filtr

 

To dávám jako příklad, takže co se vyplatí, dát za dva roky jednu výměnu za 1280,-Kč nebo dvě výměny za 2360,-Kč

Odkaz ke komentáři
Právě že to jedno není, asi ses dlouho nedíval na ceny olejů :)

 

LongLife: na dva roky: 4l Castrol EDGE 5W30 VW 507.00 = cca 1100,- + 180,- filtr

Obyč. syn. olej na rok: 4l Castrol EDGE 5W40 VW 505.00 = cca 1000,- + 180,- filtr

 

To dávám jako příklad, takže co se vyplatí, dát za dva roky jednu výměnu za 1280,-Kč nebo dvě výměny za 2360,-Kč

 

 

Carsbad Karlovy Vary only výměna oleje LL 4500Kč

Odkaz ke komentáři

No to je pěkné, zdá se že cena za razítko do servisky vysoce převyšuje cenu provedené práce :palec:

 

Já jsem psal jen cenu materiálu, průměrně zdatný uživatel tohoto fóra si jistě zvládne provést výměnu sám...nicméně reakce byla na to, zdali se vyplatí LL na dva roky nebo obyč. olej na rok v případě, že se mění kvůli stáří a nikoliv kvůli najetým KM.

Odkaz ke komentáři

Nesmyslna cena, stejne jako nesmyslny "long" life oleje.. ze vam to stoji za to .. 30tkm nema sanci olej vydzet, nepral bych vam videt stav po 30tkm..

Osobne pouzivam klasiku a vzhledem k upravam menim po 10tkm... shit LL me nesmi do auta.. stejne tak znamy co se pohybujou kolem uprav TDi a maji sevisy.. ostatne uz od toho uposti i v DE..

Upraveno uživatelem JasteR
Odkaz ke komentáři
Nesmyslna cena, stejne jako nesmyslny "long" life oleje.. ze vam to stoji za to .. 30tkm nema sanci olej vydzet, nepral bych vam videt stav po 30tkm..

Osobne pouzivam klasiku a vzhledem k upravam menim po 10tkm... shit LL me nesmi do auta.. stejne tak znamy co se pohybujou kolem uprav TDi a maji sevisy.. ostatne uz od toho uposti i v DE..

Co bys nám přál vidět? Koukám na olej při každé výměně, takže vím jak vypadá. Kdyby olej neměl šanci při normálním provozu (při nenormálním se interval sám zkracuje) 30k km vydržet, proč by to asi automobilky dělaly? Aby měly servisy práci? Je to jen snůška nepodložených pindů některých, co se jak píšeš pohybují kolem úprav...sice neví jak správně moderní motor upravit, ale hlavně že ví vše o oleji, jeho složení, degradaci a výměnách.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...