Jump to content

Zkušenosti s naftou Verva 60 a Aditiva

Oskar1

Recommended Posts

Hmm zajimave, takze jen potvrzeni toho co se tu resi skoro vsude, asi fakt ta benzina ma neco do sebe, no pristi tejden vyejdu nadrz a du na Vervu a uvidime. Snake - diky ti moc za testy a za snahu, je to super ze se nekdo do toho vrhne tak po hlave, ses borec.

Ja som to robil hlavne kvôli sebe, u nás Benzina nepredáva niečo ako Top Q či Vervu, proste nafta, ale aj keď je to malá benzinka, tak má naozaj kvalitné palivo, čo sa nedá povedať o Shell, Diesel Extra ešte v pohode, ale lutujem ľudí čo tankujú tie premiové palivá (V-Power a pod.). Je to bieda chlapci :). Laicky keď sa človek nad tým zamyslí, tak problém by nebol, keby tam nebolo MERO, a nebol by keby to palivo tak dlho nestálo.

Na druhej strane vidieť (ne)efektivitu VIFu v závislosti od paliva, efektívny je, ak je zdrojové palivo čisté, keď to je humus a sajrajt tak je to jedno, sú to vyhodené peniaze. Takže čo som si ja zobral z týchto analýz je:

- Vysrať sa na drahšie palivá lebo to nikto netankuje, a tým pádom aj tak strácajú kvalitu

- Tankovať to čo ostatní (tzn. normálne palivo, normálnu naftu, nie nejakú high super duper cetán 2 miliony)

- Tankovať u staníc Shell či Benzina (platí pre moje mestečko)

- Používať VIF

Ako sa zariadite vy je na vás, keďže viacmenej tieto výsledky sú pre vás bez hodnoty (hovoria vám akurát ako funguje VIF, a že máme v meste jedného humusného dodávateľa nafty č12662)...

PS: našiel by sa nejaký dobrovolník z CZ ohladom testu paliva Verva 60? poprosím do pošty a poviem detaily, ďakujem :angry:

možná trošku OT ale nezkoušeli jste někdo ten VIF pro benzín?

jááá.... Braval sem rok na OMV carrera 100+vif a teď sem bral 2nádrž na benzině verva100+vif a rozdíl...? Řekl bych žádný,možná o něco plynulejší chod na volnoběh. Vif leju do benzínu pořád... Snad to tomu auto prospívá

• 4 months later...

Nevím co jsi tankoval do teď ale po jedný nádrži podle mě moc nepoznáš ale časem by se to mělo zlepšit. Tankuju Vervu už delší dobu a poznat to je. Vif do ní nedávám protože mi to přijde jako nošení dřeva do lesa. Teď sem vzal jednu nádrž OMV Alpin diesel tak sem zvědavej na rozdíl ;)

Edited by šulda

sulda: ;)

"Nevím co jsi tankoval do teď ale po jedný nádrži podle mě moc nepoznáš..."

v tom samym prispevku:

"Teď sem vzal jednu nádrž OMV Alpin diesel tak sem zvědavej na rozdíl."

Takze on po jedny nadrzi rozdil nepozna, ale ty ano :D

Jasně ty chytači špatně napsanejch postů ;) Z mobilu a ještě sem chvátal ale to mě neomlouvá, udělal sem to z nedbalosti :facka: Myslel sem to tak že sem zvědavej jestli poznám rozdíl po jedný nádrži s údajně (bráno s rezervou :D) horším palivem. A vůbec napřed ten post měl končit že to snad autu neublíží (taky s rezervou) no a začal mě k tomu při psaní škádlit příchozí synek a vylezl z toho takovej blábol, tak se omlouvám všem který to pohoršilo. Stačí houmiku? Počkej až načapám já tebe :D

Ja to pochopil, jen jsem na to musel reagovat, bylo to legracni. :smich: Jsem si te predstavil, jak porovnavas kvalitu nafty tim, ze ji tres mezi prstama. :facka::smich: Ja tankuju Vervu a Alpin tak stridave, nikdy jsem nepoznal zadny rozdil. :angry:

• 1 year later...
Guest mirec2211

Čaute, trocha oživím tému.

Tankujem Shell V-Power Diesel. Mám používať aj aditíva (najlepšie VIF) alebo netreba, keďže samotná nafta by aditívum už mala obsahovať.

• 3 months later...

A co si myslet o tom, že v návodu k Octávce píšou:

Přísady do paliva, které zlepšují „tekutost“ (benzin a podobné prostředky), nesmíte

do motorové nafty přidávat.

Upozornění!

Různé přísady včetně benzinu se nesmějí pro zlepšení tekutosti nebo jiných vlastností

do nafty přidávat.

Zajímá mě to proto, protože ve Světě motorů - Diesel speciál vyhrála nafta OMV Maxx-Motion Diesel.

Ale mazivost má 462 mikrometru a norma stanovuje maximální hodnotu 460 a po započtení tolerance je to 520 mikrometru.

Takže mi přijde ideální přidávat do nafty aditivum VIF, které zvýší také mazivost nafty.

Co si tedy myslíte o těch větách z manuálu?

• 5 months later...
  • 4 months later...

No osobně jsem psal na Benzinu jak je to s touto věcí a oni mi poskytli vyjádření, že aditivovat aditivovanou naftu Verva je možné ( leč podle nich již zbytečné ), ale již více jejím vlastnostem nepřidáte. Nic o potlačení jejích vlastností či znehodnocení nikdy nepsali. Jsou to je mýti a JPP.

Zatím co u OMV produktu MaxxmotioDiesel mi po stejném dotazu odpověděli, že tato nafta je jinak vyráběná a přidaná aditiva znehodnocují její vlastnosti.

Takže asi tak.

Aditivované jsou veškeré palivové směsi,bez aditiv by nemohla být prodávána :) jako palivo.Jinými slovy,neaditivované palivo na trhu neexistuje :)

Aditiva(příměsi) jsou do palivové směsi přidávány proto,aby směs splňovala zákonem stanovené parametry pro dané palivo.Je logické,že čím víc příměsí nad stanovenou hodnotu,tím větší výdaje pro výrobce,proto se u standardních paliv drží,nebo jen lehce překračují zákonem nastavené parametry.

Pokud vyrábí prémiové palivo,samozřejmě se to projeví na ceně.Pokud se bavíme o motorové naftě,u prémiových se přidává zejména příměs,která zvyšuje cetanové číslo a tím zlepšuje starty,pružnost motoru,tišší chod... .Je otázka,jak dalece a lépe aditivuje ostatní parametry paliva,mazivost,pěnivost,schopnost vázat vodu,v zimě filtrovatelnost atd,které nejsou pocitově při jízdě zjistitelné.

Proto si myslím,že použitím VIFu,nebo jakéhokoliv jiného kvalitního aditiva motoru jenom prospěje a není to zbytečné ani u prémiových výrobků.

Norma pro cetanové číslo je myslím 51,některé standardní nafty mívají kolem 55 a prémiové lehce nad 60.Špičkové paliva ale mívají cetanové číslo pod 70,o těch se nám ale na našem trhu může jenom zdát :D , proč si tedy nepomoci za pár haléřů na litr a ještě vědět,že nezlepšuji dodatečně jenom cetanové číslo,ale všechny parametry,které výrobce aditiva deklaruje. :palec: