Přejít na obsah

Konnyho stokoňová 1.6


Doporučené příspěvky

Díky všem za pochvalu, to auto je teď fakt úplně jiné a jsem max. spokojenej :palec: . O víkendu jsem dolakoval mřížky do nárazníku, tak je to zase o chlup hezčí a po výplatě budou nové DRL, protože teď když mám staré DRL sundané, tak pořád zapomínám rozsvěcovat světla :D . Dále mi praskla jedna diademová žárovka v blinkru, tak budu muset koupit novou a asi rovnou pořídím i nové žárovky do předních světel, jen teď řeším dilema jestli Osram NBU 110% nebo Philips e-xtreme vision +130%, má někdo s oběma žárovkama zkušenost? :)

Odkaz ke komentáři

já včera koupil Osramky NBU, dnes je tam budu dávat, ale zkušenosti nemám no... Co jsem mluvil s prodejcem, tak samozřejmě Osram levnější a prý se do Philipsu neoplatí "jít", že těch 20% navíc co nabízí právě Philips je zanedbatelné oproti Osramu. Tak jsem vzal NBU a uvidíme :) mě hlavně zajímá životnost... ale teď už mám DRL, takže budou svítit jenom ve tmě... což na druhou stranu v zimě bude skoro bohužel pořád :D

p.s jestli chceš, jak to budu měnit, tak ti nafotím v garáži, jaký je rozdíl mezi klasikou a NBU (snad rozdíl bude :D )

Odkaz ke komentáři

Děkuji za odpovědi, před pár lety jsem měl Osram NB +90% a ty svítily opravdu pěkně, teď máš už delší dobu GE Megalight Ultra +90%, který taky nesvítí špatně (na dálku byly podle mě lepší Osram) a jelikož vlákna u těchto žárovek už nejsou v moc dobré kondici, tak chci zavčas pořídit nové žárovky, takže nejspíš půjdu do těch Osramek +110%. Osobně si myslím, že oproti Philipsům to nebude moc velký rozdíl. Jinak oproti klasické žárovce je tam rozdíl markantní to je jasný (obyč. už bych nikdy nechtěl), ale měl by být i viditelný rozdíl i mezi 90% a 110% ;)

 

Lukas605: jak jsem už napsal, obyč. žárovky nepoužívám, ale pro zajímavost to nafotit můžeš (pokud se ti teda bude chtít) ;)

Odkaz ke komentáři

Ahoj, krasna premena :) dával si origi smerovky? Ak čina doporucujem dat na ne čiru foliu :) radi rychlo zozltnu a hned to kazí dojem :) ja som takto kupil jednu činu a druha origo prvy dojem ze aka biela je ta cina oproti starej povodnej no dnes 4mesiac cca je žltšia ako stara origo po 8rokov

Odkaz ke komentáři

Děkuji, jsem rád, že se líbí ;) . Blinkry jsou čína (Diamond), protože na origo blinkry už nezůstaly money. O tom, že žloutnou vím, ale čirou fólii doma nemám, tak je asi stříknu bezbarvým lakem, ten by měl splnit stejný účel, ale časem asi stejně koupím origo blinkry :)

Odkaz ke komentáři

No jestli je na tom Diamond s kvalitou stejně jako Depo, tak by to mohlo být v pohodě, to ukáže až čas, ale buď je pro jistotu stříknu tím lakem nebo časem pořídím origo blinkry ;) .

 

Jinak jak je to s pasováním neorigo blinkrů? Pravý mi sedí perfektně, ale levý mi trochu vystupuje a tím pádem nemůžu na auto dát mračítka, které mám nachystaný... :(

Odkaz ke komentáři

Právě, že jsem s tím hrál (zkoušel jsem hýbat i se světlem) a prostě mi nejde víc zatlačit do blatníku, aby pěkně lícoval a nevylézal. Jak budu mít čas a nervy na to, tak se s tím zkusím ještě pohrát, ale řekl bych, že to asi bude tím blinkrem, protože u předface vše pěkně sedělo :(

Odkaz ke komentáři

Diamond jsem kupoval z cc-autodíly za asi 120 Kč kus a jelikož jsem chtěl mít auto už předělaný a peněz už moc nezbývalo :D , tak nebylo co řešit, časem bych chtěl stejně pořídit origo blinkry, tak mě nějakých 250 Kč za čína blinkry netrápí ;) , ale štve mě že na té levé straně nesedí... :(

Odkaz ke komentáři

Dnes byl čas, tak jsem vyměnil olej v převodovce za nový originální olej. Nevím jestli byl v nové převodovce někdy měněnej ani nevím jak dlouho tam je (kolik má najeto), ale v servisu při montáži měli 1l dolít (jestli je to pravda, toť otázka...?), každopádně moc pěkně ten olej nevypadal... :o

 

Dále když jsem byl pod autem, tak jsem přichytil spodek RS nárazníku k chladičové stěně. Víc už udělat nemůžu, abych někdy nechytl nárazníkem o obrubník. Snažím se ale obrubníkům teď vyhýbat obloukem... ;)

 

post-107-0-80347900-1474835128_thumb.jpgpost-107-0-35095000-1474835151_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Když jsem olej vypouštěl, tak se mi nezdál být tak tmavý, ale po shlédnutí celého vyteklého obsahu jsem byl dost překvapenej a to jsem měl od servisu, když mi montovali převodovku, na faktuře 1l přev. oleje, ale podle barvy si myslím, že si tam ten olej jen tak připočítali, aniž by tam něco nalili... :( . Jinak pokud to není placebo efekt, tak se mi o trošku líp řadí. Když jsem kdysi měnil olej v mé původní převodovce, tak tam byla výměna hodně poznat na řazení, ale u této ani moc ne, každopádně nový olej převodovce určitě jen prospěje, však jsem ji dnes pěkně s novým olejem protáhl po dálnici... :D

 

O RS nárazník se strachuju, jako o malé děcko :D a můžu říct, že nikdy jsem tak nesledoval při parkování obrubníky, tako teď... :D

Odkaz ke komentáři

Hezky pekne ten olej je dost cernej jinak o naraznik jsem taky dlouho pecoval ale po chvili jsem se s nim naucil parkovat :D ted he horsi to jak jsem nizko ze ho obcas nekde strejchnu(tam kde to neznam...) :D

 

Odesláno z mého Lenovo P1ma40 pomocí Tapatalk

 

Upraveno uživatelem Sterny
Odkaz ke komentáři

ja menil olej v prevodovce taky (nevim jak dlouho tam byl) a byl cistej.Tohle teda nevypada na novej olej.a veslo se tam neco okolo 1.8 litru nebo tak nejak.daval jsem origo.

 

Pokud jsi ho měl čistej, tak už ho asi někdo měnil... No novej určitě nebyl (ten 1 litr), takže si ho v servisu asi připsali jen tak, aby víc vydělali, ale s tím já bohužel nic nenadělám, ale to už je jedno..., hlavně, že tam teď mám ten novej olej (asi 1,5l) a převodovka si teď jen může chrochtat :D

 

já když měnil olej v převodovce, tak to byl taky zážitek :D černý, smrdělo to, no bylo taky na čase :)

 

Tento je spíš tmavě hnědý, ale na smrdí pekelně, takže taky už asi bylo na čase ho vyměnit ;)

 

Hezky pekne ten olej je dost cernej jinak o naraznik jsem taky dlouho pecoval ale po chvili jsem se s nim naucil parkovat :D ted he horsi to jak jsem nizko ze ho obcas nekde strejchnu(tam kde to neznam...) :D Odesláno z mého Lenovo P1ma40 pomocí Tapatalk

 

JJ olej to měl podle mě za sebou, jinak už začínám mít odhad ve výšce obrubníků a kde si nejsem jistej, tak prostě zůstanu stát kousek před obrubníkem, jistota je jistota :D . U tebe je to teď horší, ale úplnou žehličku ještě nemáš, tak věřím že se s tvým autem dá ještě celkem normálně jezdit, každopádně musíš být i tak pořád v pozoru... :D

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...