Přejít na obsah

Volba brzdových kotoučů a destiček


Doporučené příspěvky

Zdravim mam octaviu I 1.9TDI 66kw chcel by som vymenit povodne brzdy 280 za 288 z 1.8T

 

nerobil niekto z vas uz takuto prerabku? potreboval by som vediet co vsetko k tomu budem potrebovat Je jasne ze kotuce a platnicky a dalej som si uz neni isty niekde sa spomina ze uz len vyment tehlice niekde ze aj strmene Ak by niekdo vedel napisat zoznam dielov idealne aj s cislami budem vdacny.

Odkaz ke komentáři

Ahoj lidi..

Koupil sem Octavii 98 1,8 20V Turbo benzín. 110kw + LPG.

 

A jsou tam upe špatné přední brzdy. Vůbec netuším jaký je tam průměr ,ale klidně vezmu šupleru a změřím.

Četl sem tu hodně komentů a po čase sem si udělal obrázek že ATE nebrat a že dobré budou asi Zimmerman a BRemba Max ,ale nakonec sem našel reakce že i na ně někteří nadávají.

 

Můžete mi prosím něco doporučit? Už se v tom plácám několikátý den....

Odkaz ke komentáři

GaGy, radsi napis svuj VIN na eshop@cc-autodily.cz, odpovi ti Martin Jelecek a posle ti rozmery, at je to 100% jistota, co muzes mit na aute. Ja mam komplet od Zimmermanu vsude (desky i kotouce) a nemuzu si stezovat o zajizdeni tu toho byla tuna, prvnich 700km leharko, pak 2x z 100km/h zahamovat na 20-30km/h a je zajeto :palec:

Odkaz ke komentáři

GaGy: kotouče a destičky máš spatné, ty potřebuješ kotouče 288mm, tyto: http://www.cc-autodily.cz/kotouc-brzdovy-vetrany-9?brand=SKODA&model=OCTAVIA a brzdové destičky jsou tyto (se signalizací opotřebení): http://www.cc-autodily.cz/segmenty-treci-octavia-3?brand=SKODA&model=OCTAVIA&sort=cena_dph&order=desc a bez signalizace tyto: http://www.cc-autodily.cz/segmenty-treci-octavia-4?brand=SKODA&model=OCTAVIA&sort=cena_dph&order=desc

 

Jestli máš signalizaci opotřebení destiček zjistíš tak, že se podíváš na levé přední kolo a pokud od destičky půjde drát, tak signalizaci máš, v opačném případě signalizaci nemáš, popř. můžeš jak už ti tady radili napsat do mailu VIN kód a Martin Jeleček až příjde z dovolené ti přesně řekne co a jak ;)

Odkaz ke komentáři

GaGy, radsi napis svuj VIN na eshop@cc-autodily.cz, odpovi ti Martin Jelecek a posle ti rozmery, at je to 100% jistota, co muzes mit na aute. Ja mam komplet od Zimmermanu vsude (desky i kotouce) a nemuzu si stezovat o zajizdeni tu toho byla tuna, prvnich 700km leharko, pak 2x z 100km/h zahamovat na 20-30km/h a je zajeto :palec:

 

 

ahoj co to prosím znamená ??

zahamovat ???? na 20-30km/h a je zajeto

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím mám dotaz zadní brzdy na mé octávce už jsou v dezolátním stavu a chci je vyměnit komplet... jen uvažuji o tom že bych tam dal brzdy z octavie RS (jsou podle mě lépe chlazené a brzdná síla je vyšší pokud se mýlím opravte mě) chci se tedy zeptat zda budou pasovat bez problémů a zda nebude nějak vadit že na předku budou zatím originály plus minus měsíc než vyměním i ty popřípadě jaké jiné brzdy jsou kvalitní, jelikož chci jít i do čipu potřebuji aby brzdy byli co nejkvalitnější ? :)

Odkaz ke komentáři

Pokud chces dat z rs,tak musis dat z rs i drzaky trmenu+trmeny.Jsou vetsi.Do soucasnych trmenu (na 232mm kotouc) nenacpes chlazeny 256mm z rs,pokud se bavime o zadnich.U prednich pokud nemas ted 288 tak musis vymenit tehlici+drzaky+trmeny,pokud mas 288mm tak staci drzak+trmen a muzes dat 312mm z rs.Doufam ze jsem nic nepoplet :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim idem menit predne brzdy a vybral som si Brembo Max a platnicky ferodo thermo quiet a chcel by som vediet ci som vybral spravne platnicky lebo vacsina pise textar ci mam radsej zvolit tie? Brzdy si vyberam prvy krat sam

Dakujem

 

 

Za sebe mohu doporučit Brembo Max a desky Textar, brzdí to výborně.

Odkaz ke komentáři

Mně se třeba Brembo Max zkroutily :/ asi dám RS brzdy ať mám klid

 

Nic proti ničemu, ale jestli máš 280tky tak se pomalu není čemu divit ;) když si vzpomenu, kolik peněz jsem vyhodil za všelijaké kotouče a desky, tak si říkám, že už dávno jsem měl investovat do 288/312mm brzd a byl by klid. Už cca 8 měsíců jezdím s 288mm a max spokojenost, nic se nekroutí, brzdí to výborně. S 280 se to vůbec nedá srovnat :D

Upraveno uživatelem kocka87
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...