Přejít na obsah

Odhlučnění dveří O I


pym

Doporučené příspěvky

Zdravíčko,

 

tak i já jsem se rozhodl, že bych mohl vytlumit přední dveře u Octavky. Nemůžu říct, že by informací bylo na internetu málo, ale přesto si nejsem některými věcmi jist.

Můj záměr byl zakrýt otvory v plechu MDF deskou o tloušťce 6mm případně 3mm (ale to už mi přijde moc tenký)....ale pak jsem se dozvěděl, že tapec (vnitřního čalounění dveří) zapadá částečně do těchto otvorů a tak nemůžou být zakryty pevnou rovnou deskou....je to opravdu tak? Nerad bych totiž používal na zakrytí děr lepenku nebo něco podobného a udělal to trošku pořádně. S laminátem neumím a tak mi přišlo použití MDF desky jako nejjednodušší...

Pokud bych jí mohl použít, nevíte jak ji přimontovat přes tu díru?

Díky za rady

Odkaz ke komentáři

To naohýbání pletiva není vůbec špatnej nápad....Znamená to teda, že až naohýbáš pletivo, tak na něho začneš přikládat na proužky nebo čtverečky nastříhanou tkaninu namočenou v tý priskiřici dokud to celý nepokryješ....a pak to kdyžak ještě celý přetřeš? Četl jsem pár rad na netu, ale nejsem si úplně jist že vím jak začít...

Odkaz ke komentáři

Podle mě tapec do těch děr vůbec nejde, přece když se podíváte jak je tvarovanej, tak jde přece směrem ode dveří a ne do dveří...? Navíc jsem už viděl fotky, že ty montážní otvory měli zadělaný plechem nebo nějakou překližkou a na tom normálně tlumící matroš a pravděpodobně to ničemu nevadilo :)

Odkaz ke komentáři

Tapec zapadá do plechu jen na pár místech a v dalších pár místech se ho přímo dotýká. Stačilo dát přez celou plochu 3mm odhlučňovacího matroše a tapec už nešel nasadit tak jak byl ale vyčníval ze dveří a dřel o schránku spolujezdce. Takže je to třeba na těh místech kde se to dotýká vyřezat

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=11752&view=findpost&p=1234896

 

uz mam naohybany pletivo. dneska jsem objednal nytovaci matice. o vikendu je snad dam do dveri a dalsi vikend pomalicku zacnu s laminovanim. budu to dela tak, ze dam na pletivo z obou stran tkaninu a prosiju to k sobe niti. pak to prilozim na dvere, chytnu to sroubkama, zapru to aby to hezky dolihalo vsude a prosytim. pak, az to budu mit sundany, tak mozna pridam jeste jednu vrstvu. uvidim jak to bude pevny...

 

jinak rovnym plechem to zadelat opravdu nejde...

Upraveno uživatelem kubiik
Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Já když jsem dělal hudbu do své první octávky tak jsem dveře tlumil tady tímto : http://www.ahifi.cz/tlumici-material-stp-silver.html

přední repro jsem volil :http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Rainbow+SAX+265.20+NG .. taky z ahifi.cz (teď už je tam neprodávají je to starý model) jinak s ahifi.cz největší spokojenost nejsem nějak najatej abych je tu vychvaloval nebo tak ale možnost poslechu přímo daných repro s konkurencí a suprový přístup pracujících lidí zde mi absolutně vyhovoval :). Jinak tlumil jsem každé dveře 4mi plátmi, protože O1 má absolutně nevyhovující dveře kupoval jsem taky dřevěné mdf kroužky okolo 270 kč za jeden :)...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
Guest Don Corleone

Ešte jedna vec.. Mám v pláne vyrobit z MDF-ky pláty na zakrytie dier vo vnútornom plechu dverí. Aká hrúbka MDF dosky by bola najvhodnejšia tak aby som bez problémov nasadil tapacír naspäť. Rátam aj s hrúbkou vytlmenia cca 4-5mm STP + pena.. ďakujem

Odkaz ke komentáři

chalani, co sa tyka akustickej peny. Ja som ju daval a teraz aj rovno vyhadzoval !!!! Bolo napisane,ze je vodoodpudiva, vodeodolna, ze nenasava vodu. Ale akonahle sa parkrat postlacala zacala nasavat vodu v dazdi a este aj vlhkost. Bola to u mna jedna z veci, ktore zapricinili zatekanie dovnutra cez tapace dole na tesnenie dveri. Takze som to pekne krasne vyhodil.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s materialem Anti-Vibromat? Mam doma 4 platy, tak se chci zeptat, jestli se hodi jak za stahovacku na plech, tak i na vyplneni otvoru ve dverich. Mam ty otvory kdyztak podlepit paskou, jaka je idealni? Kdyz bych ted montoval jen repra a tlumil az v lete, mel bych dat na dvere pod tapec igelit proti vlhkosti? Jak se odrezava kousek toho plechu, tak ipotom mi tam jde reprak hodne natesno, vadi kdyz se magnet pres gumu co je okolo neho dotyka toho plechu?

Odkaz ke komentáři

Ahoj, zkoušel sem se ptát v příslušném topicu, ale nedostalo se mi odpovědi a vypadá to tam poslední dobou mrtvě. Proto jsem se rozhodl založit topic nový. Koupil jsem si tento set: http://www.carhifi-profi.cz/reproduktory/01494-b62-octavia-pack.html, do oktávky a začal jsem montovat reproduktory. Tlumit plechy dveří budu asi až v létě, až bude tepleji a budu mít víc času. Zatím si dám jen do tapecírungu molitan, co byl v tom packu, určitě to bude mít taký dobrý tlumící účinek. Každopádně jsem narazil na pár překážek a postřehů, rád bych dostal nějaké rady a možná to bude i někomu jinému k užitku.

 

Jsem naprostej amatér a nikdy jsem nic podobnýho nedělal, proto mi prosím napište, jestliže udělám nějakou pitomost.

 

Takže mám pár otázek:

1. Uříznul jsem ten růžek za reprákem, ale drží na tom stahovačka, takže už nemám co dál řezat. Když namontuju reprák, tak se mi dotýká zbytku toho plechu přes takovou gumu, kterou je potažený magnet, vadí to?

2. Rád bych zjistli názvy nebo čísla těch 3 druhů plastových držáků, které ve dveřích drží kabely, podložku reproduktoru a tapec. Počítám, že až budu koplet předělávat a izolovat kabely nanovo, tak jich pár zníčím.

3. Musím dát pod tapecírung nějaký igelit proti vlhkosti do doby, než plechy polepím tlumícím materiálem?

 

Bohužel jsem zjistil, že mi nejde nasadit tapecírung, kvuli MDF podložce, která je dělaná přímo na oktávku :wacko: . Budu muset kousek odřiznou/udlabat, nebo nějak upravit. Označil jsem na poslední fotce.

 

Takhle jsem začal:

 

 


 


 

post-23078-0-47005300-1395910343_thumb.jpg

post-23078-0-19772600-1395910368_thumb.jpg

post-23078-0-67084800-1395910379_thumb.jpg

post-23078-0-84007000-1395910386_thumb.jpg

post-23078-0-98774600-1395910522_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak už mám hotovo, dal jsem pod tapec na dveře igelit a na tapec jsem nalepil tlumící pěnu. Tapec s tou pěnou jsem tam namontoval jentaktak, ale šlo to. MDF podložky jsem musel upravovat dlátem a kladivem, pak sedly. Ješte jsem zaznamenal jeden problém, když jsem tam neměl tapec a jel jsem do prace, tak se mi v podložkách uvolnily repráky, takže jsem vyšrouboval 4 vruty, co jsem tam měl, provrtal podložku skrz a dal tam M4x50 šrouby na kontramatku. Všechno funguje ok, ale už se poohlížím po nějakým zesíku :).

Odkaz ke komentáři

Jak jsem dal odkaz na set: repro, tlumení, podložky, tak odtud je mám. Je to divný, ale bez úprav to nesedlo. Například zespodu má podložka výstupek, kde je předtím umělohmotný čudlík na šroubek od tapecírungu. Tam jsem zezadu musel udělat úkos, aby mi seděla celou plochou na plechu.

 

Od kamaráda jsem dostal tubu a asi pořídím zesík na předek. Řekl jsem si, že si to raději nechám udělat od profíka, popájet spoje, natahat nový kabely aby to bylo vše jak má být. Sice radost z dobře odvedené práce je k nezaplacení, ale bojím se, že bych na tom strávil X víkendů a výsledek by nebyl 100%. Hlavně představa, že budu tlumit plechy za stahovačkou mě odradila, když jsem to rozdělal a viděl kolik je tam místa :).

Odkaz ke komentáři

Z těch stránek jsem kupoval tlumící matroš na přední dveře, ale zatím jsem se k tomu nedokopal ho dát do auta (asi 2 roky :D ). Jako tlumící materiál vypadá dobře (co jsem kupoval), ale ty MDF podložky se mi už od pohledu nezdají, ono za tu cenu se bohužel ani moc velká kvalita čekat nedá... :(

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Hele lidi ,první vrstva je nalepená ,druhá taky ,ale nevím jestli mám vyříznou ve druhé vrstvě díru pod podloužkou .. Nebo to nechat přelepené ? četl sem že pod reproduktorem je lepší mít vrstvu ,ale nějak mi to stále dobře nehraje ...tak si říkam jestli tu druhou vrstvu pod podložkou oddělat ...

Odkaz ke komentáři

Mám v plánu koupit dopředu Powerbass S6C. Bude to hrát na origo Škoda DX. Nějaký extra hudební maniak nejsem, proto se chci zeptat, jestli má smysl kupovat tlumící pláty a polepit tím jen ten viditelný plech na dveřích s tím, že otvory bych nechal volně. Bude to nějak poznat nebo to budou kvůli těm otevřeným otvorům vyhozené peníze? Děkuju :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...