Přejít na obsah

Tlak v pneumatikách


marthy

Doporučené příspěvky

Myslis, ze si to vyrobce vycucal z prstu? Proste si rekl, tak tyhle cisla se mi libi, tak je tam natisknem? :blink:

 

Kdyz mas prefoukano, tak se ti spatne sjizdi pneu. Ale nejakej velikej rozdil mezi 2.0-2.2 a nebo 2.2-2.4 nevidim. Kdyz mas hlidani tlaku v pneumatikach, tak ti taky nezacne hlasit hned.

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

2,3 předek i zadek, jak na zimních 15" tak letních 16", 2,2 se mi zdá málo, zvláště vpředu jsou gumy nějak moc zmáčnutý, jak kdyby byly prázdný, a to mám 1,6 motor, s těžším dieslem se nedivim, že spousta lidí dává 2,4 ... jinak gumy se sjíždí tak jak mají, jezdim tak dlouhodobě ...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Mám stejnou pneumatiku akorát jiný rozměr 225/45 R17 a foukám předek 2,2-2,3 a zadek 2,0-2,1 a jezdím bětšinou prázdný nebo ve dvou. Ono to pak hrozně skáče na nerovnostech...zatím s tím jezdím druhou sezonu, třeba někdo má více zkušeností.

A jak tady píše hodně lidí, že fouká všechny kola stejně se mi zdá divný, vzadu snad motor není a poku nejezdí pořád v 5 lidech a plným kufrem, tak zbytečný. :) Nikde v tabulkách nejsou všude stejný tlaky. :o

Odkaz ke komentáři
Mám stejnou pneumatiku akorát jiný rozměr 225/45 R17 a foukám předek 2,2-2,3 a zadek 2,0-2,1 a jezdím bětšinou prázdný nebo ve dvou. Ono to pak hrozně skáče na nerovnostech...zatím s tím jezdím druhou sezonu, třeba někdo má více zkušeností.

A jak tady píše hodně lidí, že fouká všechny kola stejně se mi zdá divný, vzadu snad motor není a poku nejezdí pořád v 5 lidech a plným kufrem, tak zbytečný. :) Nikde v tabulkách nejsou všude stejný tlaky. :o

 

Tjn, já nikde nedohledal přesně na tenhle rozměr doporučený tlak. A co jsem se díval do tabulek výrobce Continental, tak tam mají u téhle pneu 3.1 , což je dost (ale nevím, kčemu se přesně to číslo vztahuje - jestli je to max. , nebo tak ...)

 

EDIT: Tak opravdu pro rozměr 225/40 R18 platí tlak 3.1 pro provoz ...

Upraveno uživatelem Tiesto
Odkaz ke komentáři

Motor fakt vzadu nemám, ale raději se ještě kouknu :D,

 

Otevři víčko nádrže, tam je tabulka jak hustit pneu :

 

Pro poloviční zatížení vozidla : přední 2,0 ; zadní 2,2 ; Pro plné zatížení vozidla : přední i zadní 2,4

 

Jak jsem psal v předchozím příspěvku, dávám o 0,1 více ( 2,1 ; 2,3 ) , pneu se sjíždí rovnoměrně a vše je OK :D, jezdím převážně sám a když to nafuním všechno na 2,4 tak je auto strašně tvrdé :D

Odkaz ke komentáři
Motor fakt vzadu nemám, ale raději se ještě kouknu :D,

 

Otevři víčko nádrže, tam je tabulka jak hustit pneu :

 

Pro poloviční zatížení vozidla : přední 2,0 ; zadní 2,2 ; Pro plné zatížení vozidla : přední i zadní 2,4

 

Jak jsem psal v předchozím příspěvku, dávám o 0,1 více ( 2,1 ; 2,3 ) , pneu se sjíždí rovnoměrně a vše je OK :D, jezdím převážně sám a když to nafuním všechno na 2,4 tak je auto strašně tvrdé :D

 

V tom případě jsou údaje zřejmě obráceně (předek - zadek) Vyfoť schválně ten štítek a hoď to sem....fakt mi to nedá a určitě bych dal dopředu víc, jak dozadu (pokud ne všude stejně)

Odkaz ke komentáři

Dushky888 ,

je to tak jak píšeš, já mám auto už v garáži a teď tam taky nepoběžím, taky to ráno vyblejsknu a večer to sem dám ( pokud nebudeš rychlejší a už to tu nebude)

 

Pokud by to bylo napsáno od výrobce špatně, tak by se zřejmě všem co to dodržují špatně sjížděly gumy a já mám jak zimní tak letní gumy opotřebované pěkně rovnoměrně :D

--

Odkaz ke komentáři
Dushky888 ,

je to tak jak píšeš, já mám auto už v garáži a teď tam taky nepoběžím, taky to ráno vyblejsknu a večer to sem dám ( pokud nebudeš rychlejší a už to tu nebude)

 

Pokud by to bylo napsáno od výrobce špatně, tak by se zřejmě všem co to dodržují špatně sjížděly gumy a já mám jak zimní tak letní gumy opotřebované pěkně rovnoměrně :D

--

 

Ahaa... no asi jsem nějak přehlídl (pokud to bylo napsáno - nebylo :D ), že mluvíte o combi :D Ale i tak bych řekl, že motor je těžší, než prázdný kufr v combi. Každopádně, pokud je tak uvedeno od výrobce, ví co dělá :D :D

Odkaz ke komentáři

Mám taky kombíka TDi - foukám předek 2.3 , zadek 2.0 - jakmile dám víc - skáče zadek jako sviňa.

 

Jinak pro ty "experty" , co si nechávají za příplatek foukat gumy dusíkem podotýkám, že atmosférickej vzduch je složen z 80% dusíku - takže jde pouze o reklamní trik, jak z lidí vytáhnout prachy. Ale proč ne.

 

:)

Odkaz ke komentáři

Takže výrobce je kokot a lepí tam štítky bez ohledu na motor či výbavu, prostě vrznou víčko všude stejný ... na 1,6 to mám taky tak ... takže 2.3 vpředu i vzadu, ale zadek zkusim odpustit na 2,2 a jsem zvědavej, je celkem divokej na příčných nerovnostech (hlavně netvrďte, že je to vlečenou nápravou, to připouštim ... !!!)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

no nevím, štítky jsou sice stejné, ale číslo mají každý jiné.

pokud to doporučuje výrobce, v čem vidíš problém ?

pokud nezapomenu se dnes na víčko mrknu taky a nafotím :lol:

 

rychlejší bylo v práci seběhnout do garáží :smich:

OII combi MPI má na sobě štítek, kde jsou rozepsány hodnoty pro 1.6 75kw a 1.6 85kw, zvlášť navíc včetne rozměrů pneu.

takže nevidím důvod, proč se neřídit hodnatami doporučených výrobcem.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...

Jak tak koukám, tak jste tady všichni mechanici a inženýři z oboru, že.. Tedy až na jedinou výjimku Guest_houmik_*. Výrobce si opravdu ta čísla necucá z prstu. Nejde jen o sjíždění pneu, ale také o jízdní vlastnosti vozidla (při podhuštěných pneu auto plave a může dojít i k poškození ráfku, při přefouknutých pneu zase skáče..) a o přilnavost pneu k vozovce (podhuštěné pneu - snadno vznikne aquaplaning - hromadí se voda v prohlubni mezi pneu a vozovkou, přehuštěné pneu zase nemá dostatečně velkou styčnou plochu s vozovkou, auto skáče a hůř drží). Foukejte si to každý jak chcete, ale výrobce - v tomto případě Škoda - moc dobře věděl, proč předepisuje tlaky pneu tak, jak je předepisuje.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj,prosím o radu začalo mi vibrovat pri brzdění auto a volant ... Přední brzdy a ložiska jsou rok staré, zvednul jsem auto na hever a pravé zadní kolo šlo hůř otáčet, tak jsem koupi zadní kotouče a destičky po výměně je klid ale zadní kotouč pravý  po jízdě o proti zbytku auta pálí aj litak byl teplý. Původní kotouč byl zkroucený ale desky sjeté rovnoměrně. Při výměně šel aj pistek hůř zatlačit oproti levé straně, tak jsem koupil nový třmen a brzdovku vyměnilo se to ale výsledek beze změny, takže včera ještě výměna držáku destiček + vodící čepy a vyměnil jsem i brzdovou hadici a trubku znovu se to odvzdusnilo ručka chodí nádherné na doraz kolo se točí úplně samo volně takže v brzdě problém není ale kotouč je stále rozpálený takže v brzde problém nebyl ... Moje otázka zní, může to dělat zadní náboj? Kolo nemá vůli s nábojem jde točit v pohodě ani nehuci nic ale prostě se to hřeje a hodně. Po zchladnutí jsem projel k večeru auto nebyl provoz asi 10 km zkoušel jsem nebrzdit jel jsem pomalu zastavil jsem a pravý kotouč horký takže jedině zbývá už jen náboj. Ale projevuje se takto náboj? Vím že hučí ale může se i hřát už nevím co by to mohlo dělat.
    • Tak Rapid neprošel na STK. Uvolněná spona před středním dílem výfuku. Je to ještě originál, takže budu muset vyměnit, jinak obal na zadním dílu výfuku je první vrstva již hodně zničená, tak budu muset odstávající přebytky odřezat abych byl minimálně dva roky pojízdný. průměr objímky na trubku před střední díl výfuku náhodou nevíte ? dělají se dva typy. @Lancelot, četl jsem tvůj příspěvek, že jsi také řešil zadní díl výfuku, někdy 202x. Již jsi měnil ? Nesvítí nám jedna dioda ve třetím brzdovém světle- řešil jste někdo opravu ? je to za zadním sklem a mám takové tušení, že se jedná o led.
    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
×
×
  • Vytvořit...