Jump to content

Zadní stěrač - vrzání

CvencA

Recommended Posts

Zdar všem,

prošel jsem celou OII exteriér, ale takovýto problém jsem nenašel, proto nové téma.

Vrže mi zadní stěrač o sklo na OII combi, ale jen když se vrací. Máte tipy, jak to odstranit? Nebo se jen koupí novej? A když novej, tak jakej? Nebo vyměnit za jinej, lepší? A taky aby ten stěrač pořádně celou plochou doléhal na sklo a nedělal pruhy. Jde to nějak přitáhnout? Dík za tipy.

Edited by CvencA

Dá se koupit i jen samotná gumička (samozřejmě se bavím o originálních dílech)

pokud máš zbytek stěrače O.K.

Ještě když jsem dělal ve VW ,tak jsme řešily čáry na zadním okně od stěrače

na novém autě .A světe div se chyba byla v okně,špatně zprofilované.

No jo jenze vcera sem ho chtel vycvaknout ten sterac z toho raminka a nejak se mi to nedari. A “nadprumernou silu“pouzivat nechci :-). A kdyz ho odklopim a chci se podivat zespoda do toho systemu,jak to tam drzi, vzdycky se bouchno hlavou o sklo :-).

• 1 month later...

Nejlepší dle mého jsou od Bosche a Championu, Valeo mě trochu zklamalo životností a origo ve Škodě hrozná cena. Na zadním stěrači odsuneš zarážku a jednoduše vycvakneš. Já mám nyní na liftbacku Bosch Rear A400H číslo dílu 3 397 008 009 a měl by být shodný i s komíkem. Taky jsem řešil škvrčení a pískání a tento je skvělý a za lidových 250 Kč. Ty levné náhrady jsem po 3 - 4 výměnách do roka kvůli pazvukům a proužkům už dávno přestal kupovat.

Edited by mojinmojin
  • 4 weeks later...

Tak jsem se konečně dokopal k tomu, že jsem se stavil ve škodovce, koupil origo stírací gumovou lištu pro zadní stěrač combi, vyměnil a je svatej klid. Při stírání stěrače o něm člověk ani neví. :palec:

Tak jsem se konečně dokopal k tomu, že jsem se stavil ve škodovce, koupil origo stírací gumovou lištu pro zadní stěrač combi, vyměnil a je svatej klid. Při stírání stěrače o něm člověk ani neví. :palec:

Kolik to stoji ? 280 kc ?

• 9 years later...
Ani předtím nebyla originál a stírala. Pak přestala. Tak jsem vyměnil lištu, pak i rameno a nic.
Já měl předtím Bosch,Vrzal jako .. lištu jsem měl zkorodovanou v ose...pak odešel i motorek... vše originál nové a o stiraní ani nevím.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk

Pokud jde o vrzání, tak asi nepomůže nic. Dříve, nebo později to začne vrzat a je jedno, jestli je to Octa, nebo Sup. 

Na Superbu jsem vyzkoušel origo nové Škoda, do měsíce vrzal, tak jsem pak kupoval za pár korun druhovýrobu a výsledek stejný.

U nového auta z konce června už taky vrže 😞 .