Přejít na obsah

Cena rozvodů Octavia I. 1.6


Doporučené příspěvky

Taky se na ně chystám, takže se přidávám..

 

Materiál vyjde asi takhle:

 

origo rozvody: 1224Kč

http://www.skoda-dily.cz/eshop/032198119-rozvody-1-6-55kw.html

 

vodní pumpa včetně těsněni Kolbenschmidt (tuším kovové lopatky?): 786Kč

http://www.skoda-dily.cz/eshop/030121005t-vodni-cerpadlo-1-6mpi-55kw.html

 

a co můžou teda tak chtít za práci?

Odkaz ke komentáři

Se do této diskuze s dovolením vmáčknu..

 

Od rozvodů (alespoň mi přijde, že to je od nich) mi to všelijak šustí, zvlášť když je auto řádně studený tak se na ně taky chystám. Přemýšlím, že si to udělám sám. Příručku mám, nářadí jsem ještě nestudoval jestli budu mít ale asi nejhůř na tom budu s časem :lool:

 

Nejspíš se ale zajdu zeptat co by si za to vzali v servise, alespoň pro zajímavost.

 

Veškerý materiál co by se měl měnit je jen ta sada + se doporučuje vodní pumpa?

 

Ty Grungere jestli chceš mít jistotu tak si to nech udělat a nebudeš mít žádné starosti s tím (pokud bude servis v poho). Já si maximum věcí dělám raději sám ale občas se pustím do něčeho, při čem v půlce zjistím, že jsem to raději neměl dělat a pak to horko těžko skládám.. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři

Uniká mi chladící kapalina (doufám, že) je to vodní pumpou. Auto má 192 000km, kupoval jsem při 185tis.km. Podle mne to auto posledních 30tis.km nebylo servisováno tak jak mělo, takže pumpa by mohla být původní (kdesi jsem viděl, že se mění až při 180tis.km) :angry:

 

Dát za servis 1500 je pro mě dost peněz, navíc bych si práci udělal sám už jen proto, že mě baví se v tom vrtat a chci mít přehled co tam mám. Navíc mám celý víkend volný :rolleyes:

 

JacobHot: O jaké konkrétní dílenské příručce mluvíš? Já mám doma toto:

ŠKODA OCTAVIA • od 8/96 • Jak na to? SPECIÁL

 

a příliš přehledné mi to konkrétně na ty rozvody nepřijde :lool:

Odkaz ke komentáři

jak už se píše sou to jedny z nejlehčích rozvodů a taky tu de především o život motoru takže pokud se na to člověk necejtí je lepší si to nechat udělat nebo mít u sebe aspon někoho s e skušeností :palec: a taky je třeba mít náký to nářadí s plochým klíčem a šroubovákem to dělat nejde :wallbash: aspon golu to chce B)

Odkaz ke komentáři

Už mě štvalo jak se mi ztrácí chladivo kvůli pumpě a na opravu nemám ani čas ani nářadí tak jsem se objednal na pátek do servisu, obětuji nějaké finance a zatím vím toto:

 

  • Materiál na rozvody + pumpa <= 2500,-Kč
  • Práce asi 3 hodiny <= 1000,-Kč

 

Tedy do 3500 by se to mělo vejít mi bylo řečeno, ráno přivezu a v poledne odvezu. Přijde mi to férové tak jsem zvědav na realitu :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ták, 3900Kč. No, vzali si trochu víc za práci, naúčtovali si 4 hodiny ale hádat se s nimi nebudu + dolívali 2 litry fridexu, protože jsem to měl už tak naředěné, že by to destilkou nešlo, měřili to prý a tomu i věřím, jak mi tekla ta pumpa tak ještě nemrzlo tak už jsem doplňoval jen vodu..

 

Abych to rozepsal:

Rozvody 1480

Vodní pumpa 1010

Destilka 2litry 220

Servisní práce 4x300 1200

 

Co jsem se rozhlídl na netu tak rozvody šli sehnat v pohodě za 1000, pumpa (nejsem jistý jestli jsem našel tu stejnou) tak za 700 a zbytek jsem už popsal. Bylo to fajn, měl jsem to rychle a bez starostí ale člověk si připlatí a nemá prostě ty náklady pod dohledem..

 

Takže.. "Přístě" seženu znalého kamaráda, dám mu pětikilo a měním si doma :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Tak bych taky potřeboval vyměnit rozvody, které ale zvolit? Vzít origo nebo stačí Contitech. Které byste vzali http://www.cc-autodily.cz/search/?kod_alt=032198119 ?? je na nich najeto sice 70.000 Km, ale stáří je 10 let :wallbash:

 

psal jsem do škodováckýho servisu a rozvody s vodní pumpou udělají za 1500, když si donesu vlastní matroš :palec:

 

osobně bych vzal asi tyto http://www.cc-autodily.cz/sada-rozvodu-rozvody-6-6

Odkaz ke komentáři

Jestli je ten řemen v tý sadě s pumpou skutečně Contitech a ne orazítkovaná kopie z PRCu, pak je to naprosto jedno, co s těch třech koupíš. Contitech je totiž i v tý originální sadě z prvovýroby. Contitech=Continental. Sám sem tuto značku dával na 175000km, protože jsem je měl jako dárek od našeho dodavatele klínových řemenů. Kladka v tý sadě byla origo SKF.

Odkaz ke komentáři

Jestli je ten řemen v tý sadě s pumpou skutečně Contitech a ne orazítkovaná kopie z PRCu, pak je to naprosto jedno, co s těch třech koupíš. Contitech je totiž i v tý originální sadě z prvovýroby. Contitech=Continental. Sám sem tuto značku dával na 175000km, protože jsem je měl jako dárek od našeho dodavatele klínových řemenů. Kladka v tý sadě byla origo SKF.

 

tak mě napadá...já měl na starý kladce výrobce Litens a znak W v kroužku. prý to byly origo rozvody...dávaly se od tohoto dodavatele?

 

Ták, 3900Kč. No, vzali si trochu víc za práci, naúčtovali si 4 hodiny ale hádat se s nimi nebudu + dolívali 2 litry fridexu, protože jsem to měl už tak naředěné, že by to destilkou nešlo, měřili to prý a tomu i věřím, jak mi tekla ta pumpa tak ještě nemrzlo tak už jsem doplňoval jen vodu..

 

Abych to rozepsal:

Rozvody 1480

Vodní pumpa 1010

Destilka 2litry 220

Servisní práce 4x300 1200

 

Co jsem se rozhlídl na netu tak rozvody šli sehnat v pohodě za 1000, pumpa (nejsem jistý jestli jsem našel tu stejnou) tak za 700 a zbytek jsem už popsal. Bylo to fajn, měl jsem to rychle a bez starostí ale člověk si připlatí a nemá prostě ty náklady pod dohledem..

 

Takže.. "Přístě" seženu znalého kamaráda, dám mu pětikilo a měním si doma :)

no hele mě známej říkal..jak chceš...buď se domluvíme a uděláme to někdy u vás, nebo to dovez k nám do servisu. má prvdu v tom, že u nich má přípravky a zázemí což doma na 100% úplně není... :huh:

Upraveno uživatelem TomášT
Odkaz ke komentáři

Jestli je ten řemen v tý sadě s pumpou skutečně Contitech a ne orazítkovaná kopie z PRCu, pak je to naprosto jedno, co s těch třech koupíš. Contitech je totiž i v tý originální sadě z prvovýroby. Contitech=Continental. Sám sem tuto značku dával na 175000km, protože jsem je měl jako dárek od našeho dodavatele klínových řemenů. Kladka v tý sadě byla origo SKF.

 

tak ty rozvody už mám doma http://www.cc-autodily.cz/sada-rozvodu-rozvody-6-6 a je na řemenu vyraženo Contitech, made in Romania. Kladka má na sobě made in Canada. Pumpa je s kovovýma kladkama Beru. Ten obrázek je aktuální.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravím, tak v úterý jsem nechal vyměnit rozvody v autorizovaném servisu CB Auto Český Krumlov.

 

Cena: 4572Kč - uplatněn slevový šek s 15% slevou na práci a materiál od Škoda Auto.

 

Rozpis:

Práce 1277Kč

Sada rozvodů: 1929Kč

Vodní čerpadlo s těsnením: 1036Kč

Chladící kapalina: 232Kč

Šroub 2x: 98Kč

 

Vím že by to šlo levněji, ale jsem se servisem velmi spokojen + vím že práce odvedená dobře a originální materiál.

Auto bylo při předání dokonce i vyluxované + zdarma geometrie.

 

Super.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...