Přejít na obsah

Automatické otvírání kufru


Doporučené příspěvky

Chtel bych taky ty pružiny. Nevim zda to někdo má jako já (OII rok 2006), ale já když na dálce zmačknu otevření kufru, tak se kufr pouze uvolní ale aby se otevřel musím zmačknout el.zámek nad SPZkou. Dá se to někde překonfigurovat, aby se kufr pouze neuvolnil ale i otevřel.??

 

V originalnim nemeckem PDFku je postup na prekodovani, ktere asi toto resi (uz jsme to tady probirali), nicmene tak jak to popisujes to funguje u kazde O2 (mel jsem predFL MR2006 a nyni mam FL MR2010), a pruziny to bezpecne zvednou v okamziku odemknuti zamku vika kufru.

Pokud by tam pruziny nebyly (standardni stav z tovarny), chova se to tak, jak popisujes, kufr se jen odemkne a k uplnemu otevreni je pote nutne stisknout ono "SouftTouch" tlacitko pro uplne otevreni. Je tam nejaky timeout, po kterem je viko opet pridrzeno pred uplnym otevrenim, pruziny to stihnou pred jeho vyprsenim zvednout pro uplne otevreni.

Odkaz ke komentáři

Tak jsem konečně také majitel "automatického" otvírání :)

 

OII Combi FL + modré pružiny SZ 8020.16x051 = funguje pěkně, pokud není zima.

 

Do včerejška v poho, během dneška taky, teď večer už to šlo jen kus (teplota cca 6°C). Ale měnit to nebudu, i tak je to super, hlavně se člověk neumaže při otvírání :palec:

 

A zavírání v poho, jde to i zatažením za "madlo" zevnitř, jen se musí dveřím udělit správná rychlost :)

Odkaz ke komentáři
Tak jsem dneska namontoval cervene pruziny ... mam liftback se zadnim steracem, rok 05 a vysledek vidite na videu...testovano pri 14°C ... takze pockam jak bude 20°C a jestli to nepujde, tak to asi dam pryc...

 

Z video je naprosto jasne, ze pruziny svoji praci odvedly perfektne (vice ani toho udelat nemohou), problem je jako u mnoha nas jinych evidentne ve vzperach, ktere to nedokazou dal zvednout v okamziku kdy maji praci s dalsim zvednutim od pruzin prevzit. Mas viko se steracem (jako ja), ale vzpery mas bezne, musi se "upgradovat"...

 

I tak si myslim, ze Tvuj vysledek je dobry, nebot se viko otevre natolik, aby jsi se nezaspinil, pro me to napr. az tak nehraje roli (takto naprosto vystacuje), ze se to neotevre zcela, pro nekoho to muze byt dokonce limitujici, nebot muze mit nizky strop v garazi, resp. muze stat pod odsunutymi dvermi garaze, kde by viko kufru jiz mohlo nekde narazit pri plnem autootevreni...

 

Mimochodem, jiz nekolikrat na nekterych parkovistich jsem upoutal pozornost jinych ridicu, jak s Octami tak jinymi auty, evidentne by to chtel kazdy, a to se me to otevira (zatim) jako Tobe.

Odkaz ke komentáři

Zdravím panove, tak jsem si to tu přečetl jak vám to nechodí a chci se optat, od koho máte ty pružiny?? Já je kupoval jak jsem již pisal či posílal odkaz v Alcomex, jsou to tyto:

 

Délka ve volném stavu ; ve stlaceném ; síla ; tuhost ; označení

63.50 ; 31.80 ; 666 ; 21 ; ST11580

 

A po prozkoumání jejich katalogu se dívám že kdybych kupoval modrý nebo červený s tím že bych byl a to my jsme limitovaní délkou ve slačeném stavu tak by se mi to asi taky neotevřelo, protože zelené jsou ve volným stavu, tj dle mého a toho co jsem zkoušel délka kterou opravdu ten kufr při otvírání vytahují, asi o 1cm delší než modré a o 2cm delšní než červené.

 

Nemůže bejt tady taky částečnej problém u vašich výk kufru s křídlem popř se stěračem nebo obojím??

Další věc je stlačenej stav, myslím že když koupite pružinu která bude ve stlačeném stavu kratší než těch 32mm bude se sice kufr zavírat líp ale ta pružina nebude mít takovou sílu na to aby to otevřela, nehlede k tomu že se opět zkracuje její délka ve volném stavu.

 

No a pak samo vzpěry na kterejch to jak sem uz pisal pozoruju i ja, jak je zima tak trochu pešek, prostě jenom do třetiny, i když vejš než Michalovi K. proste se dostanu do mrtvýho bodu pístů, pružina mi to vyšvyhne vejš než Michalovi, Michalovi to zustane jen na pružinách, je videt že jeho vzpěry už nejsou co bejvaly.

 

Na foto vidite kde mam mrtvej bod vzper, tj kde mi to vzpery udrzi ale nezvednou a pak jak je kufr otevrenej na plny otevreni pruzin.

 

Jakmile je teplota kolem cca 10 stupnu tak mi to faka jak ma proste super.

post-2412-1271136814_thumb.jpg

post-2412-1271136905_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ciza
Odkaz ke komentáři

Ode dneška už jsem také majitelem ,,polootevřeného kufru,, :smich: ! Namontoval jsem pružiny modré a kufr se otevře tak do vodorovné polohy. Mně to až tak nevadí a svůj účel to podle mně splní....

 

PS: Paní Soňa Nesvadbová z PENTY musí být docela odvázaná ,když tam pořád někdo volá a chce modré pružiny na OII :smich: :smich: :smich:

PS2: Moje pružiny v akci......

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="500" height="405"></embed></object>&hl=en&fs=1&ap=%2526fmt%3D18" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344">

Odkaz ke komentáři
Ode dneška už jsem také majitelem ,,polootevřeného kufru,, :palec: ! Namontoval jsem pružiny modré a kufr se otevře tak do vodorovné polohy. Mně to až tak nevadí a svůj účel to podle mně splní....

 

PS: Paní Soňa Nesvadbová z PENTY musí být docela odvázaná ,když tam pořád někdo volá a chce modré pružiny na OII :D ;) ;)

 

Paní Nesvadbová čte dokonce toto i konkurenční forum (o pruzinach), aby byla presne v obraze a dobre se vyznala ;) . Tomu rikam profesinalita.

Odkaz ke komentáři

Martine, video nejde, pry je soukrome...

 

Jinak dneska jsem odvezl vzpery panu Gorcakovi, tak mi je renovuje a posili o nejaka procenta... dulezity poznatek je, kdyz jsem dal vzpery pryc,cili, jakobych dal jen pruziny pryc a nechal vzpery origo, tak se kufr vratil do normalu a hranka je v normalu!!! takze to pak budu muset nejak doresit, asi tu pruzinu treba o jeden zavit zkratim

Odkaz ke komentáři
Nezda se vam nekomu, kdo uz pruziny na LIFTBACKU ma, ze se posunulo viko kufru jakoby dozadu? ze je vetsi prechod mezi svetlem a vikem? nebo se mi to jen zda?
mam stejny dojem

Když jsem to tu o tom namáhání a tlacích před 100 příspěvky psal, kroutili někteří hlavama :)

 

180 příspěvků o nefungujících pružinách je fakt síla :-D

Odkaz ke komentáři

včera jsem dal modré z Penty, na obě auta, liftbacky bez stěrače a křídla, a moje poznatky jsou následující:

- slícování kufru proti kastli se nazměnilo

- kufr se sám neotevře až nahoru, jen tak do vodorovna, výjimkou byla doba včera po poledni, kdy na auta pražilo slunko, pak to fachčilo v pohodě

řešení je asi zrepasovat plynové vzpěry, + možná přidat tlaku. Možná by pomohlo zkusit ještě ty zelené pružiny z Alcomexu, někdo je tam má a zdá se mi z těch fotek, ze jsou v roztaženém stavu delší než modré z Penty, takže asi líp přetlačí víko kufru přes kritický bod

Asi jedny zkusím na srovnání, až budu mít cestu do Brna

 

Síla pružin (modré vs červené) podele mne není rozhodující, tímto faktorem bude spíš stav plyno vzpěr a roztažená délka pružiny

Odkaz ke komentáři

Takze dneska jsem si vyzvedl repasovane a posilene vzpery od Pana Gorcaka. Vzpery posilil ze 400N na 500N, cili o 25%. Pruziny jsem prehodil, za cervene jsem dal modre, kvuli tomu licovani kufru, jak je videt na fotce, modre jsou o neco kratsi... stalo me to 400kc

 

modre vs cervene

post-75-1271683344_thumb.jpg

mezera s cervenyma pruzinama:

post-75-1271683360_thumb.jpg post-75-1271683372_thumb.jpg

video cervene pruziny

video modre pruziny

 

z videi jde poznat, ze cervene pruziny to otevrou snadneji, ale na ukor te mezery to za to nestoji!

jeste bych mel asi dodat, ze pan Gorcak tenhle tyden pracuje naposled a objednavky prijima do konce tydne...pak se svou zivosti konci :palec:

Odkaz ke komentáři
z videi jde poznat, ze cervene pruziny to otevrou snadneji, ale na ukor te mezery to za to nestoji!

jeste bych mel asi dodat, ze pan Gorcak tenhle tyden pracuje naposled a objednavky prijima do konce tydne...pak se svou zivosti konci :D

 

Perfektni, tusil jsem, ze to ty posilene vzpery vyresi... :palec: Bezva !

 

Ale to je s p. Gorcakem ale pruser, chtel jsem se v Ove osobne zastavit a nechat to udelat na pockani, ted tedy nevim, jak to poresit, posilat vzpery do Ostravy se me moc nechtelo - jezdit bez vzper, kdyz denodenne kuft potrebuji otevirat.

Nema nekdo radu bez okamzite cesty do Ostravy ?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...