Přejít na obsah

Jakou znacku oleje preferujete..?


Doporučené příspěvky

Já preferuji českou značku oleje a to je Mogul. Otec dával Mogul do Š120, kde motor bezproblémů najel 220 000 km, pak jsme ji prodali a já nyní do Octy dávám také Mogul 5W-40 (plná syntetika) a mám tam konkrétně Mogul Racing 5W-40 a spokojenost, předtím jsem tam měl 10W-40 a po přechodu na 5W-40 má motor takový volnější chod ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Ahoj zajima me jakou znacku oleje pouzivate na sve stokonovky...a zda plnou ci polosintetiku,pokud uz tu nejake podobne tema je tak se omlouvam.

 

Ja davam plnou syntetiku Shell Helix Ultra Extra 5W-30 4,5litru,

davaj ho i v autorizovanym servisu, ale na netu stoji 2,5x mene :)

Ale Mogul si myslim bude taky fayn ;)

Odkaz ke komentáři

to Konny:

 

poznal jsi to i na spotřebě? Nežere ti to olej?

 

Na spotřebě jsem to nepoznal, pokud myslíš spotřebu benzínu a olej mi motor taky nežere, ale to bude tím, že mám na motoru udělanou polo GO, protože mi právě ve 197 000km začal žrát olej, ve 199 000km jsem ho nechal opravit a nyní při 211 000km mám olej pořád na stejné úrovni, jako byl při těch 199 000km :palec:

 

Teď budu měnit olej a řeším dilema, jestli dát opět Mogul Racing 5W-40 nebo u jELDY koupit Castrol Magnatec 5W-40 (má ho do konce března v akci) :)

Odkaz ke komentáři

Obecně Škoda - a vůbec VW koncern do svých vozů doporučuje oleje Shell. Nelaboroval bych a nedělal pokusy. Oni to s těmito oleji vyzkoušeli a dělali milion testů tak proč si myslet, že je přechytračíme. Ale obecně je jedno co tam nalijete když už vám Shell s nějakého důvodu nevyhovuje - hlavně dodržovat vw specifikaci, pak už je jedno od jakého výrobce olej je. (pozn. dávám Shell dle specifikace a auto si jen přede, do každého auta co jsem kdy měl jsem lil to co předepisoval výrobce a nikdy nebyl problém)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o rok později...

Zdar, nakolko chodim do original Skoda servisu tak mi tam davaju Shell Helix Ultra 10w40 a menim olej kazdych 15tis km poctivo vratane filtrov. Jazdim v drvivej vacsine len BA mesto a za 15tis.km tam dolejem tak 0,5l. Najazdenych mam prave 103tis.km a v utorok idem menit olej.

 

ahoj, hledal jsem a 10w40 jsem našel jenom Shell Helix HX6 nebo HX7. Který zvolit?

Odkaz ke komentáři

Já dávám 10w 40.

Co se týká značky oleje,tak tu neřeším,ale hlídám aby to splňovalo normu pro můj motor.

Výměnu oleje provádím každych 10 000km což myslím,že motoru dělá dobře.

Vyzkoušel jsem oleje Castrol,Shell,Mogul a teď budu dávat Mobil

 

Jinak proč jsem vyzkoušel tolik olejů?

Hodně jsem si o olejích tady na forech přečetl a každý chválil jiný olej a já chtěl pro auto něco co mu prospěje-nakonec jsem si řekl:budu dodržovat specifikaci pro můj motor a měnit po 10tkm a pokud narazím na olej, který třeba ztiší motor nebo já nevím co,tak u něj zůstanu.Zatím jsem nepoznal mezi vyzkoušenými oleji rozdíl :palec:

Odkaz ke komentáři

Mám asi 14 dní jetou němku :) 1,6 75kW, 150 000 km , ze štítku vím, že tam byl Mobil 1 nějaký long, ale jaký netuším. Servisák mě tam dal Shell Helix Ultra 5W-40. Jezdím hlavně krátké trasy a prý to v chladu lépe maže. Věřím mu.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

zdarvim mam 1,6 mpi 75kw BFQ, dříve sem jezdil jen na CASTROL 5w-30, ale začaly mi brát olej a tento olej byl pro me finančne nedostupný a tak jsem ho nahradil (normalně sem ten predchozí začal tímto dolívat ) magnetek 5w-40.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a musim uznat že to jde k pozitivnímu, spotreba oleje klesla na 1/3

max. spokojenost

 

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

chalani poradte kupil som a neviem co tam je na stitku je len vymena oleja pri 108tis teraz mam 121tis a chcem to vymenit na zimu neviem aky tam mam dat aku mam mat normu nic nemam servisku je to octavia 1,6 benzin 75KW rocnik 2002 poradte niekto kto sa v tom vyzna niekto povedal ze nevies co tam bolo daj tam 10w 40 neriskuj niekto 5W 30 co sa bojis neviem tu pisete o neakom kode pre VW co dal neviem co to je pomoc dakujem

Odkaz ke komentáři

chalani poradte kupil som a neviem co tam je na stitku je len vymena oleja pri 108tis teraz mam 121tis a chcem to vymenit na zimu neviem aky tam mam dat aku mam mat normu nic nemam servisku je to octavia 1,6 benzin 75KW rocnik 2002 poradte niekto kto sa v tom vyzna niekto povedal ze nevies co tam bolo daj tam 10w 40 neriskuj niekto 5W 30 co sa bojis neviem tu pisete o neakom kode pre VW co dal neviem co to je pomoc dakujem

 

 

olej ti zerie alebo nie? ja by som dal 5w40 alebo 10w40, ci das shell, castrol alebo nieco ine to je na tebe, kazdy chvali to svoje, je to na tebe, ak chces original pogoogli G052167M4 alebo G055107M2 alebo pozri na "skodadiely" a tam najdes ale to je tiez len olej od nejakeho vyrobcu naliaty v skoda obale

 

mozes naliat teda vsetko co splna specifikaciu - normu, ja mam teraz shell helix ultra 5w40 a budem asi najblizsie davat shell helix hx7 10w40

post-36605-0-71630000-1411495871_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Je to jak napsal jaster-83, je jedno co dáš za značku oleje (spíš tu, kterou preferuješ), jen musíš dodržet normu VW 502.00. Co se týká jestli 5W-40 nebo 10W-40, tak pokud ti motor olej nežere, tak dej 5W-40, pokud se ti už olej ztrácí, tak 10W-40 (je hustší a částečně zabraňuje mizení oleje) :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...