Přejít na obsah

Převodový olej


Tregi

Doporučené příspěvky

Zdravím vás, jelikož jsem na našem fóru nic moc nenašel ohledně výměny převodového oleje, tak jsem udělal výpis pár olejů, které splňují požadavky pro výměnu. A chtěl bych otevřít téma jaký olej jste dávali vy a jaké máte zkušenosti s výměnama. Jelikož plánuju výměnu oleje na příští týden, tak sem hodím co jsem zatím zjistil já :lool:

 

Normy:

SAE 75W-90

GL 4/4+

vw501.50 (G50)

 

Liqui Moly - 546 Kč/l

Aral EP - 532 Kč/l

Shell GETRIEBEOL EP - 285 Kč/l

Mogul Syntrans - 258 Kč/l (nesplňuje normu vw501.50 (G50) )

OMW Gear Oil SLY - 269 Kč/l

Castrol TAF-X - 380 Kč/l

 

Já budu příští měsíc objednávat Shell, tak potom dám vědět jak se to chová :lol:

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
  • o 4 týdny později...

tento mám na poličke aj ja ;) k výmene som sa ešte nedostal

Problemom u neorigo je viskozita:

 

Viscosity Comparison @ 100 C

 

10.6 = Redline MTL 70-80

13.8 = Amsoil MTG 75-90

15.2 = Motul Gear 300 75-90

15.6 = Redline MT-90 75-90

15.0 = Elf Tranself Synthese FE 75-90

16.7 = Motul MOTYLGEAR 75-90

 

6.3 = OEM G52 (part numbers G052726A2 / G060726A2 / G05272601)

Odkaz ke komentáři
tento mám na poličke aj ja :angry: k výmene som sa ešte nedostal

Problemom u neorigo je viskozita:

 

Viscosity Comparison @ 100 C

 

10.6 = Redline MTL 70-80

13.8 = Amsoil MTG 75-90

15.2 = Motul Gear 300 75-90

15.6 = Redline MT-90 75-90

15.0 = Elf Tranself Synthese FE 75-90

16.7 = Motul MOTYLGEAR 75-90

 

6.3 = OEM G52 (part numbers G052726A2 / G060726A2 / G05272601)

 

Který stěch olejů splnuje API: GL 4+ VW 501.50?Řek bych že žádný!

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Moje zkusenost:

Puvodne original (zrejme GL+) - řadilo skoro samo i v zimě

pak výměna (preventivní) za polosyntetiku: Valvoline DuraBlend Gear Oil 75W/90, GL-4 - řadilo o hodně hůř i v létě.

takže výměna za plnou syntetiku : OMV Gear Oil SLY 75W90 - s tim už se dá slušně řadit i pod nulou

ALE originál to furt není, tam to řadilo skoro samo bez odporu. Kdybych rovnou investoval do GL4+, udelal bych nejlip.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o měsíc později...

Zdravím vás, jelikož jsem na našem fóru nic moc nenašel ohledně výměny převodového oleje, tak jsem udělal výpis pár olejů, které splňují požadavky pro výměnu. A chtěl bych otevřít téma jaký olej jste dávali vy a jaké máte zkušenosti s výměnama. Jelikož plánuju výměnu oleje na příští týden, tak sem hodím co jsem zatím zjistil já :lool:

 

Normy:

SAE 75W-90

GL 4/4+

vw501.50 (G50)

 

Liqui Moly - 546 Kč/l

Aral EP - 532 Kč/l

Shell GETRIEBEOL EP - 285 Kč/l

Mogul Syntrans - 258 Kč/l (nesplňuje normu vw501.50 (G50) )

OMW Gear Oil SLY - 269 Kč/l

Castrol TAF-X - 380 Kč/l

 

Já budu příští měsíc objednávat Shell, tak potom dám vědět jak se to chová :lol:

 

Do převodovky dejte olej G060726A2 75W.JE to olej prvovyroba do octavek za 200kč,

zadejte číslo do internetu a mate ho.

Taky mě šlo špatně řazení po vyměně paráda.

Mam octavku TDI 66kw 2000 převodovku O2J 2 litry oleje.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Rozhodl jsem se po koupi O1 1,8T vyměnit převodový olej. řazení nešlo vyloženě špatně,ale... Nechal jsem výměnu na neznačkovém servisu, který zvolil olej od Q8(nedoporučuji, řazení úplná šílenost), šel po chvili ven na reklamaci, dali lepší Q8, stejné. Pak jsem zakoupil origo, bylo to lepší,ale žádná sláva. Pak přišel na řadu olej od Liqui moly splnujici normu G50. Velke zlepseni,ale stale to nebylo ono. Po delší době jsem to uz opravdu nemohl vydrzet a navlastni pest vymenil znovu olej za shell getriebeol ep 75w-90 urceny pro VW, olej nechal 4 hodiny vykapat (vesly se tam pak konecne skoro 2 litry a ne jen 1, 5 jako v servisu) a svete div se, ono to funguje jak ma. Zbytecne vyhoneze penize za predesle oleje, nu coz, chybami se clovek uci. a razeni prvniho a druheho st. je najednou parada :) Tot z me zkusenosti, snad se bude nekomu hodit

Odkaz ke komentáři

I ja se vcera rozhodnul vymenit olej (nejdrive jsem chtel jen dolit), protoze me slo hure radit, ale jak kdy. Sice to nebylo tak zle, ale obcas jsem citil, ze ten kvalt tam musim trochu zatlacit. Nejhur na tom byla asi "jednicka". Vyteklo - vykapalo tak litr a neco malo k tomu. Koupil jsem 2l Mogulu (za 260 nebo 280 Kc/litr), nalil a zlepseni urcite sleduji. Pokud nekoho zajima, tak jsem to lil do 1.9TDi AGR.

Odkaz ke komentáři

I ja se vcera rozhodnul vymenit olej (nejdrive jsem chtel jen dolit), protoze me slo hure radit, ale jak kdy. Sice to nebylo tak zle, ale obcas jsem citil, ze ten kvalt tam musim trochu zatlacit. Nejhur na tom byla asi "jednicka". Vyteklo - vykapalo tak litr a neco malo k tomu. Koupil jsem 2l Mogulu (za 260 nebo 280 Kc/litr), nalil a zlepseni urcite sleduji. Pokud nekoho zajima, tak jsem to lil do 1.9TDi AGR.

 

Ten Mogul jsem taky mel v prevodovce a po roce sel ven. V lete to bylo dobry ale v zime hruza, protoze pri teplotach pod nulou hodne stuhne a ty kvalty jsem tam musel davat velkou silou nebo az na nekolikaty pokus. Lepsi bude kdyz tam das original Skoda olej, ted pres zimu i kdyz bylo -20 slo razeni krasne (jako trosku ztuhly to bylo, ale oproti tomu Mogulu to bylo sto a jedna) :palec:

Odkaz ke komentáři

To Konny:

Diky za radu... No pres zimu, kdyz byly ty mrazy, tak jsem tam mel jeste puvodni napln, tezko rict jestli to byl origo, nebo uz menenej, ale radit slo krasne... Je fakt, ze mam garaz a pred firmou pres den, kdy je teplota vyssi, nez v noci, tak to asi nestacilo ztuhnout. Takze kdyz to bude jak pises, budu menit prevodovy olej spolu s motorovym :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...