Přejít na obsah

Kamera v autě (černá skříňka)


Doporučené příspěvky

S tím souhlasím. Já osobně mám s TC spoustu problémů. Dvakrát bouračka a ani jednou nebylo video čitelné, či zapsané. Takže dvakrát z mého havarijka. Proto mě zaujal ten DOD. Má s ním někdo zkušenosti? DOD L470W (+)??

Já mám 2ks ls-460w plus další 3 kamarádi mají taky, vše koupeno ebay.de jeden a ten samý prodejce zatím žádná reklamace a pokaždé když jsem chtěl video z kamery tak tam bylo teda pokud jsem nezapomněl zmáčknout tlačítko zachování zaznamu protože mám v kameře jen 32GB kartu tak se to poměrně rychle prepisuje.

 

LS-470w je pry dokonce nějak certifikovaná pro Rakousko kde maji policajti nejak problémy s kamerama.

 

Možná budu mít k dispozici jednu nerozdelanou LS-460W koupenou prosinec 2016 pokud se ten člověk rozhodne že chce A7s

Odkaz ke komentáři

V AT jsem němel s kamerou problémy. Dokonce policajti byli rádi, že mají nějaké video co se stalo. Kvalitu záznamu zhodnotili, že bych si měl koupit něco lepšího. :D. V AT to jde proti Datunschutzgesetz, takže certifikace v AT je naprd, když je to zákonem zakázáno. Ale jak jsem psal, policajti nedělali problémy a byli i rádi.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj všichni , vím, že se to tu asi řešilo, ale v této diskuzi nemohu nalézt konkrétní údaj.

Chci připojit kameru v autě na zapnutí zapalování.

líbí se mi provedení, které tu kdysi někdo prezentoval viz foto

 

post-47560-0-32004400-1500020277_thumb.jpg

 

a napojí se na pojistky pomocí tohoto adaptéru

 

post-47560-0-98874900-1500020303_thumb.jpg

 

Otázka zní - na kterou svorku (respektive pojistku) mám kabel od kamery připojit, tak aby se na něm při otočení klíčku bylo napájení pro kameru 12V?

tehdy ten dotyčný psal, že to napojil na čerpadlo, ale to se mi jaksi nezdá.

Mám O2 - facelift

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři

A řešil už někdo vedení napájení pro kameru s bagem ve sloupku?

 

Nerad bych jednou měl na obličeji drat ke kameře místo toho bagu :-D

 

 

 

 

Mám to protáhlé kolem bagu bez demontáže(bag ve sloupku mám),Návod na zapojení a vedení kabeláže hodím do sekce návody.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj,

 

mam kameru Mio C330 pripojenou pres 10A pojistku do pojistkove skrine na ,,denni sviceni" . Obcas se mi stane, ze se mi po startu kamera zasekne. Tak nejak jsem vypozoroval, ze pokud nastartuji ihned jeste pred tim, nez zhasnou vsechny kontrolky, tak se kamera nezasekne... Otazka zni, mam ji prehodit na jinou pojistku a pripadne kterou ? Jedna se o Octavii 2 Laurin&Klement 2012, 2.0TDi... Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ahoj, nechci zakládat nové téma tak použiju tohle. Chtěla jsem pořídit kameru pro manžela a při hledání jsem narazila na to, že může mít i zabudovanou wifinu, ale tímpádem je kamera dražší, tak se chci zeptat jestli je to k něčemu nebo ne a vyplatí se za to připlatit. Díky předem za odpověď Miri

Odkaz ke komentáři

odešla mi Truecam A5S, prostě umřela. Narazil jsem na Lamax Electra X8, je to akční kamera, ale zároveň má funkci autokamery. Takže ji využijete celoročně, za cca 3200 Kč perfektní koupě. Doporučuju.

 

@Eddie29 wifič v kameře je proto, když si do mobilu nebo autorádia, pokud máš s Androidem, dohraješ apku ke kameře, tak můžeš stahovat videa aniž by jsi musel vyndávat SD kartu, slouží také k celkové správě záznamů na kameře (mazání)

 

Lamax X8 samozřejmě wifi má.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 10 měsíců později...

Tak jsem dnes rozjel novou kameru TrueCam A4.

Nastavení záznamu vše na max. ve smyčce.

Kartu mám 32G.

Obraz je při denním světle/proti slunci i v přítmí velice dobrý.Čitelnost značek v okolí i SPZ vozidel je rozeznatelná velice dobře.

Jen jsem zklamán s pauzy mezi záznamy, která je i 1 min.20s

Samotný držák s konektory do kterého se zacvakne kamera samotná je nějaký volný.Nevím jestli výrobní vada nebo nějaký záměr.

 

Máte někdo s tímto zkušenost?

Aktualizoval jsem i FW na novější verzi

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
Do zánovní O3FL (MR2018) jsem nedávno instaloval 2-kamerovou dashcam sadu (přední a zadní kamera) pro pevnou montáž DOD RC500S (SONY STARVIS chip s nočním režimem, WDR, H2.64, G-senzor, parkovací režim, místo Lion použití kapacitoru atd.).
 
Zásadní, co u mě rozhodlo, byla velikost a minimalistické provedení obou kamer, kvalita obrazu (zejména v noci a skutečné rozlišení registračních značek kolemjedoucích aut), dle recenzí i funkční parkovací režim (s ochranou autobaterie). Displej nepotřebuji, u předchozích kamer jsem ho málokdy využíval, náhradou je aplikace pro smartphone.
 
Obě kamery mají pevné upevnění (3M páska) držáku na skle (kamery jsou stále velmi rychle vyjmutelné), takže nehrozí žádné upadávání jako v případě různých přísavek, což již mám za sebou :-(. Zejména to i dle nedávného testu ADAC velmi zvyšuje funkčnost kamery při záznamu při nárazu, kdy jiné kamery s přísavkami obvykle upadnou (!). A to včetně některých velmi oblíbených (viz test).
 
Zajímavostí je opravdu funkční "Parkovací režim", který dokáže skutečnou identifikaci toho, kdo se kolem auta motá, nebo s ním něco dělá (ne jen jeho tmavá záda při odchodu od poškrábaného auta). To má DOD na vysoké úrovni, vč. 15 sec prealarmové paměti (podobně jako u IP kamer). V tom nočním režimu mají obě kamery vyšší kompresi se zachovaným rozlišením (méně zaberou místo na SD kartě), na kvalitě obrazu i v noci se to ale moc neprojeví.
 
Přední kamera nemá displej a má minimalizované ovládání (3 tlačítka), zadní je o něco menší, obě pracují s FullHD rozlišením. Kamera je bez displeje lépe umístitelná a zdaleka méně nápadná. Její konfigurace je přes vlastní WiFi dedikováno na aplikaci ve spárovaném smartphone.
 
Vpředu se ukázalo jako zatím nejvýhodnější místo pro upevnění vlevo od velkého okenního senzorového panelu za sluneční clonou (obvykle ji mám sklopenou), tam kde je ten kovový rastr na skle. Kamera cloně nijak nepřekáží, clona jde i nadále zcela sklopit. Zvenčí přední dashcam takřka vůbec není vidět, a jde vertikálně velmi dobře nastavit, uvnitř je k ní perfektní přístup, k ovládání, i ke kabeláži a SD slotu, dá se lehce rychle odpojit a vyjmout stisknutím uvolňovacího tlačítka.
 
Zadní kameru jsem umístil vlevo (při pohledu zvenčí) od centrálního brzdového světla, a nijak nepřekáží ani vysunuté roletce. Přívodní kabeláž je protažena levým kabelovým krkem. Zvenčí prakticky není rozeznatelná.
 
Součástí přídavné montážní sady pro pevnou instalaci je i konvertor 12/24V na 5V (USB) s hlídačem poklesu napětí, autobaterie je pod ochranou i při dlouhém odstavení auta, třeba na letišti apod. Dashcam má 3 různé parkovací režimy - přes tuto montážní sadu je tedy trvale napájena i při uzamčení auta.
 
Z krátkých zkušeností z provozu oceňuji vysokou kvalitu obrazu a funkční parkovací režim, nenápadnost - kamer si skutečně nikdy zevnitř ani zvenčí nevšimne, naopak přehrávač pro simultánní přehrávání obrazu obou kamer a GPS polohy na PC je malá korejská katastrofa, ale až tak není potřebný. Aplikace pro smartphone má trochu kostrbaté ovládání, ale dá se zvyknout, nepotřebuji to denně. Kdo chce záznamy pravidelně kontrolovat, měl by si pořídit raději 2 SSD karty pro pohodlné přenášení záznamů (v mém případě zatím 1x 128GB), přenášet obří soubory pomocí aplikace do smartphone je nesmysl, byť to lze.

20180918_172912.jpg

20180918_172752.jpg

20180918_170154.jpg

20180918_170112.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...