Přejít na obsah

Kamera v autě (černá skříňka)


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

dostala se mi do ruk kamera (http://lamax-electronics.com/distribuce/webpics/01-LAMAX-DRIVE-C5-8594175350302-camera-C5-mirror-view.jpg)

Potřebuji poradit, kameru nechci zapojovat do zapalovače. Viděl jsem na youtube několik návodů jak to "natvrdo" napojit do pojstkové skříně.

Jelikož v balení byla i zadní kamera, chtěl bych ji využít k tomu, aby se automaticky spustila při zařazení zpátečky. Musí se zadní kamera taky nějak zapojit do skříně, nebo to dělá automaticky při zařazení zpátečky? :jelen:

 

Byl by někdo hodný a podělil se o návod jak to udělal. (Nějak jsem na foru nenašel :rolleyes: )

 

Mockrát děkuji

Odkaz ke komentáři

Zdravím,

 

dostala se mi do ruk kamera (http://lamax-electronics.com/distribuce/webpics/01-LAMAX-DRIVE-C5-8594175350302-camera-C5-mirror-view.jpg)

Potřebuji poradit, kameru nechci zapojovat do zapalovače. Viděl jsem na youtube několik návodů jak to "natvrdo" napojit do pojstkové skříně.

Jelikož v balení byla i zadní kamera, chtěl bych ji využít k tomu, aby se automaticky spustila při zařazení zpátečky. Musí se zadní kamera taky nějak zapojit do skříně, nebo to dělá automaticky při zařazení zpátečky? :jelen:

 

Byl by někdo hodný a podělil se o návod jak to udělal. (Nějak jsem na foru nenašel :rolleyes: )

 

Mockrát děkuji

Dvě rozdílná zapojení - funkce, ale na obě tu návody jsou.

 

Zapojení přední kamery se v tomhle tématu rozebírá stale dokola a téma na couvací kameru tu taky někde je.

 

 

Ja bych mel dotaz jestli nekdo v posledni kupoval kabel pro napajeni z pojistkovky a ma overenou funknost?

Co na tom chceš ověřovat? Kus plastu s drátem za 50 Kč, takže pokud to není výrobní zmetek, funguje.

Odkaz ke komentáři

Jenom dohodim par fotek ze zapojeni kamery.

 

Odloupnout krytku a povolit torx 20

7d21b48da8ced456a4ea67e2e5d82a8d.jpg

 

Pote zatahnout směrem ke spolujezdci

e9c5e2d2cf82f19aea63ec4a948cc48b.jpg

 

Drzi to na trech místech 197e0378cfe9008effa41b6f6e373473.jpg

 

Ja vyuzil prostor k vymene drzaku listku8394ecfff4e5af7cdfb9ef4eb974e17e.jpgf1e2f15586d3bd0381ba4be766c9a653.jpg

 

Zapojeni jsem provedl za pomoci:

https://www.autoprofi.cz/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=12&virtuemart_product_id=25752&Itemid=489 a https://www.autoprofi.cz/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=7&virtuemart_product_id=31578&Itemid=489

 

Kostru jsem chytil pod sroub torx 20.

Pri zapojeni jako je na fotce mi kamera jenom zapne a po nastartovani nejde, tak jsem to dal na pojostku cerpadla a tam uz je vse funkcni...

16111c20f82bae6273cb154a4f0c8858.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Neřešil jste někdo ze na A7S nefunguje ve funkci spořič - tachometr zobrazování kompasu a aktuální rychlosti?

 

Ne že by ridic plánoval za jízdy sledovat displej kamery aby věděl kolik jede a jestli přímo na sever nebo na východ ale jde o to že to nefunguje a kdo ví co ještě nefunguje.

 

Dal jsem tam novej FW a aktualizoval i GPS přijímač který hlásí POI radary, ten se zdá funguje protože dneska hlásil nějaké POI radaru. Jestli to ukazuje rychlost ve videu se musím podívat.

Odkaz ke komentáři

tak problem vyresen, ten GPS modul byl malo zasunuty v drzaku kamery, sice dostatecne na to aby mel napajeni ale ne tolik aby sli i data do kamery. Asi z duvodu vibraci to ma vyrobce udelane tak ze na poslednich 3mm je tam opravdu velky odpor a modul se zasouva dost napevno a je ho tam potreba natlacit velkou silou.

Odkaz ke komentáři

Ráno po cestě do práce jsem zběžně koukal a napadly mne dvě věci:

 

1) Nemáš špatně zastrčený GPS modul do držáku? Tomu by odpovídalo hlášení radarů, prt. to dělá modul, ale do kamery už by se nedostávaly z modulu žádné info, proto tedy nulová rychlost a nefungující kompas.

2) Chyba v aktualizaci. (u mne prošla v pohodě, ale měření rychlosti je podstatně horší - daleko větší setrvačnost, kdy i po sekundách stání podle kamery stíle jedu 60+, apod.)

Na kameře máš vlastně co za ikonu ohledně satelitů? Připojeno/nepřipojeno/žádná?

Odkaz ke komentáři

Panove, tchan resi kamerku do noveho vozu, co si poridil, chce sahnout po TrueCam A5s, coz si myslim, ze je dobra volba, je v dane kategorii cenove kolem 3k neco lepsiho? Upozornuji, ze hleda opravdu plug&play reseni, neni zadny hracicka, chce funkcnost.

Upraveno uživatelem raym0n
Odkaz ke komentáři

A5s byla původně taky jako záměr jelikož se našla A7s za 3590 tak se vzala ta A7s. Nevím jestli je něco lepšího za ty peníze, bohužel jsem se zatím nedokopal k tomu zapnout tu A7s a DOD Ls460W zároveň ale přijde mi že ten truecam je viditelné horší ale DOD je kamera za 5000+

Odkaz ke komentáři

Jenze u Truecamu neustale lidi maji problemy ;) Nedoporucoval bych, pokud bych nebyl presvedcenej, ze jsou ok. Kupovali jsme pres kamarada ve vicero lidech a co vim, tak vsichni spokojeni...

 

Zkusil jsem poptat, pokud by byl zajem, asi by to slo za zajimavejsi peniz

Upraveno uživatelem krysarr
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...