Přejít na obsah

Změna barvy podsvícení


Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Přidám se s troškou do mlýna. Kromě podsvícení palubky a budíků (http://forum.octavia...dpost&p=1170235) jsem řešil podsvícení topení. V návodech na změnu podvícení se řeší změna použitím více LEDek, zapojených v sérii a pro každý knoflík zvlášť, ale já to řešil jinak. Podsvícení u mechanického topení jsem vyřešil jednou home made 4LEDkou s PLCC2 diodami, zapojenými vždy po dvou kusech v serii, vždy s odporem 330Ohm/2W. Mají společný přívod uchycený do plastové patice T5 2x4,9d (z nepoužité LED žárovky). Zasunuto do původní objímky žárovky v topení.

Řeknu vám, je to piplačka, sesadit to dohromady, ale funguje to. Omezením při tvorbě této diody je jen to, že nesmí profil odporů a diod přesáhnout cca 9mm, což je vnitřní půměr otočného knoflíku, a musí to být namačkaný dost na sebe i co se délky týká. Je to jen tak tak. Aby se knoflík volně otáčel a neunášel 4LEDku, musel jsem zkusmo obrušovat profil LEDek, abych docílil volného pohybu v knoflíku na 4LEDce. Aby se nedotkly opačné póly protilehlých párů LEDek, jsou mezery zafixovány gelovým vteřiňákem.

post-1406-0-72961200-1317067318_thumb.jpg

post-1406-0-55788000-1317066525_thumb.jpg post-1406-0-41360200-1317066554_thumb.jpg post-1406-0-21434900-1317066583_thumb.jpg post-1406-0-63749800-1317066612_thumb.jpg post-1406-0-42389200-1317066642_thumb.jpg post-1406-0-33571700-1317066671_thumb.jpg post-1406-0-97236800-1317066496_thumb.jpg post-1406-0-11440100-1317066702_thumb.jpg post-1406-0-60789300-1317066733_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

tak jsem se do toho dneska pustil - předělal jsem ovladače oken + velkej u řidiče, ovladač světel, otvírání nádrže, odmrazování zadního okna - všechno svítí jak má. Ale předělal jsem joystick na zrcátka - zapojil, diody problikávali při zapnutém osvětlení, tak jsem to znova rozmontoval - připájel víc (měl jsem vzato že třeba někde je dioda na kousíčku přiletovaná) a teď už to nesvítí vůbec angry.gifangry.gif

Odkaz ke komentáři

no máme doma takovej ten elektrikářskej - žlutá krabička s kolečkem a dispejem - dva kable s kovovýma hrotama (červenej a černej - tudíž tedy plus a mínus) - takže to napojit na tu desku na plus a minus?

 

jinak ledky podle toho značení plus a mínus mám správně - ty dvě vpravo co ležej jsou jasný, a ty dvě co svítěj jakoby na tu desku tak jsem odlomil, odpájel ty dva plíšky co tam po nich zbyly a připájel na stojato dvě stejný SMD PLCC2

 

ještě jsem někde četl že když mi to leží doma na stole, tak se dá na napájení použít zdroj z PC - rozebrat jeden konektor od zdroje a použít jen některé drátky - nevíte jaké?

Upraveno uživatelem Radek20VT
Odkaz ke komentáři

víme,žlutý je +12V,černý je zem neboli 0V.Barvy souhlasí na jakémkoliv konektoru.Asi bych zvolil konektor od floppy mechaniky,krásně se do něj dá zastrčit zvonkový drát

 

Předpokládám,že ten měřák má test diod - poloha kolečka se znakem diody.Na této poloze překontroluj všechny diody,tak že přiložíš měřící hroty na vývody jednotlivých diod.Černej na - diody,červenej na + diody.Dioda se musí slabounce rozsvítit.Opačně svítit nebude.

Odkaz ke komentáři

tak měřák jsem nenašel - máme po stěhování a nějak je někde zabordelenej... angry.gif nicméně znova jsem to rozdělal, počuměl, zjistil jsem že jedna strana jedný SMD se hýbe a tudíž není přiletovaná, tak celej natěšenej že to je tím jsem to připájel, letěl do auta a prd.... stejně to nesvítí wallbash.gif

 

jinak minusy a plusy dle tvého obrázku seděj, tak nevim... dneska jsem stejným způsobem odpájel v ovladači intenzity podsvitu a seřízení světel ty velký SMD co jakoby stojej (maj naspodu ty plíšky), vyměnil je za normální který jsou teď jakoby na boku a svítí to krásně,

 

ale ten "joystick" fakt nechápu...

Upraveno uživatelem Radek20VT
Odkaz ke komentáři

Sundej ty diody,očisti desku od zbytků tavidla a připájej je znova.Vem ten PC zdroj nebo 9V (6F22) baterku a připoj to PŘÍMO NA TU DESKU NA PRVNÍ A POSLEDNÍ DIODU.Pokud budou svítit,tak zdroj/baterku připoj na ty plošky v červeném kroužku.Pokud i tady budou svítit,tak tu desku naraz na ty hroty co jsou v tom plastu a skus zdroj/baterku připojit na piny v konektoru,kam se připojuje kabeláž dveří.Předpokládám že už svítit nebudou.

 

Asi bych ti doporučil použít spíš tu baterku

Upraveno uživatelem dj_Paul
Odkaz ke komentáři

takže jsem si vytáhl dva dátky z ovládání od TV z držáku na tužkový baterky - změřil jsem diody a dle obrázku od tebe nahoře nesvítí ta dioda vpravo dole - všechny ostatní svítí když na ně přiložim + a -

 

a když přiložim na tišťák na ty kolíčky zase podle obrázku + a - tak to samozřejmě nesvítí

 

tudíž asi tedy bude ta SMD co nesvítí v háji, asi co? Tím pádem tam není okruh a nesvítí to? angry.gif

Upraveno uživatelem Radek20VT
Odkaz ke komentáři

To jako připojuješ tu baterku přímo na ty diody?Chudery diody.Skus tu jednu vyměnit a uvidíš.

Diody jsou zapojené v sérii,takže pokud nesvítí jedna tak nesvítí žádná

 

P.S. kdyby jsi takhle připojil ten PC zdroj,tak ty diody půjdou do křemíkového nebe

Upraveno uživatelem dj_Paul
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...