Přejít na obsah

Poruchy a problémy 1,8 TSI


Doporučené příspěvky

Rozhodne tým žiadnu chybu neurobíš.. 5w-40 je u týchto motorov už dosť dobre preverené viskozitné rozpätie. Sám lejem 5w-40 a to dokonca poctivú FullSaps, do môjho 2.0TSI už 5 rok a cca 120tkm k plnej spokojnosti. Motor šlape ako švajčiarske hodinky v každom režime, za akýchkoľvek teplôt, či studený alebo zahriaty. :)

Odkaz ke komentáři

Zdravím Vás a prosím o radu,

velmi se mi zalíbil jeden Superb II 1.8TSI. Mám ho teď na 2 dny k dispozici. Jede pocitově moc pěkně.

http://www.skodaplus.cz/Car/902466/skoda-superb-combi-1-8-tsi-118-kw-ambition?query=formPart%3DcarList%26fulltext%3D%26ord%3D7%26dir%3D0%26priceFrom%3D%26priceTo%3D%26speedometerFrom%3D%26speedometerTo%3D%26inOperationFrom%3D%26inOperationTo%3D%26capacityFrom%3D%26capacityTo%3D%26loadFrom%3D%26loadTo%3D%26dealerList%255B%255D%3D122

 

Auto chci koupit se záměrem ho používat dalších cca 5 let s nájezdem 15tis ročně.

 

Má DSG, je vyroben 2012/07 - kód motoru CDAA.

 

Můžete mi prosím říci, jestli je tam nějaký motorový háček, nebo už byl v té době vychytán?

 

VIN: TMBJB53T6D9013662

 

Kódy výbavy:

EOA;1D2;5SL;5RQ;1KJ;6FB;1AT;3FA;1N3;1NL;HJ6;4UH;3NW;3QT;4X1;4AO;8ZF;JOL;QI6;8GU;

6YO;9AK;8RM;7UC;8AY;8QL;8X1;4K3;BO3;7MG;QNO;3L4;9P1;Q2J;7X5;9WO;8WD;7AO;3GG;7AL;

GO7;LO2;7P1;FOA;3S2;2UA

 

 

Děkuji moc

 

PS: Jde o vůz co byl první rok využíván oddělením Škody auto - Kvalita celého vozu - řízení, analýza, jízd. zkoušky 293 60 Mladá Boleslav. Další rok ho měl Samohýl Zlín pro VIP klienta a teď je k prodeji.

 

PS2: Dle kódů výbavy to vypadá, že tam byl původně RNS315 a nyní je swing. Znamená to tedy, že bych tam mohl nechat dodělat columbuse?

 

PS3: Kožené sedačky a nemají vyhřívání. Je reálné to dodělat?

 

 

 

Moc děkuji za případnou odpověď!

Odkaz ke komentáři

 

K napinak neni na vymenu, ale retez je vytahan... to nema s napinakem primou souvislost...

O K napinaku jsem taky jeste neslysel ze by byl KO... ale skoceny jo...

takže..

som naštvaný, nešťastný, smutný

ráno pri studenom štarte im to zarachotilo, ale mi volali že to nie je reťaz, ale že to bude filtrom (mann menený pred cca 3 týždňami) a že mi odporúčajú dať tam originál, ktorý doporučuje škoda. Vraj Mann pri nočnom státí stratí olej a reťaz zarachotí, lebo ráno nestihne dostatočne natlakovať olej. Nuž neverte im, keď je to fajn riešenie problému. Vymenili filter, ráno zarachotilo, volal som..a že sa nemám obávať, vraj je to normálne a suchá reťaz sa takto správa. Argumentoval som, že som mal taký istý služobný motor a nikdy reťaz nerachotila. Odpoveď: nemám sa obávať, ak by sa niečo s rozvodmi(motorom) stalo, mám doklad že som to u nich riešil, ale že také sa nestane...

= ráno mi trhá srdce

k.

Odkaz ke komentáři

Dej blizsi info... rok a najezd na rozvodech a jestli byli nekdy meneny, posli vypis ze skupiny 93 pole 3.. Mne se na 4 zubu po ranu pri studenem startu taky trochu ozvali na cca 1 s a po vymene retezu uz ne... 1,8 nerachoti jak 1,2... to je blbost a uz vubec je hloupost ze rachoti z duvodu filtru... to je vlastnost 1,2 TSI

Odkaz ke komentáři

Dej blizsi info... rok a najezd na rozvodech a jestli byli nekdy meneny, posli vypis ze skupiny 93 pole 3.. Mne se na 4 zubu po ranu pri studenem startu taky trochu ozvali na cca 1 s a po vymene retezu uz ne... 1,8 nerachoti jak 1,2... to je blbost a uz vubec je hloupost ze rachoti z duvodu filtru... to je vlastnost 1,2 TSI

vôbec neviem čo chceš :) som laik

mám 2007 BZB, rozvody menené pred rokom pri 125tis(reťaz bola natiahnutá o 5cm), teraz 140tis

jazda diaľnica/obec, príliš to nesolím, len keď treba

Odkaz ke komentáři

To Karci... pls necituj ju, je to potom neprehledne... dik

 

No jestli mas najeto cca 15 tkm je neco spatne... dej si nezavisle zkotolovat rozvody, sundat kolo, podbeh a vyloupni krytku a udelaj foto... podle toho se da poznat jak jsou na tom rozvody... za 15 tkm se urcite neprodlouzi retez na 1,8 TSI o 4 a vic zubu. jestli jo neco pri vymene rozvodu neudelali... bud vratili stary napinak typu N nebo nedali new listy a nebo stary retez... i s tim jsme se setkali

Odkaz ke komentáři

Cistil z vas nekdo skrtici klapku? Chtel jsem se do toho pustit, do minulyho auta byla klapka hned venku, ale tady se musi snad sundavat i sani ne?

Sundat sani nemusis ... sundej hadicu ze sani a musis byt hooodne sikovny ale dosanes se ji vycistit. Jestli ne musi klapka dolu... sundat hadicu, 4 x sroubek je to trochu hrani a potom vycistit...

 

 

No 6000-7000 na 3 převodovy co mne napada poloosy... jestli to dela jenom na 3... co dvojka???

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Inzerát platí jen do 14.5.!Prodám Škodu Octavia, 1.9 TDI, v provedení TourRegistrováno 12.11.2009Najeto 437 000 KmVIN TMBDS41U4A8840113Typ 1U, Variante: STAXRX01, Verze NFM5S5Barva: šedá tmavá metalízaHistorie:Do r. 2009 – 2019 firemní vozidlo otce, který spravuje vozový park firmy. Sám staví veterány, takže vozidlo bylo pravidelně servisováno a udržováno v perfektním stavu.2019 – 2024 odkoupeno od firmy, řídila jsem jen já, (jezdím 16 let bez vážnější nehody).Průběh nehody: Řidič přede mnou z vysoké rychlosti prudce zabrzdil aby vpustil chodce, kterého přehlédl kvůli špatné viditelnosti. Na mokré silnici jsem nestihla dobrzdit.Opravy a změny:Do r. 2019 vše zapsáno v servisní knížcePo r. 2020 měněn pouze startér a kloub s manžetou na LP kole, levé zrcátkoPovrchové škrábance laku jsem letos plánovala rozleštit a nechala jsem namíchat lak – přenechám.Plánovala jsem ji opravit a udržovat co nejdéle ideálně až do stavu veterána, ale bohužel dlouhodobě nevyhovuje mým aktivitám, nyní odkupujeme od firmy combi.Pojišťovna vyčíslila hodnotu vozu před poškozením na 37 000 a nabízí odkup (do 14.5.), ale rozhodli jsme se nabídnout ho touto formou i jiným zájemcům.Pro více informací volejte 722 706 180.
    • No ono po výměně brzd vibrace nejsou, ale kolo se hřeje vyměnilo se vše kolem brzd a bez výsledku. Proto se ptám jestli to může dělat náboj když při jízdě nehučí, každopádně už je objednaný takže v úterý by měl dorazit a ve středu se hned vymění tak doufám že bude klid už.
×
×
  • Vytvořit...