Přejít na obsah

Automatické otvírání kufru


Doporučené příspěvky

jak jako seštelovat zámky? To neumim.... :-) Možná to má vliv, ale když tam pružiny nemám, tak mi neodstává aniž bych musel operovat se zámkem.... Ale zkusit to můžu.... Jak na to? :-D

 

A přitom stačí si ty pátý dveře seštelovat dole v zámku aby neodstávaly.....wink.gif Já to mám v pohodě a to jsem ty dveře zkoušel prostříkávat wapkou....

 

 

Kdyby se našel někdo, komu ty dveře neodstávají a změřil přesnou délku vzpěr nebylo by to špatný.... :-)

 

Já nezpochybňuju tvoje tvrzení, věřím ti to-viz obrázek, že :palec: . I někteří kluci to říkali, že jim ty vrata odstávají, na druhou stranu Zdenaal to má v pohodě. Těžko říct, je to prostě divný, že někomu odstávají a někomu ne.

Odkaz ke komentáři

Takže resumé....

 

- Octavia Scout Combi -

- Modré pružiny 16x51 -

 

Otvírání funguje docela v pohodě, ale na vzpěrách je vidět, že už mají něco za sebou (54000 km), v zimě to půjde hůř!

 

Bohužel je tu problém v podobě odtlačených dveří.... Dveře jsou tak o 5mm odtlačené oproti normálu. Některé octávky to tak mají i bez pružin, ale já to tak nechci.

Myslím si, že za to může délka pružin. Nechápu jak tam někdo může narvat ještě matku, to musí jezdit s otevřenými dveřmi, né? :-D

Napadlo mě zkusit objednat modré pružiny 16x44. Nebo kratší vzpěry? Nebo je problém někde jinde?

 

Ještě se mi moc nelíbí jak pružina tlačí na tu tlustou část vzpěry, viz obrázek.

 

Přikládám video s aut. otvíráním dveří:

 

 

obrázek s odtlačením dveří:

 

post-12369-0-11079200-1338500282_thumb.jpg

 

a obrázek s pružinou:

 

post-12369-0-65002800-1338500443_thumb.jpg

 

 

Zdravím. Číhám co to tam máš za pružiny. Bylo tady o nich řečeno dost, ale z té spousty informací stejně nejsem moc moudrej. Na tvých pružinách je cca 12 závitů, ale viděl jsem i jiné a podstatně kratší. U obou jde o combi. Přihodím obrázky. A mám dotaz, kde pružiny sehnat. Pokoušel jsem je zde nalézt, ale neprobral jsem se vším.

mont___pru_in.pdf

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

 

tady je: http://www.hennlich.cz/produkty/pruziny-nastrojove-pruziny-248/stredni-zatizeni-iso-10243/20.html#tab

---- je to ta CM 16X051 ---- Objednávka musí být minimálně za 200 bez dph, takže stejně budeš muset vzít alespoň 4 pružiny. Můžeš zkusit 2x 16x51 a 2x 16x44 třeba....

 

 

 

Zdravím. Číhám co to tam máš za pružiny. Bylo tady o nich řečeno dost, ale z té spousty informací stejně nejsem moc moudrej. Na tvých pružinách je cca 12 závitů, ale viděl jsem i jiné a podstatně kratší. U obou jde o combi. Přihodím obrázky. A mám dotaz, kde pružiny sehnat. Pokoušel jsem je zde nalézt, ale neprobral jsem se vším.

Odkaz ke komentáři

Zdar,

 

dej vědět, který líp pásnou, aby neodtlačovaly zadní vrata a který líp choděj, dík. Ještě jsem se furt taky nerozhoupal.

 

Určitě dám vědět.

 

urakve2: jestli chceš mám ty pružiny doma ;-) tak si je můžeš vyzkoušet ;-)

 

 

Ahoj. A máš je namontovaný? Jaký máš ty na to názor, nebo jak to funguje, či odtlačuje dveře? Určitě bych zájem měl. Zatím nemám aktivovaný vstup na nákup pružin u té firmy Hennlich.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

 

tak nějak teď nevím jaké je momentálně nejlepší řešení. Jestli to od Black III RS: ///////"Ahoj

 

aby fungovalo otvaranie kufra treba vymenit plynove vzpery za (Skoda Fabia Combi II) a gumeny doraz kufra (VW Scirocco),Fabia ma silnejsiu vzperu a vyskakovaci doraz pomaha pri odblokovani zamku kufra cez dialkove ovladanie.

 

PS:ziadne pruiny tam npotrebujete"///////

 

 

nebo řešení s pružinami.

 

Mám scouta, takže Combi. Doporučte nejjednodušší a nejspolehlivější řešení.

 

Díks! :-)

 

Ahoj. Jak ti to funguje. Tvůj návrh se mi zamlouvá. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Chlapi jak to objednáváte ty pružiny je na to nějaký eshop nebo se musí přes mail kontaktovat obchodního zástupce?

Kluci to objednávali z nějakýho e-shopu se zámečnickým zbožím. E-shop na autodíly to neybl. Ale musí to být přesnej rozměr tý pružiny.

Upraveno uživatelem CvencA
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím ve spolek.

Tak se chci podělit o zkušenosti pružiny jsme objednali na Hennlichu po tel. domluvě, minimální částka nákupu je 200,- tak jsme museli vzít 4 :-). Po nainstalování pružiny se dveře otevřeli jen do půlky, tak jsme tam dodali podle rady 3 podložky o pruměru 10 mm, výškově to má asi tak stejně jako kdyby tam byla matička. A potom už vše šlapalo :) Kufr se krásně otvírá, a nikde nic neodstává :-). Bohužel se hůř zavírá ale s tím se musí počítat. OII FL combi 2009 LaK :)

Odkaz ke komentáři

Zdravím ve spolek.

Tak se chci podělit o zkušenosti pružiny jsme objednali na Hennlichu po tel. domluvě, minimální částka nákupu je 200,- tak jsme museli vzít 4 :-). Po nainstalování pružiny se dveře otevřeli jen do půlky, tak jsme tam dodali podle rady 3 podložky o pruměru 10 mm, výškově to má asi tak stejně jako kdyby tam byla matička. A potom už vše šlapalo :) Kufr se krásně otvírá, a nikde nic neodstává :-). Bohužel se hůř zavírá ale s tím se musí počítat. OII FL combi 2009 LaK :)

Ano mám přesně ty samé zkušenosti....nicméně teď když je chladno, otevírá to stejně jen do půlky...ale to může být unavenými vzpěrami....

Odkaz ke komentáři

Zdravim vas chlapci a odbornici, precital som hadam vsetko, ale nikde som sa nedocital co v takom pripade ked mi cez klucik nejde otvorit 5 dvere??? Ten kufor ani nemrkne a ani sa neotvori zamok, tuknem na klucik, ale nic sa neudeje. Rad by som si dal tie pruziny, uz ich mam aj doma (mam aj modre aj cervene - uvidim ktore budu lepsie) len musim spojazdnit to otvaranie.

Octavia II, 11/2004, 1,9tdi,77kW, LF. Dakujem za odpovede

 

Ahoj kde si zohnal tie červene pružiny???diky.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...